Перейти на мобільну версію сайту


30.10.2015

ДОСТУП ДО ЗЕМЛІ ВІДКРИЛИ

Процеси приватизації в Україні практично завершуються, але головними проблемами в цьому залишаються непрозорі схеми в розподілі землі та корупція. Саме до проявів корупції призводить правова необізнаність населення, а саме через відсутність інформації, яка б допомогла розуміти всі тонкощі земельних відносин.

З 6 жовтня в Україні відкрито вільний доступ до реєстру власників земельних ділянок. Також було запущено онлайн замовлення виписки про нормативно грошову оцінку землі, які можна знайти на офіційному сайті Міністерства юстиції України через «Кабінет електронних сервісів».

Отож, Україна нарешті отримала можливість відкритості земельних відносин та викорінення корупційних схем за допомогою громадського контролю.

Прийнятий Верховною Радою закон №2423 «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції» дозволяє за допомогою реєстру отримати інформацію про власників земельних ділянок, а також про те, чи передана ділянка в оренду чи ні.

На сьогоднішні в реєстр внесено лише 60% інформації щодо земельних ділянок України. Відтепер можна через Інтернет замовити виписку про нормативно-грошову оцінку землі. Для цього необхідно заповнити відповідний запит на сайті Мінюсту. За чинним законодавством цей документ можна отримати винятково в паперовому вигляді в одному із 660 центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) через три дні після реєстрації запиту на сайті. Разом із цим, за словами міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка, всіх власників земельних ділянок будуть повідомляти, хто запитує про них інформацію.
До кінця року запустити електронний сервіс з надання найпопулярніших адміністративних послуг планує і Держгеокадастр. Усі послуги цієї структури будуть переведені в електронний формат до кінця 2016-го.

За словами урядовців, доступ до реєстру власників земельних ділянок сприятиме посиленню громадського контролю за владою, зниженню рівня корупції та посиленню захисту права власності. Також це будуть додаткові заходи контролю за особами, які призначаються на відповідні посади в органах державної влади та місцевого самоврядування.

Нагадаємо, 14 липня ц.р. Верховна Рада ухвалила в цілому проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції» (№2423), який відкриває доступ до реєстрів рухомого та нерухомого майна, а також відомостей земельного кадастру.

Теги: земля, кадастр

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.