Перейти на мобільну версію сайту


01.02.2013

ЧОГО ЧЕКАТИ, ДЕВАЛЬВАЦІЇ ЧИ НОВОЇ КРИЗИ?

Чи можуть криза ліквідності, захмарні депозитні ставки, активне беззаставне кредитування і прийдешня девальвація звести нанівець всі посткризові досягнення українських банків? Про це у сьогоднішній розмові з керівником Кам’янець-Подільського представництва ПАТ «ОКСІ БАНК» Юрієм Польовим.
- З травня 2012 р. українські банки працюють в жорстких умовах обмеженої ліквідності, - каже Юрій Михайлович, - у результаті чого кредитний портфель з початку минулого року скоротився на 1%. Це означає, що погашення раніше виданих позик йде швидше, ніж видача нових. Проте при цьому не варто говорити про поліпшення якості 2ff1fea7b52c4a259d8679cea0eb049e_big.jpgкредитних портфелів.
За оцінками банкірів, рівень проблемної заборгованості по кредитах, виданих після кризи, не перевищує 2-3%. Хоча не є винятком, що в окремих банках, які захоплюються беззаставним споживчим кредитуванням, ця цифра може бути набагато вищою.
- Юрію Михайловичу, чи реально знизити кредитні ставки в Україні?
- Їхній нинішний рівень — це не примха банків і не намагання спекулювати на фінансовому ринку. Це відображення фундаментальних факторів монетарної політики і нашого економічного буття. Якщо в країні річна інфляція становить понад 12%, облікова ставка центрального банку перевищує 10%, національна валюта перебуває в постійному девальваційному тренді, а держава залучає гроші під власні боргові зобов’язання під 25% і вище, то якими мають бути кредитні ставки банків?! До цього ще варто додати надзвичайно високий рівень фінансових ризиків в Україні, незахищеність прав кредитора, тотальні зловживання на рівні судової системи, що теж піднімає процентні ставки. Саме тому питання наповнення реального сектору економіки дешевими кредитами є не стільки питанням Нацбанку, як питанням економічної політики.
- Чи варто за таких умов боятися девальвації?
- Зараз вже можна сміливо говорити про те, що українські банки адаптувалися до нових умов і досить міцно стоять на ногах. З початку року не було ні гучних банкрутств, ні появи нових проблемних банків. Поки що у банківській системі все досить спокійно.
Щоправда, не варто приховувати, що можлива девальвація загрожує істотно знизити платоспроможність позичальників, а це, в свою чергу, призведе до погіршення кредитних портфелів банків та може підірвати стабільність банківської системи.
- На Вашу думку, якою має бути українська банківська система після кризи? Які завдання стоятимуть перед нею?
- Криза несе з собою не тільки труднощі. У неї є й позитивні риси. Вона вимагає значного підвищення якості управління банківською справою, особливо в ризик-менеджменті. Банки повинні мати довгострокову стратегію та суворо її дотримуватися. Їм треба значно поліпшити аналіз обѓрунтованості надання кредитів і гарантій їхнього повернення, зосередившись на кредитуванні реального сектору економіки та різко скоротивши позики на споживання. Суперважливо зробити мораль основою банківської діяльності. Без неї не буде ані довіри до банків, ані стабільного й довготривалого розвитку.

Теги: Оксі-банк, Юрій Польовий

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.