Перейти на мобільну версію сайту


15.04.2016

БУРЯК ХІБА ДЛЯ БОРЩУ...

У період міжсезоння ціни на овочі постійно змінюються. Не став винятком і цей рік. Усього за кілька тижнів зросли ціни на гречку, молочку та продукти борщового набору, зокрема на буряк та моркву. Найбільше в овочевому списку подорожав буряк - більше як на 40%, морква - на 14%. Якщо за станом на 29 березня буряк коштував 4-5,5 грн/кг, то минулого тижня його продавали за 6-8 грн/кг.

Есперти зауважують, що здорожчення буряка навесні - це перший тривожний дзвіночок до більшої ціни цього овоча навіть у період сезонних продажів наприкінці року.

- Активізація торгівлі у сегменті овочів борщового набору наприкінці березня - на початку квітня - це досить часте явище, особливо характерне для регіонів із невеликим обсягом власного виробництва, - коментує ситуацію виконавчий директор Асоціації «Сільськогосподарські товаровиробники Поділля» Світлана Антонецька. - Проте сьогодні варто визнати, що в нашому районі овочівництвом займаються лише в приватних господарствах. Щодо агропідприємств, то жодне не ризикує братися за цю досить копітку й часто збиткову справу. Це стосується як вирощування столового, так і цукрового буряка.

У 2014 році у с.Залісся Друге ТОВ «Баркософт-Агро-3» засіяло 740 га цукрового буряка. Це було зроблено вперше за 12 років, проте, здається, на цьому справа зупинилася. Уже наступного року аграрій на цій же площі засіяв зернові. Вирощування цукрового буряка дуже затратне. Можливо, саме через це на Хмельниччині його сіють не так багато, внаслідок чого ціна цукру в нашій області є найвищою в Україні.

На світовому цукровому ринку давно змінилася структура пропозиції цукру, тобто зросла частка цукру, виробленого з цукрової тростини, і скоротилася пропозиція цукру з цукрових буряків. Це відбувається тому, що виробництво тростинного цукру менш затратне, ніж цукру з цукрових буряків, а правила СОТ забороняють пряме субсидування й підтримку неконкурентоспроможних галузей.

Європейський Союз значно скоротив посівні площі під цукрові буряки до розмірів, достатніх для забезпечення виробництва цукру на рівні внутрішнього споживання, а з 2017 року Європа взагалі має намір відмовитися від встановлення квот на цукор та мінімальних цін на цукрові буряки.

Натомість Кабмін на засіданні Уряду схвалив проект постанови «Про державне регулювання виробництва цукру та цукрових буряків у період з 1 вересня 2016 р. до 1 вересня 2017 року». Відповідним проектом пропонується встановити граничний розмір квоти поставки цукру на внутрішній ринок (квота «А») у період з 1 вересня 2016 року до 1 вересня 2017 року (без урахування тимчасово окупованої території АР Крим і м.Севастополь) в обсязі 1670 тис. тонн. Затвердити мінімальні ціни на цукрові буряки та цукор, квоти його поставки на внутрішній ринок на період з 1 вересня 2016 року до 1 вересня 2017 року на рівні відповідно 616,99 грн та 9078,87 грн за 1 тонну (без урахування ПДВ).
Проект цієї постанови розроблено на виконання вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру», яким встановлено механізм державного регулювання виробництва цукру шляхом щорічного визначення Кабміном граничного розміру квоти поставки цукру на внутрішній ринок та мінімальних цін на цукрові буряки та цукор квоти «А».

Тож дивуватися, що матимемо ріст цін не лише на буряк, а й на цукор, напевне, вже не варто.

Теги: буряк

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.