Перейти на мобільну версію сайту


22.04.2016

ЧЕРЕЗ НАДЛИШОК ЯЙЦЕ ПАДАЄ В ЦІНІ

Якщо на початку року ціни на яйця курячі були заледве не захмарними, то сьогодні можна спостерігати за їхнім різким падінням. У грудні 2015 р. відпускна ціна на яйця становила 23-25 грн за десяток. Протягом лютого вона різко впала на половину й становила до 12-15 грн за десяток.

Есперти по різному відгукуються на таке знецінення курячого яйця, проте воно швидше прогнозоване, аніж яйцяпозапланове.

- Негативні тенденції у виробництві продукції тваринництва впродовж останніх двох років уже нікого не дивують, - коментує ситуацію виконавчий директор Асоціації «Сільськогосподарські товаровиробники Поділля» Світлана Антонецька. - Відповідно до даних Держстатистики, обсяги виробництва продукції сільського господарства у першому кварталі 2016 року відстають від аналогічного показника минулого року на 1,7% саме через продукцію тваринництва. Основну увагу в цьому списку привертає виробництво курячих яєць, яке цього року, схоже, іде на своєрідний антирекорд. За перший квартал 2016 року було вироблено лише 3,4 млрд яєць, що на 18,5% менше, ніж за аналогічний період 2015 року (4,2 млрд шт.), та на 27% менше ніж 2014 року (4,7 млрд шт.). Відповідно, можна зробити висновок, що поточні квартальні обсяги виробництва курячих яєць є найнижчими з 2008 року (3,2 млрд шт.).
Скандал, що виник у січні цього року між Україною та Ізраїлем, також не був на користь експорту курячого яцйя. Нагадаємо, остання країна припинила імпорт українських курячих яєць через виявлення в них бактерій сальмонели. До речі, яйця експортувалися з гуменецької птахофабрики. Щоправда, пізніше українська сторона не знайшла цьому факту підтвердження, запевнивши, що сальмонели в яйцях немає. Проте наростити колишні експортні потужності вітчизняний виробник не може й досі. Хоч минулого року Україна наростила експорт яєць на 60 млн штук – до 989 млн штук, проте в січні 2016 року експорт знизився практично вдвічі – до 32,7 млн штук. Відповідно ввесь додатковий експорт пішов на внутрішній ринок і ціна знизилася.

Падінню ціни на куряче яйце сприяє й продуктивність птиці, яка збільшується в весняно-літній період. Тож доки нам не відкриють нові ринки збуту, ціна на куряче яйце не ростиме. Сподіваємося, що вона залишиться стабільною й перед великодніми святами, коли ціни на продукти харчування мають тенденцію на кілька днів зрости вдвічі, або й втричі.

Теги: яйця

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.