Перейти на мобільну версію сайту


29.12.2017

ГРОМАДИ СТВОРЮЮТЬСЯ, СКАРБНИЦЯ ХУДНЕ

бюджет22 грудня пройшло засідання 23 (позачергової) сесії районної ради VII скликання. Основним питанням порядку денного став розгляд районного бюджету на 2018 рік.

У 2018 році районна скарбниця значно схудне. Цьому посприяла децентралізація та утворення нових об’єднаних територіальних громад – Слобідсько-Кульчиєвецької, Староушицької і Жванецької, які мають сформувати власні бюджети й перебрати на себе більшу частину районних повноважень. Щоправда, не всі поспішають бути самостійними. До прикладу, новостворена Слобідсько-Кульчиєвецька громада, вибори в якій пройшли 29 жовтня, виявилася не готовою до незалежності. Там не розрахували свої сили й так і не прийняли з району в об’єднану громаду освітні заклади, точніше, на засіданні 22 (позачергової) сесії райради в понеділок, 18 грудня, навчальні заклади приймали, а в п’ятницю, 22 грудня, віддавали назад на баланс відділу освіти РДА, мовляв, аби не сталося збоїв в освітньому процесі, краще освітню субвенцію делегувати в район. Дивна ситуація, адже два роки тому після аналогічних виборів у жовтні – троє піонерів децентралізації Гуменецька, Колибаївська та Китайгородська ОТГ встигли забрати в громади заклади освіти до нового року, а Слобідці-Кульчиєвецькій не вистачило часу чи сил?!

Разом з тим, районний бюджет на 2018 рік збалансований. Про підсумки 2017-го фінансовго року й плани на 2018-ий поговорили з головним фінанстом району Олександром Федиком.

– Олександре Григоровичу, цьогоріч завдяки коштам районного й обласного бюджету, Державного фонду регіонального розвитку вдалося зробити чимало проектів в районі. Можна сказати, що 2017 рік був найбільш вдалим для освітньої галузі району.

– Це дійсно так. За 11 місяців зведений бюджет району виконаний на 458,7 млн грн. По власних доходах виконання забезпечено на 118,1%. І це дало змогу повністю забезпечити бюджетний процес, не допустити зривів з виплати заробітних плат працівникам бюджетних установ, матеріальних допомог малозабезпеченим сім’ям та пільговим категоріям населення. Не допущено також заборгованості за спожиті енергоносії.

Протягом 2017 року проводилися роботи з освоєння субвенції з Державного фонду регіонального розвитку на будівництво підвідного газопроводу середнього тиску до 23 населених пунктів Західного регіону Кам’янець-Подільського району в загальній сумі 7 млн грн та по співфінансуванню з місцевого бюджету в сумі 1,7 млн грн.

Також за кошти згаданого Фонду вдалося провести капітальний ремонт (утеплення) 2-х корпусів Довжоцького НВК, капітальний ремонт приміщення ДНЗ «Калинка» та Будинку культури (с.Оринин), капітальний ремонт фасаду (утеплення) СБК та благоустрою прилеглої території в с.Грушка, капітальний ремонт фасаду та фойє СБК у с.Велика Слобідка, покращення матеріально-технічної бази освітніх закладів.

Триває будівництво теплогенераторної та влаштування системи опалення Панівецької ЗОШ I-II ст.; проводяться роботи по закупівлі лапароскопічної стійки; тривають роботи по завершенню реконструкції існуючих складів під котельню на твердому паливі в Слобідко-Рихтівській ЗОШ І-ІІІ ст. Крім цього проведені поточні ремонти в освітніх за медичних закладах району.

