Перейти на мобільну версію сайту


06.09.2013

КАРТОПНЯ НА ВАГУ ЗОЛОТА?

Ціна на другий хліб росте немов на дріжджах
Те, що держава не має стабільності, можна резюмувати, наводячи чимало причин такої ситуації. Та найбільшим показником нестабільності є постійне коливання цін на споживчому ринку. Амплітуда ціноутворення защораз дає серйозні розмахи. Зрештою, ринок, особливо вітчизняний, не терпить незначних здорожчань, як от у 3-5%: йому подавай великі розмахи - 25, 30 а то і 50%.
Саме так сталося і з цьогорічним урожаєм картоплі. Якщо весняне здорожчання другого хліба на 25% ще можна було пояснити закінченням урожаю минулорічного сезону, то що спонукало до підвищення ціни в той час, коли за всіма прогнозами мало би відбутися її значне зниження?
Замість того, щоб після збору нового урожаю овочі дешевшали, ми спостерігаємо тенденцію до їхнього стрімкого подорожчання.
За словами експертів цьогорічний врожай картоплі буде на 10-15% меншим, ніж у попередні роки. Відтак передбачається зростання ціни на другий хліб як мінімум на 15-30% порівняно з минулим картопля.jpgроком.
Якщо на початку збирання урожаю картоплі люди говорили, що цей овоч вродив у тих, хто втиг його посадити раніше і до дощів, то після закінчення збору стало зрозуміло - погодні умови це далеко не головний фактор цьогорічного неврожаю.
- Окрім того, що цьогорічному неврожаю сприяли погані погодні умови, додавали жару й інші чинники, - коментує ситуацію завідувач кафедри плодоовочівництва, лісового і садово-паркового господарства Інституту агротехнологій та природокористування ПДАТУ Василь Овчарук. - На Кам’янеччині, в основному вирощуванням картоплі займаються або дрібні фермери, або господарі на своїх присадибних ділянках. Один із найбільших, можна сказати монополістів південно-західного регіону знаходиться на Тернопільщині - це агрохолдинг «Мрія». Цьогорічна картопля не мала старту, щоб взяти поживні речовини з грунту.
Як стверджують аграрії, після весняної оранки земля «засіла», грунт був ущільнений, що, в свою чергу, перешкодало проникненню вологи та достатньої кількості поживних речовин, аби урожай картоплі був таким, як належить.
- Варто відмітити й той факт, що картопля в нашому регіоні, так би мовити, вироджується, - додає асистент кафедри плодоовочівництва, лісового і садово-паркового господарства Інституту агротехнологій та природокористування ПДАТУ Руслан М’ялковський. - Здебільшого люди або використовують неякісний посадковий матеріал, або не проводять добір сортів.
Зайве говорити про те, що щорічне використання одного й того ж сорту картоплі та відсутність сівозміни призводить до поступового вироджування сорту другого хліба. Тож аби в наступному році не прогадати й мати гарний урожай бульби, варто завчасно подбати про придбання сортів належної якості.
Що би сьогодні не говорили, як би не махали руками після бою, та експерти прогнозують до кінця 2013-го значний стрибок роздрібної ціни за кілограм картоплі. Оптимісти називають цифру у чотири гривні за кілограм, а от песимісти (а можливо, реалісти?) не шкодують усіх семи гривень.

Теги: картопля, ціна

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.