Перейти на мобільну версію сайту


09.06.2017

ХМЕЛЬНИЧЧИНІ - 167 МІЛЬЙОНІВ ДОДАТКОВО

ОТГСоціально-економічний розвиток нашої області та Кам’янеччини зокрема має всі шанси значно покращитися завдяки додатковим коштам з Держбюджету, що цьогоріч надійдуть винятково в об’єднані територіальні громади.

Днями Уряд ухвалив рішення, відповідно до якого буде забезпечено спрямування 1,5 млрд грн субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.

Хмельницька область залучила додатково 167 млн грн. Відтак, наші ОТГ цьогоріч отримають фінансовий ресурс для підвищення якості надання послуг, створення ЦНАПів, відбудову соціальних об’єктів, шкіл, дитсадочків, реконструкцію та ремонт вулиць, доріг, мостів, об’єктів водопостачання, впровадження енергоефективних заходів, закупівлю транспортних засобів тощо.

Однозначно, це радісна новина для трьох об’єднаних громад Кам’янеччини - Гуменецької, Колибаївської та Китайгородської, які цьогоріч святкуватимуть два роки нового життя. За цей час їм багато чого вдалося зробити - відремонтувати дороги, придбати шкільні автобуси, відкрити нові дитсадки, медзаклади, й навіть пожежне депо. 

Також Уряд затвердив перший перелік інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що фінансуватимуться за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у 2017 році. Наразі затверджено 111 проектів на загальну суму понад 765,9 млн грн. 

«Ті регіони, які рухаються по реформі децентралізації, створюють спроможні громади, мають можливість отримати більше державної підтримки на область», – заявив під час засідання Уряду віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, коментуючи прийняття відповідної постанови КМУ «Про внесення змін до постанови КМУ від 16 березня 2016 року №200».

Як зауважив голова Хмельницької облради Михайло Загородній під час прес-туру «Кращі практики місцевого самоврядування» для представників ЗМІ, який проходив 7-8 червня, за минулий рік держава виділила на розвиток інфраструктури 216,4 млн грн, за які об’єднані громади в області реалізували 195 проектів.

Крім того, за кошти державного Фонду регіонального розвитку фінансувалося 37 об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального господарства загальною вартістю 113,8 млн грн.

- Саме зараз в об’єднаних громадах відкриваються більші можливості, - наголосив голова обласної ради. - Бюджетна децентралізація, яка розпочалася в 2015 році, дала потужний фінансовий ресурс в країні. У найкращих умовах опинилися якраз ОТГ, тому що вони мають право формувати свій бюджет на правах міст обласного значення.

ОТГ-1Поки не відомо, скільки коштів отримає кожна з об’єднаних громад Кам’янеччини, проте плани на впровадження нових проектів їхні очільники мають, і не одні.

- На 2017 рік ми запланували втілити в життя 43 проекти, - ділиться голова Гуменецької сільської ради Інна Абдулкадирова. - 19 із них - це ремонт доріг у населених пунктах об’єднаної громади, адже без нормального транспортного сполучення не будемо мати нормального розвитку. Також у планах три проекти з реконструкції і добудови навчальних закладів у Великому Заліссі, Пудлівцях та ДНЗ у Слобідці-Гуменецькій. Маємо 15 проектів по вуличному освітленні. Крім того, хочемо добудувати ДНЗ та реконструювати Будинок побуту у Вербці. На другу чергу реконструкції очікують очисні споруди у селищі Сахкамінь. Заплановано 1 млн 100 тис. грн на будівництво стадіону в Гуменцях та ще залишилося дозавершити встановлення енергозберігаючих вікон у навчальних закладах громади.

Чимало планів і в очільника Китайгородскої громади Юрія Безродного.

- Наші плани - це капітальний ремонт Рогізнянського будинку культури та Калачковецького сільського клубу, - каже Юрій Васильович. - Вулиць Дністровська у с.Субіч та Центральна і Михайлівська у с.Демшин. Також плануємо зробити капітальний ремонт даху і фасаду Вихватновецького і Китайгородського сільських клубів. У с.колодіївка - закінчити капітальний ремонт центральної дороги та реконструкцію шкільної котельні.

Про зміни в навчальних закладах мріє і Колибаївський сільський голова Михайло Желізник.

- Цього року ми запланували перекрити дах та утеплити фасад Ходоровецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, - говорить Михайло Дмитрович. - Також перекрити дах і замінити стелю в Колибаївській ЗОШ І-ІІ ступеня. Крім того, ремонту потребують центральні вулиці в Смотричі та Колибаївці. Планів маємо багато, сподіваємось, що держава нам у цьому допоможе.

І поки голови об’єднаних громад використовують уже другий державний транш на розвиток інфраструктури, решта сільських голів району й досі не можуть визначитися, об’єднуватися їм чи ні? Напевне, чекають, коли їх до когось приєднають...


Теги: кошти, на розвиток ОТГ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.