Перейти на мобільну версію сайту


23.11.2012

БЕЗ МИНУЛОГО НЕМАЄ МАЙБУТНЬОГО, або Чи побачать туристи оновлену фортецю?

16 об’єктів архітектурних та історико-культурних пам’яток Кам’янця нині знаходяться у незадовільному стані та потребують невідкладних протиаварійних робіт. Такий невтішний стан справ у історико-архітектурній спадщині міста виявила спеціальна комісія ще у липні цього року.
За словами директора історичного музею-заповідника Віктора Травінського відповідні пропозиції щодо усунення недоліків було направлено на розгляд міському голові. Наразі реставраційні роботи потребують не лише часу, а й значних фінансових витрат.
- Стара фотреця - це візитна картка Кам’янця-Подільського, - зазначив Віктор Степанович. - Це об’єкт, який найбільше відвідують туристи. Лише з початку року у фортеці побувало 152 тисячі туристів! Зрештою, ми не хочемо тут повторення історії з Новою Західною баштою.
Що й говорити, цифра відвідування вражає. Кожна людина із тих понад 150 тисяч змогла торкнутися величних мурів Старої фортеці, відчути подих історії, та, разом з тим... Разом з тим, вона повезла додому спогади про напівзруйновані частини тих чи інших пам’яток, про пошкодження мурування, про аварійний стан покриття, про відсутність благоустрою... Що подумають про нас іноземці? Що ми якісь недолугі господарі?
Як зазначає з цього приводу Віктор Травінський, який украй занепокоєний станом історико-архітектурної спадщини, зокрема найбільшу небезпеку викликав стан Північного дворику замку. Щоправда сьогодні завершуються його ремонтні та консерваційні роботи. Уже проведено підпірні роботи з укріплення зовнішніх стін та муру, проведено заміну туризм.jpgводопроводу, який проходить через двір, зроблено систему водовідведення, здійснено грунтове укріплення та створено всі передумови для того, аби незабаром перетворити це місце на пристойний оглядовий майданчик.
- На всі ці роботи з міського бюджету було виділено 348 тисяч 500 грн. Близько 15 тисяч грн виділив історичний музей-заповідник, - додав Віктор Степанович.
Наступними об’єктами, які потраплять до рук реставраторів, за словами Віктора Травінського, будуть дві башти замку - Лянскоронська та Водна. Планується, що найближчим часом на цих два об’єкти буде виготовлено проектно-кошторисну документацію для проведення необхідних протиаварійних робіт.
У планах історичного музею-заповідника ще багато чого. Кажуть, були б лише кошти на їх втілення. Так, наприклад, потрібно переробити «дашок» консерваційного входу в башту Ляцька. Тимчасового консерваційного даху потребує башта Денна. У верхній частині кладки південного оборонного муру фортеці почалося руйнування. Для башти Рожанка необхідні водовідведення та новий «дашок». Башта Чорна (Нова східна) потребує заміни ушкоджених дерев’яних ділянок перекриття. Зрештою, мілких і не дуже робіт для реставраторів більш, ніж достатньо.
Головне, щоб вони виконувалися правильно, і ми могли пишатися своїм містом, демонструючи його гостям, а не ховати очі, не знаючи, що відповісти на запитання: чому ви живете в руїнах?

Теги: реставрація, Стара фортеця, туризм, Віктор Травінський

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.