Перейти на мобільну версію сайту


12.05.2017

МІЗЕР, АЛЕ ПІДВИЩИЛИ

З першого травня зріс прожитковий мінімум. Услід за ним автоматично побільшали розміри всіх державних виплат.

Для працездатних осіб мінімум підвищився на 80 грн, для осіб, які втратили працездатність - на 65 грн.

Що ці цифри означають для населення?

МІНІМАЛЬНІ ПЕНСІЇ
Враховуючи підвищення прожиткового мінімуму, підвищилися і мінімальний розмір пенсії непрацюючим пенсіонерам, доплати за понаднормативний стаж для непрацюючих осіб, основний розмір пенсії яких на сьогодні більше мінімального. Також змін зазнають пенсії за особливі заслуги перед країною, мінімальні розміри пенсій з інвалідності та у разі втрати годувальника. Перерахунок зроблено і для учасників війни та колишніх в’язнів, зростання торкнулося шомісячної державної адресної допомоги інвалідам війни та учасникам бойових дій, інвалідів внаслідок аварії на ЧАЕС тощо. Тобто перерахунку підлягають всі складові пенсійних виплат, залежні від прожиткового мінімуму.
Крім цього, дещо підвищився розмір надавки Почесним донорам, яка встановлюється у розмірі 10% від величини прожиткового мінімуму і з 1 травня становить 162,40 грн.

ВИПЛАТИ НА ДІТЕЙ
Від травня нараховуватимуть і підвищені суми соціальної допомоги, окрім допомоги при народженні, яка залишається без змін - 41280 грн (10 тис. 320 грн - одноразова виплата і 860 грн щомісячна). Відповідно до держбюджету на 2017 рік, соціалка з травня потягнеться догори. Отож, зросте допомога у зв’язку з пологами - 421 грн (була 400 грн).
Допомога одиноким матерям із травня становитиме:
- для дітей до 6 років - максимально 1426 грн (було 1355 грн);
- від 6 до 18 років - 1777 грн (було 1689 грн);
- від 18 до 23 років, якщо навчаються на стаціонарі - 1684 грн (було 1600 грн).
Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування:
- до 6 років - буде розраховуватися, як різниця між 2852 грн та середньомісячним розміром одержуваних на дитину аліментів, допомоги та пенсії за попередні шість місяців;
- 6-18 років - як різниця між 3554 грн та середньомісячним розміром одержуваних на дитину аліментів, допомоги та пенсії за попередні шість місяців.
Для дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, за відсутності осіб, які за законом зобов’язані їх утримувати, допомога призначатиметься в розмірі двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку (але лише в разі, якщо за попередні шість календарних місяців аліменти, пенсія, стипендія, державна допомога не нараховувалися).
Тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, буде розраховуватися як різниця між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї у розрахунку на одну особу а попередні шість місяців.
Максимальний розмір допомоги для дітей:
- до 6 років - 713 грн;
- 6-18 років - 888,6 грн.
Максимальний розмір державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, становитиме:
- на дітей до 6 років - 2456 грн (було 2334 грн);
- 6-18 років - 3062 грн (було 2910 грн).

ДЛЯ МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНИХ
Щомісячну грошову допомогу малозабезпеченій особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним, буде максимально становити 1624 грн.
Розмір допомоги малозабезпеченим сім’ям (не може бути більше, ніж 75% від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї) з травня становитиме:
- для працездатних осіб - 1353,64 грн;
- для осіб, які втратили працездатність та людей з інвалідністю - 1312 грн;
- для дітей віком до 6 років - 1212,10 грн;
- для дітей у віці від 6 до 18 років - 1510,45 грн;
- для дітей у віці від 18 до 23 років (за умови навчання) - 1431,40 грн.

Теги: підвищили прожитковий мінімум та виплати

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.