Перейти на мобільну версію сайту


15.04.2016

ГОСТИННІСЬ АСОЦІАЦІЇ РОЗЧУЛИЛА ФРАНЦУЗА

У понеділок, 11 квітня, на Кам’янеччині перебував радник посольства Франції з питань сільського господарства в Україні Ніколя Перен. Його гостинно зустрічали на своїх господарствах учасники Асоціації «Сільськогосподарські товаровиробники Поділля».

Робоча поїздка радника посла розпочалася з відділу агропромислового розвитку РДА, куди Ніколя Перен разом із перекладачем Людмилою дісталися пішки. Начальник відділу Надія Сузанська ознайомила іноземного гостя зі Асоціація специфікою роботи відділу та організаційною структурою органів влади, що координують роботу щодо розвитку сільського господарства. Радника посольства Франції цікавило, які програми підтримки сільськогосподарського виробництва діють в Україні. Поговоривши про організаційні моменти, гості вирушили на поля.

У першу чергу, радник посла мав можливість подивитися, як господарюють його земляки-французи, що орендують землю у с.Гуменці. Екскурсію підприємством провів виконавчий директор СТОВ «Гуменецьке» Володимир Янулик. Володимир Петрович показав іноземцю засіяні поля, у якому стані перебуває техніка, як працюють українці спільно зі французами. Після цього гостей приймав директор ПП «Деметра-2010», голова Асоціації «Сільськогосподарські товаровиробники Поділля» Анатолій Зелениця.

Хоч ПП «Деметра-2010» має не надто велике господарство, проте на сьогодні ферма тут є чи не однією зі зразкових на Кам’янеччині. На її базі часто проходять семінари з обміну досвіду в галузі тваринництва. Про те, як проходять основні технологічні процеси в цьому сегменті, розповіли головний ветеринарний лікар підприємства Вадим Прядко та головний технолог Анатолій Петрук.

АсоціаціяВадим та Анатолій довгий час працюють у парі, пишуть статті для спеціалізованих видань міжнародного рівня та надають консультації у галузі тваринництва по всьому світу. А працюють у невеличкому селі Боришківці, що на Кам’янеччині, і такий патріотизм не може не надихати.

Ніколя Перен був приємно вражений організацією роботи в ПП «Деметра-2010» та веденням селекційної роботи в галузі молочного скотарства в умовах підприємства. Спеціалісти «Деметри» працюють над селекцією канадської породи ВРХ - чорнорябий голштин. Він запропонував його керівникові Анатолію Зелениці взяти участь у декількох проектах у галузі тваринництва, які час від часу організовує в Україні французька сторона.

Після с.Боришківці іноземні гості оглянули поля ПП «САФ Колос», директором якого є Ігор Фурман. Ніколя Перен був здивований великою площею, засіяною озиминою. Далі делегація попрямувала в Жванець, де розташувалося підприємство ТОВ «Максфарм», директором якого є Христина Завадська. Екскурсію підприємством для Ніколя провів Віталій Завадський, керівник ТОВ «Агросолюшнс». Віталій Станіславович показав що вдалося зробити за час існування підприємства, розповів, які культури цьогоріч вважає рентабельними й навіть показав як зійшли поля, засіяні озимими культурами. Що й казати, різницю між інвесторами німцями, які є партнерами по бізнесу Віталія Станіславовича, та французами з Гуменців можна було побачити. Проте як одні, так й інші, свого часу показали для українців приклад ведення бізнесу по-європейськи.

У Франції немає можливості орендувати великі площі, як це практикується в Україні. Там середнім фермером Асоціаціявважається той, хто обробляє 50-100 га поля. У нас же вони рахуються, як дрібні аграропідприємства.
Наостанок теплий прийом на іноземного гостя очікував у ПП «Гринчуцьке», де керує Ніна Дубицька.
Ніна Федорівна розповіла Ніколя Перену, як почала займатися садівництвом, які сорти вирощує та з якими проблемами сьогодні зіштовхуються садівники.

Хоч часу не вистачило, аби відвідати заплановані ПП «Калинський ключ», СФГ «Велес Агро» та ПП «Мрія-2010», проте керівники цих підприємств Ігор Гай та Іван Грубі знайшли можливість, аби обговорити питання майбутньої співпраці та обміну досвідом. Варто зауважити, що радник посла був приємно вражений організацією аграріїв у регіоні, зокрема тим, що вони створили Асоціацію та спільно вирішують важливі питання й проблеми. Ніколя Перен, розчулений такою гостинністю, запросив аграріїв Кам’янеччини, з якими мав можливість познайомитися, відвідати заходи, що організовуватимуться за підтримки посольства Франції, як на території України, так і за її межами.

Теги: Асоціації «Сільськогосподарські товаровиробники Поділля», Ніколя Перен., ПП "Деметра-2010", ПП "Гринчуцьке", ПП "Калинський ключ"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.