Серед завершених справ – ремонт електромережі ДНЗ у с.Кадиївці (74,0 тис. грн), ремонт спортивно-музичної зали ДНЗ у с.Кадиївці (46,3 тис. грн), перекриття даху у ДНЗ с.Зіньківці (72,9 тис. грн), поточні ремонти приміщень в усіх дитсадках (114,6 тис. грн), поточний ремонт спортивного залу Залісько-1 ЗОШ (65,3 тис. грн), капітальний ремонт системи водопостачання Кадиєвецької ЗОШ (33,8 тис. грн). ремонт приміщення операційної в ЦРЛ (115,1 тис. грн). Ми поповнили майданчики ігровими спорудами в ДНЗ у с.Гораївка на суму 18,5 тис. грн. та за рахунок спонсорських коштів у с. Кадиївці на суму 10 тис. грн. Встановлено пожежну і газову сигналізацію у с.Жванець (13,9 тис. грн), придбано два газові котли у ДНЗ с.Довжок (64,4 тис. грн) та матеріали для перекриття даху ДНЗ у с.Рихта (44,5 тис. грн). Тривають роботи по капітальному ремонту сантехнічних вузлів ЦРЛ, на що витрачено 205 тис. грн. Закуплено матеріали для поточного ремонту Староушицького відділення ЦРЛ на 100 тис. грн. Виготовлено ПКД та експертизу на капітальний ремонт будівлі ЦРЛ – утеплення фасаду (21 тис. грн) та інфекційного відділення (47,2 тис. грн). За кошти сільських рад проведено ремонти Пановецького СБК (300 тис. грн), Шутнівецького СБК (30 тис. грн), Рудського СБК (95,8 тис. грн), Врубловецького СБК та Ярузького СК (15 тис. грн), замінено вікна та двері в Староушицькому СБК (90 тис. грн). Триває капітальний ремонт фасаду Кудринецького СК (180 тис. грн), замінено 60 вікон 6 дверей.

– Дійсно, зроблено чимало. Але що чекає районний бюджет у 2018 році, ріст чи спад?

– Доходи районного бюджету по загальному та спеціальному фондах (без урахування міжбюджетних трансфертів) на 2018 рік обраховані в сумі 28193,4 тис. грн. Надходження до районної скарбниці зменшаться, як порівнювати з 2017 роком, у зв’язку з утворенням трьох нових територіальних громад: Слобідсько-Кульчиєвецької, Жванецької та Староушицької. Прогноз доходів районного бюджету на 2018 рік обраховано в сумі 28193,4 тис. грн, у тому числі по загальному фонду – 25870,0 тис. грн; по спеціальному – 2323,4 тис. грн.

Збільшення надходжень по загальному фонду пояснюється збільшенням обсягу по ПДФО за рахунок зростання фонду оплати праці. До слова, основним джерелом надходжень загального фонду районного бюджету є податок та збір на доходи фізичних осіб, що становить 96% від прогнозного показника доходів загального фонду 2018 року.

У проект районного бюджету на 2018 рік включено обсяг базової дотації, освітньої та медичної субвенцій. Обсяг базової дотації з держбюджету складе 13 777,9 тис. грн, освітньої субвенції – 35754,1 тис. грн, медичної субвенції – 28889,1 тис. грн (разом з обсягами, передбаченими для Гуменецької ОТГ).

Також у районному бюджеті враховано обсяг міжбюджетних трансфертів, передбачених проектом обласного бюджету на 2018 р. на суму 284869,2 тис. грн. Ця субвенція піде на різного роду соціальні виплати, надання пільг і житлових субсидій, на відшкодування вартості лікарських засобів тощо.

Крім того, з обласного бюджету районному бюджету виділена інша субвенція в сумі 88,9 тис. грн (на пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 24,3 тис. грн, на компенсаційні виплати особам з інвалідністю на бензин, технічне обслуговування автомобілів і на транспортне обслуговування – 37,8 тис. грн, на поховання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни – 26,8 тис. грн).

– Чи покриватимуть доходи видатки, заплановані в 2018 році?

– Бюджет збалансований, видаткова його частина буде спрямована на оплату праці працівників бюджетної сфери, на оплату комунальних платежів, харчування, медикаментів та інші поточні витрати бюджетних установ.

Загальний обсяг видатків районного бюджету на наступний рік визначено у сумі 406494,6 тис. грн, з них обсяг видатків загального фонду – 404 171,2 тис. грн, спеціального фонду – 2323,4 тис. грн.

У зв’язку з об’єднанням Жванецької та Староушицької територіальних громад, перші вибори сільських (селищного) голів по яких призначено на 24 грудня 2017 року та з неможливістю забезпечення своєчасного прийняття ними бюджетів на 2018 рік і недопущення соціальної напруги, в проекті видатків районного бюджету враховано фінансування загальноосвітніх шкіл та НВК на І півріччя 2018 р.; стаціонарних відділень соціальної допомоги на І квартал 2018 р.; бібліотек та шкіл естетичного виховання на січень 2018 року.

На утримання виконавчого апарату районної ради передбачено 1659,0 тис. грн. На утримання закладів та здійснення заходів, що фінансуються через відділ освіти РДА в районному бюджеті на 2018 рік передбачені видатки в сумі 54 621,2 тис. грн.

Освітня субвенція з держбюджету в сумі 35 754,1 тис. грн буде спрямована на оплату праці педагогічним працівникам. З місцевого бюджету фінансуватиметься оплата праці техпрацівників та оплата енергоносіїв.

