Перейти на мобільну версію сайту


02.02.2018

КОМПЕНСАЦІЇ ВИНОГРАДАРЯМ І САДІВНИКАМ

садівники-12018 року має пощастити аграріям, що працюють за напрямками садівництва, виноградництва, ягідництва та хмелярства. Принаймні, в Держбюджеті закладено 300 млн грн на підтримку суб’єктів господарювання садівничої та виноградарської галузей.

У Мінагрополітики переконані, що подальша реалізація бюджетної програми дасть можливість зупинити негативні тенденції щодо скорочення площ багаторічних насаджень та валових зборів продукції, а також створить умови для розвитку галузей виноградарства і садівництва.

У 2017 році держава компенсувала садівникам та виноградарям з 20 областей України 115,6 млн грн. Також була погашена бюджетна кредиторська заборгованість 2013-2014 рр.

Цьогоріч у Міністерстві планують спрямувати кошти на такі напрямки:
по закладенню і догляду за плодово-ягідними культурами та виноградом – 61,7 млн грн (закладення 1046 га садів, ягідників та виноградників, 1328,6 га – догляд за молодими багаторічними насадженнями, 510 га – будівництво шпалери, 462,3 га – встановлення систем краплинного зрошення);
будівництво холодильників з РГС (13,5 млн грн);
придбання ліній товарної обробки плодів (7,1 млн грн);
придбання механізмів та техніки (33,2 млн грн).

Чи зацікавила ця програма районних садівників та виноградарів, ми запитали в начальника відділу агропромислового розвитку РДА Надії Сузанської.

– На сьогодні ми повідомили сільськогосподарські підприємства всіх форм власності району про відповідну програму, – коментує Надія Михайлівна. – Відповідно до розпорядженням Кабміну «Про перерозподіл деяких видатків Державного бюджету, передбачених Міністерству аграрної політики та продовольства на 2017 рік», заплановано збільшення видатків за бюджетною програмою «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними». Для здійснення компенсації витрат поточного року створено районну комісію, яка й визначатиме суб’єктів господарювання, яким надаватиметься компенсація за розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, а також прийматиме та перевірятиме необхідні документи.

садівникиНаразі в Кам’янець-По­дільсь­кому районі існує трохи більше десятка агровиробників, які займаються садівництвом. Найбільш сприятливими для вирощування садів стали Староушицька та Гринчуцька зони. Одним із найпотужніших садівників району можна назвати Аурела Рошка, директора підприємства «Водограй-Плюс», яке має майже 100 га саду у с.Гораївка. Загалом під садівництво в районі закладено трохи більше 300 га землі, якими керують суб’єкти господарювання – юридичні особи.

Ситуація з виноградарями взагалі плачевна: на промисловому рівні цю галузь ніхто не розвиває. Якщо і є виноградники в районі, то вони радше любительські, господарі вирощують їх для власних потреб.

Усього 7 га ягідників має фермерське господарство «Богун» (керівник Олексій Овчаренко), що знаходиться в с.Залісся Друге. Фермер вирощує і ягоди, і має розсадник. Така галузь, як хмелярство взагалі відсутня в районі, тож і компенсувати немає що.

Хоч державна програма відшкодування і спокуслива, та садівники особливо не поспішають скористатися «халявою». Відповідь проста: з державою краще в азартні ігри не грати, адже державні гроші – це в результаті перевірки від всіх можливих служб та інстанцій. А кому в цей економічно нестабільний час такого хочеться? Звичайно, нікому.

На жаль, сьогодні держава лише номінально зацікавлена в підтримці й розвитку агросектору. Принаймні, серйозних кроків у цьому напрямку не проводиться.

І на завершення ложка меду в «ягідному» питанні: днями на засіданні Уряду ухвалили рішення про відзначення професійного свята виноградарів, виноробів та садівників щорічно в другу неділю листопада (День сільського господарства відзначають щорічно в третю неділю листопада – прим.Авт.). Професійне свято покликане вшановувати працівників виноградно-виноробної та садівничої галузей, відзначати їх досягнення та популяризувати українське садівництво, виноградарство та виноробство. Як зазначають урядовці, на сьогодні площі плодово-ягідних насаджень та виноградників складають майже 270 тис. га (1% від площі с/г угідь). При цьому виробництво фруктів та винограду фактично забезпечує одне постійне та декілька сезонних робочих місць на 1 га насаджень.


Теги: відшкодування садівникам

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.