Перейти на мобільну версію сайту


14.02.2014

МОЛОКО БЕЗ ЗУСИЛЬ, АЛЕ З КОМПЕНСАЦІЄЮ

- З того часу, як придбали доїльну установку, маємо більше часу для ведення домашнього господарства! - сплескує в долоні Наталія Дармороз із с.Абрикосівка. - Зараз думаю, як я взагалі могла без неї обходитись!
Ні, це не реклама диво-техніки, це сільська дійсність, втілена за державні кошти.
Більше двох років у країні діє програма, відповідно до якої селяни отримують від держави компенсацію в розмірі до 5 тис. грн на придбання установок індивідуального доїння вітчизняного виробництва.
Лише за минулий рік господарства району, в яких є три й більше корови, поповнилися понад десятком таких апаратів.
За словами заступника голови РДА Ігоря Гая, який 12 лютого перебував із робочим візитом у с.Абрикосівка, ідивідуальна доїльна установка в господарстві - річ незамінна.
- Окрім зручності та зменшення використання власної праці, спостерігається ще й значна продуктивність, - каже Ігор Віталійович. - З початком введення в дію програми багато людей апарат.jpgвагалися, купувати чи ні апарати, адже не були впевнені, що держава відшкодує за них кошти. Зрештою, погодьтеся, сума покупки чимала. Та я запевняю, що сьогодні всі, хто придбав такі установки, отримали гроші.
Багатьох людей також лякає процес підготовки та збирання документів на отримання відшкодування. Не варто панікувати, результат виправдовує всі затрати сил та часу. Зустрічаючись із жителями району, я защораз намагаюся пояснити, наскільки вигідно мати в господарстві доїльну установку.
Підтверджує слова Ігоря Гая і Людмила Шабага, жителька с.Абрикосівка, яка тримає в господарстві 4 корови.
- Побачивши, що сусідка придбала доїльний апарат, і собі заходилася збирати документи, - каже пані Людмила. - 50 років доїти корови вручну - це важка праця. Після придбання апарату, наче на світ народилася. Зараз тримаємо 4 корови, думаємо в майбутньому обзавестися ще трьома. До речі, гроші за придбання установки нам повернули через півтори місяця.
Для тих, хто подумує придбати доїльний апарат, варто знати, який перелік документів для цього необхідний.
Отож селянину варто написати заяву, мати довідку з сільської ради про наявність в господарстві 3-ох і більше корів, витяг з Держреєстру тварин про наявність проідентифікованого і зареєстрованого в установленому порядку поголів’я корів, копії паспортів на придбану установку (рахунок-фактура, квитанція про оплату, видаткова накладна, гарантійний талон на установку), копія паспорта та ідентифікаційний код громадянина, рахунок з установи банку, на який можна перерахувати дотаційні кошти. За детальною інформацією звертайтеся за телефоном: 9-11-06.

Теги: агробізнес, Ігор Гай

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.