Перейти на мобільну версію сайту


29.08.2014

ГРИВНЯ СЛАБШАЄ

Національна валюта продовжує встановлювати антирекорди. Вкотре за місяць Нацбанк опустив офіційний курс гривні до історичного мінімуму. За долар тепер дають 14 гривень 50 копійок. І це, напевне, ще не межа...
Ось що говорять про причини курсової нестабільності екс-заступник голови НБУ Олександр долар.jpgСавченко та президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.
Олександр Савченко: «Вчергове НБУ проводить неадекватні дії стосовно протидії девальваційним тенденціям. Дійсно, надходять не зовсім радісні повідомлення зі сходу країни, фактично розпочалася виборча кампанія, але такі інформаційні шоки мали б носити обмежений характер для курсу національної валюти. Якщо немає фундаментальних причин для падіння, він на наступний день, чи через два дні повертається на попередній рівень. Але ми не бачимо цього. Це означає, що валютно-курсова політика неадекватна. Фундаментально - на ринку залишається все менше доларів і з’являється все більше гривні. Гривня з’являється через непрозоре, дуже масоване і дешеве рефінансування. Ціни, за якими комерційні банки купують кредити в НБУ, менші ніж інфляція, що неприпустимо. Друга причина - це емісія. Цьому також сприяла неадекватна інформаційна політика: кілька тижнів тому навмисно було заявлено, що уряд і НБУ здійснюватимуть рекапіталізацію «Нафтогазу» через дуже масштабну емісію. Все це розхитує ринок і фактично призводить до того, що ми маємо дефіцит доларів і надлишкову пропозицію гривні. Погано, що продовжуються масштабні помилки економічного блоку уряду та НБУ. А хороша інформація - що ці проблеми створені власними руками, через помилки, які можна виправити. Але для цього треба рішучі, професійні, конструктивні дії НБУ».
Олександр Сугоняко: «Головна причина цієї ситуації знаходиться за межами банківської системи і за межами НБУ та криється в економічній політиці України, точніше - в зовнішньоекономічній політиці.
У нас зменшився експорт, тобто ми менше отримали доларів. Зменшився й імпорт, але він на 2 мільярди перевищує експорт - по товарам - і це потрібно чимось компенсувати. Але якщо подивитися на фінансовий рахунок, то минулого року ми отримали понад 6 мільярдів доларів надходжень з-за кордону. А цього року -нічого, а точніше навіть мінус 2 мільярди. Тобто 8 мільярдів по цьому рахунку в нас не вистачає.
Голова НБУ заявляла, що вона зупинить це падіння, не витрачаючи золотовалютних ресурсів - це сміх, нічого це не змінить. Від неї це не залежить. Це залежить від уряду, від його економічної частини, й зокрема, від міністра економіки, якого немає. Міністр економіки в Україні - це взагалі фігура, яка чомусь нічого не вирішує. А це головна фігура, яка б мала створити середовище, в якому економіка України зростала б. Оце завдання міністра економіки, а він Україні непотрібен. Нам потрібні люди, які будуть позичати і перекривати дефіцит нашого платіжного балансу».

Теги: курс валют

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.