На придбання продуктів харчування на 2018 рік у рамках районної програми організації харчування учнів загальноосвітніх закладів заплановано 929,7 тис. грн. У складі видатків на харчування заплановано проведення оздоровчої компанії учнів 1-4 класів, 5-8 класів та 10 класу у пришкільних таборах – 96 тис. грн. (видатки на один день складають 10 грн, планується оздоровити 685 учнів протягом 14 днів); безкоштовне харчування учнів з малозабезпечених сімей, учнів, батьки яких в зоні АТО, учнів 1-4 класів – 628,4 тис. грн (з розрахунку 4,50 грн для дітей без пільг та 8,5 грн для пільгової категорії); харчування дітей дошкільного віку при НВК – 205,3 тис. грн (з розрахунку в середньому 13,35 грн на 1 дитину в день). Також заплановано 724,8 тис. грн на реалізацію районної програми «Шкільний автобус»: у 2018 році на балансі відділу освіти РДА залишається 7 автобусів.

У видатках враховано утримання та навчально-тренувальну роботу ДЮСШ у с.Кульчиївці в сумі 713,9 тис. грн.

– Видатки на охорону здоров’я, напевне, не менші, аніж на освіту?

– Особливостями формування видатків районного бюджету на 2018 рік, як і в минулому році є врахування видатків на галузь охорони здоров’я у вигляді цільових коштів медичної субвенції з держбюджету на первинну та вторинну медичну допомогу для фінансування всіх видатків, крім енергоносіїв, які в 2018 році мають здійснюватися за рахунок дотації з держбюджету та власних доходів місцевих бюджетів.

При цьому слід зазначити, що медична субвенція на первинну допомогу передбачена лише на І півріччя 2018 року. Видатки, доведені Мінфіном на первинну допомогу, мають цільвий характер і зменшенню не підлягають.

Крім медичної субвенції, планується спрямувати додаткову дотацію з держабюджету, яка передбачена районному бюджету в сумі 1873,9 тис. грн; додаткову дотацію передану ОТГ – 2518,0 тис. грн (Гуменецька ОТГ – 1400,0 грн, Китайгородська ОТГ – 400,0 тис. грн, Колибаївська ОТГ – 419,8 тис. грн, Слобідко-Кульчиєвецька ОТГ – 298,2 тис. грн) та власні надходження районного бюджету – 6728,0 тис. грн, що загалом становить 11 119,9 тис. грн.

Обсяг видатків на придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів заплановано в сумі 339,7 тис. грн, що забезпечує потребу на І півріччя по первинній медичній допомозі. На придбання пільгових медикаментів заплановано 352,5 тис. грн. 

У складі видатків на вторинну медичну допомогу за рахунок субвенцій з держбюджету передбачено цільові видатки на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет в сумі 1307,3 тис. грн.

– Як щодо культури і мистецтва? Вони як завжди фінансуватимуться за залишковим принципом?

– По відділу культури РДА в районному бюджеті на 2018 рік передбачені видатки в сумі 8526,7 тис.грн., з них 8256,5 тис. грн по загальному фонду та 270,2 тис. грн по спеціальному фонду.

У складі цих видатків заплановані кошти на виплату зарплати, доплат і надбавок та матеріальної допомоги.

– Що чекає соціальну сферу району та стаціонарні відділення в новостворених Староушицькій і Жванецькій ОТГ?

– На поточне утримання Територіального центру надання соціальних послуг враховано асигнування загального фонду в сумі 3325,1 тис.грн. Ми врахували утримання апарату територіального центру, соціальних працівників по населених пунктах, що не увійшли в ОТГ, та утримання на 3 місяці стаціонарних відділень в смт Стара Ушиця та с.Жванець.

На три місяці також враховано придбання медикаментів і перев’язувальних матеріалів а також продуктів харчування.
На утримання Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді передбачено 472,8 тис. грн (враховано видатки лише на утримання працівників Центру). У проекті бюджету на 2018 рік не враховано видатки на утримання фахівців із соціальної роботи.

205 тис. грн передбачено на комплексну програму соціального захисту населення, де враховано одноразові матеріальні допомоги, допомога на поховання, компенсаційні виплати та пільговий проїзд.

Реформа децентралізації внесла свої корективи в головний фінансовий документ району. Процес створення нових громад неминучий. Це вимоги часу, яких маємо дотримуватися.


Теги: сесія міськради, бюджет

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.