Перейти на мобільну версію сайту


21.10.2016

ДЛЯ ОДНИХ ЗМІНИ, ІНШИМ - АВТОМАТИЧНО

Усе, що потрібно знати про субсидії.

Нещодавно уряд переглянув умови та порядок нарахування житлових субсидій. Про нововведення, які чекають на кам’янчан, спілкуємося із заступником начальника відділу соціальних гарантій, компенсацій та у справах сім’ї Анною Медведик.

субсидія- 8 вересня Урядом прийнято Постанову №635 «Про внесення змін до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива». Ця постанова набрала чинності 21 вересня, - розповідає Анна Володимирівна. - Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається, виходячи з розміру середньомісячного сукупного доходу осіб за попередній календарний рік. 

Якщо субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається у I кварталі року, середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали попереднього року.

Внесеними змінами передбачено, що для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється, виходячи з доходів, нарахованих особам, які досягли 14-річного віку, станом на 1 січня року, за який враховуються доходи без урахування податку з доходів фізичних осіб. 

У разі, коли на час звернення за призначенням субсидії, особа є непрацюючим пенсіонером, тобто звільнена з роботи на період звернення, яка не має інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія. При цьому громадянам, які користуються субсидією, поновлення на наступний період проводиться автоматично на підставі доходів за попередній календарний рік, тобто за 2015 рік.

- Анно Володимирівно, що потрібно зробити непрацюючим пенсіонерам, аби субсидію перерахували за новим порядком?

- Для перерахунку субсидії за новим порядком, а саме врахування розміру пенсії за останній місяць перед зверненням, необхідно звернутись до Департаменту соціального захисту населення із заявою для призначення субсидії на новий період.

- Які зміни передбачає цьогорічна постанова уряду?

- Вказаною постановою уточнено порядок обчислення сукупного доходу для осіб, які досягли 18-річного віку (станом на 1 січня року, за який враховуються доходи, тобто 2015 року).

Зокрема, особам, які мають середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (станом на 31 грудня цього ж року), або у яких відсутній дохід, але вони навчаються за денною формою навчання, для розрахунку субсидії враховується середньомісячний дохід на рівні одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи. Станом на 31 грудня 2015 року - це 1378 грн. 

Особам, у яких відсутні доходи, для розрахунку субсидії враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії, а це 2756 грн. В окремих випадках за рішенням районних комісій для осіб, які проживають у сім'ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, у розрахунок субсидії може включатися середньомісячний сукупний дохід на рівні одного прожиткового мінімуму.

Особам, які мали середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, станом на 31 грудня року, за який враховується дохід, але отримували пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, допомогу по догляду за інвалідом I та II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам, допомогу по безробіттю або будь-які доходи, отримані особою, яка не досягла 18-річного віку, станом на 31 грудня року, за який враховуються такі доходи, то до розрахунку субсидії включаються фактично отримані доходи. 

Особам, які протягом року, за який враховуються доходи для призначення субсидії, перебували на строковій військовій службі, середньомісячний сукупний дохід незалежно від отриманих (не отриманих) доходів визначається на рівні половини розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи - це 689 грн.

Крім того, доповнено перелік доходів, які не враховуються до сукупного доходу сім'ї при призначенні субсидії. Зокрема, це вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок; протезно-ортопедичних виробів; засобів реабілітації; суми, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівникові за ушкодження його здоров'я, що пов'язане з виконанням ним трудових обов'язків.

- Якщо громадянин не погоджується із призначеною субсидією, чи має він право на її перерахунок?

- Звісно. Відповідно до внесених змін, передбачена можливість перерахунку субсидії в межах строку призначення, у разі, якщо особа не погоджується з рішенням про проведення розрахунку субсидії на наступний період та має додаткові обставини, які безпосередньо впливають на визначення розміру сукупного доходу за попередній період, що підтверджується відповідними документами.

Слід звернути увагу, що громадянин, якому призначено субсидію, зобов'язаний протягом місяця поінформувати департамент соціального захисту населення, зокрема, про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні.

Окремо наголошуємо, що бланки заяв та декларацій, отримані через Укрпошту, для громадян, які користуються субсидією, заповнювати не потрібно, оскільки продовження субсидії на наступний період проводиться автоматично без звернення.


Теги: нове про субсидії

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.