Перейти на мобільну версію сайту


13.01.2017

ЧИ ВСІ ПРАЦЮЮТЬ «PROZORRO»?

Habarmen-ProzorroПлатформа електронних закупівель он-лайн - система «ProZorro» запрацювала з серпня минулого року. Електронна система публічних закупівель, яка прийшла на зміну паперовим держтендерам, має на меті викорінити таке ганебне явище, як корупція, адже замовник не знає, хто буде виконавцем робіт, послуг чи постачальником товарів, які той потребує.

«Всі бачать все» - офіційний слоган реформи. Після закінчення тендеру в електронній системі можна побачити всю інформацію щодо поданих пропозицій учасників, рішень тендерної комісії, всі кваліфікаційні документи тощо. Зауважу, що замовник дізнається, хто виконуватиме роботи тільки після виграшу в аукціоні, а це, відповідно, унеможливлює лобіювання чиїхось інтересів. Виграє той, хто запропонує нижчу, аніж зазнаено в замовленні ціну.

Чи взялися за проведення фінансових операцій через систему «ProZorro» сільські та селищна ради району, спробували дізнатися, промоніторивши закупівлі, які проводяться через он-лайн-платформу.

УСЕ, ЯК НА ДОЛОНІ
Найбільш «прозорою» зі всіх виявилася новостворена Гуменецька сільська рада об’єднаної територіальної громади, яку очолює Інна Абдулкадирова. Через електронну систему публічних закупівель працює не лише сільська рада, а й відділ освіти, культури, спорту і туризму Гуменецької сільської ради та два комунальних підприємства - КУ Гуменецький територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та КП «Житловодгоспресурс».

Працювати через систему «ProZorro» тут почали з серпня 2016 року. За 4 місяці минулого року сільська рада здійснила 91 операцію. До прикладу, в серпні через платформу замовляли проведення технагляду за проведенням робіт по реконструкції 1-поверху адмінприміщення сільської ради під амбулаторію сімейної медицини (3755,30 грн); капітальний ремонт вул.Кармелюка до перехрестя з вул.Котовського в с.Гуменці (362127,56 грн), капітальний ремонт під'їзних майданчиків по вул.Першотравнева в с.Гуменці (313213,46 грн) та два технагляди відповідно.

У вересні через систему «ProZorro» купували канцелярські приладдя та ноутбуки а також замовили встановлення тротуарної плитки біля приміщення сільради.

Найбільше робіт через он-лайн систему було проведено у листопаді, майже всі вони були пов’язані з будівництвом, проектуванням, ремонтами та проведенням державних експертиз. Зокрема, через «ProZorro» було замовлено проведення державної експертизи кошторисної частини та виготовлення кошторисної документації на капітальний ремонт вул.317 дивізії, Жовтневої революції (с.Колубаївці), вул.Південна, вул.Центральна, Смотрицька (с.Думанів), вул.Кармалюка, Лісова, Ракушечна (с.Привороття Друге), вул.Козлова, Ленінградської (с.Пудлівці), вул.Центральна (с.Вербка), вул.Незалежності (с.Нігин), вул.Гагаріна (с.Лисогірка), вул.Зелена, 9 травня (с.Слобідка-Гуменецька), вул.Олійника (с.Великозалісся), вул.Кармелюка (с.Залісся Друге).

У листопаді особливо яскраво засяяли Колубаївці та селище Сахкамінь, адже завдяки виділеним коштам було виготовлено кошторисну документацію на капітальний ремонт освітлення, зокрема вул.Сажова, Щорса, Яковець, Ветеранів війни, 40-річчя Перемоги, Синічина, Антонова, Гагаріна в с.Колубаївці; та вул.Хмельницького, Садової, Кам'янецька, Смотрицького, Лесі Українки, Франка та частини вул.Шевченка і вул.Української у с.Сахкамінь.

99 тис. грн Гуменецька сільска рада витратила в листопаді на поточний ремонт вул.Набережна у с.Пудлівці.

Також цього місяця тут було замовлено послуги з розчищення русла річки Смотрич в с.Великозалісся та с.Думанів на що витрачено 44847,86 грн та 44908,26 грн відповідно.

Були і поточні витрати, як-от придбання шин до транспортних засобів чи дизпального. Також сільська рада замовляла послуги з вивезення сміття з с.Гуменці, Супруньківці, Вербка, Привороття-2, Нігин, Сахкамінь, Слобідка-Гуменецька, Залісся-2, Дубинка, Абрикосівка, на шо було витрачено 18684,82 грн.

