Перейти на мобільну версію сайту


03.06.2020

АГРАРІЇ ОТРИМАЛИ ЧЕРГОВИЙ "СЮРПРИЗ" ВІД ВЛАДИ

У одній із найбільших галузей України аграрній не обходиться без сюрпризів. Сільгоспвиробники вже звикли, що їх приносить не тільки погода, а й урядовці, які по кілька разів на рік змінюють правила гри на догоду агрохолдингам та монополістам. Тож не дивно, що малі та середні агровиробники змушені відстоювати свої права на мирних акціях протесту під стінами Кабміну та Верховної Ради.

2Ось і цього року аграрії протестували під стінами Кабміну проти введення квот на імпорт мінеральних азотних добрив. Таке рішення запропонувало ввести Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. На думку мітингувальників, введення квот на імпорт добрив загрожує монополізацією ринку олігархом Дмитром Фірташем, групі компаній OSTCHEM якого належать основні заводи із виробництва добрив. Це у свою чергу призведе до різкого стрибка цін на них і, як наслідок, великих збитків аграріїв.

У акції протесту брали участь і агровиробники з Хмельниччини, серед яких Ігор Гай, директор ПП "Калинський ключ", голова Всеукраїнської аграрної ради в Хмельницькій області. 

- Щороку нам підкидають якісь "сюрпризи", - коментує Ігор Віталійович. - Не став винятком і 2020 рік. Відверто, не дивуємося такій позиції Уряду, адже аграрії завжди були під особливим прицілом. Цього разу вирішили ввести обмеження на імпорт мінеральних добрив в Україну. Лобістом такого рішення в уряді на користь виробника-монополіста групи компанії «OstChem» виступає заступник міністра економічного розвитку та торговий представник України Тарас Качка. І це незважаючи на те, що у вересні минулого року Атимонопольний комітет вже ухвалив рішення примусово поділити групу компаній «OstChem» у частині виробників азотних мінеральних добрив. Проте цього не відбулося.

Усі ми пам'ятаємо сезон весняно-польових робіт 2017 року, коли зупинилися заводи з виробництва азотних мінеральних добрив, і аграрії не отримали запланованого товару, хоч і внесли за нього предоплату. Можете уявити, якщо квоти отримає знову група компанії «OstChem». Ми просто станемо заручниками ситуації, адже, на жаль, у нас лише один виробник азотних добрив, а без них досягнути гарних показників урожайності просто неможливо. Звичайно, можна вносити органіку, та чи всім вона доступна сьогодні після практично знищення тваринницьких ферм?

У собівартості продукції рослинництва частина добрив займає близько 30%. У разі прийняття такого рішення, можуть подорожчати і продукти харчування. Також зі збільшенням ціни на продукцію ми можемо втратити і експортні ринки через неможливість на них конкурувати. Ми розцінююмо введення квот на імпорт добрив як намагання коштом сільгоспвиробників модернізувати виробництва олігарха. І Міністерство йому в цьому сприяє! Сам факт введення квот на обсяг - це не що інше, як ручний режим перерозподілу коштів: з одної галузі забирають, а іншій дають. При цьому дають тим, хто вигідний.

Хоч ми купуємо не тільки вітчизняні добрива, а й імпортні, які фінансово привабливіші, проте держава вирішила не зважати на конкурентні умови і прагне монополізувати ринок добрив. Напевне, щоб аграрії не мали змоги нормально працювати. Інакшого пояснення таким діям, аніж монополізація ринку на догоду олігархам, я поки що не бачу.

Теги: аграрії, Ігор Гай, акція протесту, Всеукраїнська аграрна рада, ПП "Калинський ключ", квоти на мінеральні добрива

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.