Перейти на мобільну версію сайту


04.12.2015

ЧЕРГОВИЙ СЮРПРИЗ ВІД ГАЗОВИКІВ

У грудні абоненти «Хмельницькгазу» отримають оновлені рахунки за газ.

Фактичні показники за використаний газ прийматимуть до 5 числа наступного місяця. Якщо ж ви до цієї дати не встигли повідомити, скільки газу використали, то суму до оплати розрахує сама компанія-постачальник. До 15 числа ви отримаєте рахунок за газ, де будуть вказані цифри фактично використаного палива, якщо ви повідомили показники лічильника, або розрахункові - якщо проінформувати про використаний газ не встигли.

Як повідомили у ПАТ «Хмельницькгаз», порядок обчислення розрахункового показника до оплати визначається новим нормативним документом.

- Вступив у дію «Кодекс газорозподільчої системи», у якому передбачено, що кожен споживач повинен сам знімати показники і передавати нам будь-яким шляхом, - пояснює заступник голови правління ПАТ «Хмельницькгаз» Віталій Рейда. - Якщо такої інформації немає, то, згідно з цим же Кодексом, ми робимо нарахування за сімнадцятьма профілями. Так, наприклад, якщо в 2014 році споживач використав 2000 кубів газу, за його профілем ми повинні нарахувати йому 15% від цієї кількості, то він отримає у платіжці цифру в 300 кубів газу за місяць. Далі ми повинні звіритися із його фактичним використанням.

Як же діяти, якщо у вашому рахунку вказані не фактичні, а розрахункові цифри використання газу (тобто, якщо до 5 числа ви не повідомили покази лічильника)?

- Якщо людина отримує квитанцію із розрахунковим показником використаного газу, то вона може внести у праву її частину фактичний показник та оплатити за ним, або ж погодитися із розрахунковою цифрою, - пояснює пан Рейда. - Далі фактичні цифри потраплять у автоматизовану систему обліку й, навіть, якщо раніше ви оплатили розрахунковий показник, то вже наступного місяця відбудеться перерахунок, і ви оплатите за те, що реально використали. Головне - надалі не забувати вчасно повідомляти показники лічильника. У випадку, якщо вам із якихось причин не принесли рахунок за газ, вам потрібно самому розрахувати суму до сплати і таки оплатити за послугу до 25 числа наступного за розрахунковим місяця. Проте згодом може виявитися, що ваш розрахунок не співпадає із сумою, яку вам нарахують газовики, тому варто постійно цікавитися станом свого рахунку.
Уявіть собі, коли стотисячне місто рине у газконтору для повідомлення показників газового лічильника, або ж 5 числа місяця почнуть телефонувати в абонентську службу, що тоді буде?

Скільки працівників потрібно задіяти для прийняття телефонних дзвінків і скільки витратити нервів, аби туди додзвонитися? Проте є й такі, кому буде надзвичайна вигода. І це пасажироперевізники. Напевне, хтось їхні інтереси лобіює, бо ж обіцяний відкрити наприкінці жовтня абонентський пункт на вул.Гагаріна, 48, приміщення для якого на безоплатній основі виділив міськвиконком, досі газконтора не може запустити.

Теги: ПАТ "Хмельницькгаз", газопостачання

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.