У грудні з будівельними роботами не було такої активності, лишень замовили поточний ремонт приміщення для старости у с.Пудлівці (137 979,00 грн), капітальний ремонт освітлення вул.Кармелюка, Нагорна, Лісова, Ракушечна, пров.Ставковий у с.Привороття Друге (177959,58 грн) та облаштування пішохідного містка через річку Смотрич в с.Голосків, на що витратили 120882 грн. Оплата енергоносіїв у грудні 2016 року обійшлася сільській раді у більше як півмільйона гривень. На майже таку суму було закуплено бензин, дизпальне та оливу.

прозороЧерез систему «ProZorro» можна було побачити, що замовляв у поточному році відділ освіти, культури, спорту і туризму Гуменецької сільської ради. Зауважу, що освітня та культурна галузь Гуменецької територіальної громади отримала як матеріально-технічне забезпечення, так і ремонти в приміщеннях. Наприкінці року для гуменецьких навчальних закладів було придбано майже на 200 тис. грн мультимедійних дошок та проекторів, на таку ж суму - комплекти шкільних меблів та на 105500 грн - телевізорів.

Капітальний ремонт покрівлі та підлоги побачив сільський клуб у с.Киселівка. Вартість робіт через он-лайн платформу склада 291728 грн. У селищі Сахкамінь було проведено поточний ремонт приміщення групи «Калина» дитсадка (198573 грн), переплановано вбиральню Будинку культури у с.Гуменці (50103 грн).

Заміну вікон та дверей провели в приміщенні Супрунковецького НВК у складі ЗОШ І ступеня та ДНЗ (88509,01 грн), Сахкамінської ЗОШ І-ІІ ст. (174 451,51 грн) та Нігинської ЗОШ І-ІІІ ст. (139202,48 грн), Думанівської ЗОШ І-ІІ ст. (475633,20 грн); вікон - у Киселівському сільському клубі (16690 грн).

Серед масштабних робіт варто відзначити поточний ремонт коридору І-го поверху та фасаду Вербецької ЗОШ І-ІІ ст. (149161,21 грн), поточний ремонт клубу в с.Пудлівці (184890,28 грн), поточний ремонт конференц-залу в Будинку культури с.Гуменці (52303 грн), перепланування фойє того ж Будинку культури для методичного кабінету, позашкільної освіти (65483 грн) та поточний ремонт приміщення для пожежної команди (22653 грн), а також поточний ремонт підлоги коридору першого поверху Гуменецького НВК (21239 грн).

У вересні 2016 року відділ освіти, культури, спорту і туризму Гуменецької сільської ради через систему «ProZorro» замовив реконструкцію сільського клубу по вул.Гагаріна, 29 «А» у с.Лисогірка. Вартість робіт склала більше 2 млн грн. У кругленьку суму обійшовся закладам освіти і культури природний газ. У листопаді минулого року проплата склала 3 млн 72344 грн. Разом з цим, знаходимо і дрібні витрати, наприклад, у вересні 72 грн - за грамоти, а у листопаді 20 грн - за придбання кабелю.

Загалом за минулий рік відділ освіти, культури, спорту і туризму Гуменецької сільської ради через систему «ProZorro» здійснив 126 закупівель.

Новостворена комунальна установа «Гуменецький територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» через нову платформу купував усе для забезпечення життєдіяльності центру, починаючи від флешки і паперу, й закінчуючи клеєм та скобами для степлера.

Лише одне замовлення через систему надійшло від КП «Житловодгоспресурс» Гуменецької сільської ради: тут шукали підрядника для проведення поточного ремонту приміщення для комунального господарства все в тому ж Будинку культури с.Гуменці. Загальна вартість робіт склала 99618,79 грн.

ПЕРШІ КРОКИ ЗРОБЛЕНІ
Освоїли систему електронних закупівель і в Колибаївській сільській раді об’єднаної територіальної громади, де керує Михайло Желізник. У 2016 році сільська рада здіснила 12 замовлень он-лайн. Почали з жовтня минулого року, замовивши через платформу відновлення вуличного освітлення в с.Островчани. На це з сільського бюджету було витрачено 109578,89 грн. У листопаді здійснили поточний ремонт дороги вулиць Лермонтова, Франка, Кармелюка, Корчагіна, Цвелиха, Луначарського у с.Смотрич (81 тис. 879 грн) та капітальні ремонти - майданчика біля приміщення сільської ради в с.Колибаївка (160 тис. 200 грн), майданчика біля магазину в с.Колибаївка (293 тис. грн), вул.Островського (від шиномонтажа до ж/будинку №49) у с.Колибаївка (1 млн 400 тис. грн). Також цього місяця придбано щебінь вапняковий на 40 тис. грн.

