Перейти на мобільну версію сайту


18.03.2016

ЧЕРГОВА ПІДСТАВА

До редакції звернулася наша постійна читачка зі скаргою, що газконтора навішала на неї та її маму борги за газопостачання, хоча вони справно і вчасно платили за послугу.

- По 602 грн боргу тепер ми маємо сплатити, - каже пані Наталя, - для нас це суттєва сума. Ми телефонували в газконтору, але нам відповіли, що нічим допомогти не можуть, і борг слід сплатити, можливо, поступово. Тоді вирішили поскаржитися на урядову гарячу лінію, де нам відповіли, що через місяць ми отримаємо відповідь. Напевне, в нашій державі так ніколи нічого й не зміниться.

Як виявилося, Кабмін підвищив норми споживання природного газу для домогосподарств без лічильників майже вдвічі, на 47%. Громадяни, які використовують лише газову плиту, платитимуть за 4,4 куб.м замість 3 куб.м. Однак суд скасував постанову Уряду, і людям по всій Україні вже заднім числом нарахували борги за спожитий газ, відповідно до попередніх норм.

Якщо раніше норматив споживання газу домогосподарств, які використовують тільки газову плиту при наявності центрального опалення, становив 6 куб/міс. на одну особу, то після зниження – 3 куб.м. Для домогосподарств із плитою і без центрального опалення норматив був знижений із 9 куб.м до 4,5 куб.м, а з плитою та водонагрівачем – з 18 до 9 куб.м.

НАК «Нафтогаз» порахував збитки і звернувся до суду. 28 січня 2016 р. Вищий адміністративний суд визнав постанову Кабміну №237 від 29 квітня 2015 р. про подвійне зниження нормативів споживання газу для домогосподарств без лічильників недійсною та зобов'язав здійснити доплату за рахунок населення.

На переконання суду, зниження нормативу споживання було проведено незаконно. За весь період, тобто 9 місяців, коли застосовувалася постанова Кабміну №237 (травень 2015 р. – січень 2016 р.), необхідно здійснити перерахунок із доплатою від населення. Тож всі, хто не мали лічильників, автоматично стали боржниками ПАТ «Хмельницькгаз» за період з 6 травня 2015 р. до 27 січня 2016 р.

- «Хмельницькгаззбут» і, відповідно, «Хмельницькгаз» повинні здійснити донарахування всьому населенню, в кого немає газових лічильників, і застосовувати старі норми, затвердженні старою постановою Кабміну №619, яка наразі залишається чинною, - коментує ситуацію начальник управління клієнтського сервісу ПАТ «Хмельницькгаз» Олександра Корбут.

От і виходить, що ті громадяни, які в цей період мали ще пільги чи субсидію, мають подвійні неприємності. Очевидно, що крім боргу в газконтору, їм потрібно повернути і борг державі.

Теги: газ, газопостачання, тарифи на газ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.