Перейти на мобільну версію сайту


28.09.2021

ДЕРЖАУДИТСЛУЖБА ТРИМАЄ НА ПОСТІЙНОМУ КОНТРОЛІ ВИТРАЧАННЯ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ

41.jpgНа сьогодні органи державного фінансового контролю є дієвим інструментом Уряду, який забезпечує здійснення контролю за законністю та ефективністю управління і використання державних та місцевих фінансових ресурсів. Про діяльність Західного офісу Держаудитслужби та цьогорічні показники у роботі розповідає заступник начальника Західного офісу Держаудитслужби Анатолій Марценюк.

- Анатолію Анатолійовичу, які результати роботи впродовж 9-ти місяців поточного року аудиторів?
- Упродовж січня-вересня 2021 року працівниками управління проведено 37 ревізій і перевірок закупівель, в ході яких виявлено втрат фінансових і матеріальних ресурсів, допущених внаслідок порушень законодавства, на загальну суму 40,7 млн гривень.
У межах прав і наданих повноважень забезпечено усунення фінансових порушень, які призвели до втрат, на загальну суму понад 30,0 млн гривень. До порушників бюджетного законодавства застосовано 15 фінансових санкцій.
За порушення законодавства на 15 посадових  осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення.
Також упродовж січня-вересня 2021 року управлінням проведено 4 державних фінансових аудити, якими встановлено факти неефективних управлінських дій і ризикових операцій, що призвели чи можуть призвести до упущених вигод (неотриманих доходів) та непродуктивних (зайвих) витрат на загальну суму понад 478,3 млн грн.
Економічний ефект від впровадження пропозицій, наданих управлінням за результатами проведених державних фінансових аудитів, склав 6099,6 тис. грн. За наслідками проведених державних фінансових аудитів надано 52 пропозиції, виконано – 7 (із врахуванням аудитів, проведених у попередніх періодах).
За результатами моніторингу складено 263 процедури закупівель товарів, робіт та послуг загальною вартістю 5,4 млрд грн. У зв’язку з порушеннями чинного законодавства відмінено 42 процедури закупівель на суму 76,5 млн грн, а також розірвано 43 договори закупівлі на суму 38,9 млн грн.

- Як налагоджена співпраця управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області з правоохоронними органами?
- Правоохоронним органам передано 23 ревізійних матеріали, за результатами розгляду яких розпочато 7 досудових розслідування та вручено 5 повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, а також складено 6 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією.
Крім того, працівники управління у 37 випадках були залучені правоохоронними органами в якості спеціалістів для надання консультацій. За їх результатами виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат, на суму понад 29,3 млн грн. За наслідками надання консультацій правоохоронними органами вручено 15 повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

- Які порушення Ви виявляєте найчастіше у процесі здійснення заходів державного фінансового контролю на Хмельниччині?
- При проведенні Управлінням Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області ревізій та перевірок закупівель найчастіше виявляються факти незаконного нарахування і виплати заробітної плати працівникам підконтрольних установ, а також зайвої оплати завищених підрядниками вартості та/або обсягів виконаних ремонтно-будівельних робіт.
Так, протягом дев'яти місяців поточного року при проведенні 33 результативних ревізій і перевірок закупівель дев'ятнадцятьма з них виявлено факти зайвого нарахування і виплати заробітної плати всупереч вимогам чинного законодавства. А в ході проведення 23 ревізій і перевірок закупівель було встановлено факти завищення підрядними організаціями обсягів та вартості ремонтно-будівельних робіт, які були повністю оплачені за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів, а також власних коштів комунальних підприємств (такі факти склали третину усіх виявлених сум втрат державних і комунальних ресурсів). 
Слід окремо зазначити щодо різних фактів порушень законодавства про закупівлі, які постійно встановлюються при проведенні заходів державного фінансового контролю. Зокрема, за дев'ять місяців поточного року працівниками управління здійснено 19 перевірок закупівель та 250 моніторингів, якими охоплено 415 процедур закупівель на суму 5 505,4 млн грн. З них встановлено 293 факти порушень законодавства у сфері закупівель на суму 1 953,4 млн грн, в тому числі 210 порушень на суму 1 542,8 млн грн виявлено за результатом проведення моніторингу закупівель.

Пресслужба Управлінням Західного офісу 
Держаудитслужби в Хмельницькій області.

Теги: Держаудитслужба, ревізори, аудит, перевірка, Анатолій Марценюк

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.