прозоро1У грудні через систему «ProZorro» проведено поточний ремонт вул.Калініна в с.Колибаївка, вартість робіт склала 53200 грн, та вул.Франка, Петрівка, Шевченка, Садова, Загородня в с.Княгинин, на що витрачено 80 тис. грн.

Також придбано комп’ютерну техніку на 45 тис. грн та медтехніку на 51 тис. грн. Поповнення отримав і автомобільний парк сільської ради - через он-лайн сервіс у грудні замовлено трактор на суму 190 тис. грн та автомобіль для амбулаторії сімейної медицини - 120 тис. грн.

19 закупівель за минулий рік здійснив і відділ освіти, культури, охорони здоров'я і соціального захисту населення Колибаївської сільської ради. Масштабних замовлень, як у сусідній Гуменецькій громаді тут не було, обійшлися поточними витратами. Найбільшу суму видатків - 138 тис. 896 грн - «потягнуло» придбання кам’яного вугілля для опалення навчальних, медичних та культурних закладів. Також на 49 тис. грн придбано продуктів харчування для навчальних закладів. Серед нового реманенту знайшлося місце і для будівельної тачки, яку купили за 1658 грн.

Китайгородська сільська рада об’єднаної територіальної громади, якою керує Юрій Безродний, протягом минулого року активно ігнорувала сайт відкритих закупівель «ProZorro», і це при тому, що громада отримала більше 5 млн грн від держави на розвиток території. Сподіваємося, шо цьогоріч ми таки побачимо, як витрачатимуться кошти Китайгородської ОТГ через систему електронних закупівель.

Натомість, відділ освіти, культури, спорту і туризму Китайгородської сільської ради через систему «ProZorro» здійснив всього одну операцію - замовивши автобус спеціалізований для перевезення школярів, вартістю 1 млн 570 тис. грн у жовтні 2016 року.

У ХВОСТІ - БІЛЬША ПОЛОВИНА
Решта очільників сільських рад району до прозорої системи закупівель лишень придивляються, а деякі відкладають вирішення цього питання в довгий ящик з надією, що пронесе. На жаль, для одних і, на щастя, для інших цього не відбудеться. У 2017 році всі видатки, які перевищують допорогові закупівлі, мають проводитися через систему «ProZorro». Активно он-лайн платформою ще з минулого року користується Довжоцька сільська рада. Її очільник Руслан Рябий каже, що почали з придбання продуктів харчування для підвідомчого дитсадка «Веселка». Спочатку були побоювання за якість, та тепер бачать, що за окремими позиціями і товарами мають значну економію коштів, при цьому не втрачаючи на якості продуктів харчування. За час користування системою «ProZorro» Довжоцька сільська рада здійснила 20 закупівель. Тут не гаяли часу і в січні цього року вже замовили для дитсадка, до прикладу, вершкове масло (39500 грн), яйця (17000 грн), а ще - оцет, сіль, сметану, молоко, хліб, рибу, м’ясо, макарони, картоплю, солодоші, овочі та фрукти. Також здійснили проплату за електроенергію, яка склала 326 тис. 400 грн.

Через систему «ProZorro» Приворотська сільська рада, де керує Лариса Вусата, у вересні 2016 року замовила світильники вуличні YILDZ та лампи DELUX, вартістю 66 тис. 265 грн. У жовтні 2016 року Слобідо-Кульчієвецька сільська рада, де головує Руслан Нестеров, замовила через сервіс «Прозоро» проведення капітального ремонту фойє та примішень сільського Будинку культури с.Слобідка-Кульчієвецька. Вартість робіт склала 1 млн 499 тис. 999 грн.

Роботи з розроблення Генерального плану населеного пункту с.Кульчіївці у листопаді минулого року на суму 84123,05 грн замовила і Кульчієвецька сільська рада, яку осолює Станіслав Радавчук.

Ще три сільських ради - Рудська, Ластовецька та Слобідко-Рихтівська - лишень зареєструвалися на он-лайн сервісі прозорих закупівель. Решта - не поспішають: хтось чекає запланованого в 2017 році об’єднання громад, а хтось такий бідний, що аж світиться і без сайту прозорих закупівель.

Теги: он-лайн - система «ProZorro»

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.