Перейти на мобільну версію сайту


01.03.2013

ДВА І БІЛЬШЕ, АБО НОВЕ - ПЛАТИ ПОДАТОК

Якщо ви цьогоріч плануєте продати автомобіль, то можете зробити це легко й без зусиль, головне - знайти покупця. А от за продаж двох і більше об’єктів рухомого майна (автомобілі, мотоцикли, мопеди) впродовж року доведеться заплатити податок.
Як зазначають з цього приводу податківці, з 1 січня 2013 року набуло чинності положення Податкового кодексу про оподаткування доходів від продажу автомобілів, мотоциклів, мопедів. У разі продажу протягом року двох і більше об’єктів рухомого майна, отриманий платником дохід підлягає оподаткуванню за ставкою 5%.
Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого майна регламентовано ст.173 Податкового кодексу, в яку Законом України від 02.10.2012 р. №5413-VІ внесено зміни.
Під оподаткування цьогоріч потраплять і новостворені об’єкти нерухомості. За них фізична особа сплачуватиме податок, починаючи з місяця, у якому виникло право власності на такий об’єкт.
Якщо ж право власності протягом року переходить від одного власника до іншого, то попередній власник сплачує податок на нерухоме майно за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування. Новий же власник сплачує податок починаючи з місяця, у якому виникло право власності. Lapaivka-b.jpgТобто, якщо особа продасть квартиру, наприклад, 23 червня 2013 р., то попередній власник повинен буде сплатити податок на нерухомість за січень-травень 2013 р., а новий вже за червень-грудень 2013 р.
Про те, що потрібно сплатити податок, власник нерухомого майна зможе дізнатися з повідомлення-рішення, яке надсилатиме податкова служба. У ньому й буде вказано розмір нарахованого податку. Окрім того, власник може проявити ініціативу й звернутися в податкову для звірки даних щодо площі житлової нерухомості, податкових пільг, ставок та нарахованої суми податку на нерухоме майно. Податок на нерухоме майно необхідно буде сплатити протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення.

Теги: податок на нерухомість

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.