Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Економіка

ЕКСКЛЮЗИВ ВІДВОЙОВУЄ ЗЕМЛІ: НІШЕВІ КУЛЬТУРИ
Ажіотаж навколо «дерибану» української землі не сходить зі шпальт аграрних видань. Сьогодні лише лінивий не обговорює продаж наших чорноземів та реформу, яка до цього підштовхує. Та, якщо в цій темі остаточна крапка за нардепами, бо лише після їхнього голосування будемо знати, чи маємо право на всі 100% розпоряджатися власними землями, то у «війну» за посівні площі «грають» ще й сільськогосподарські культури. І коли в першому випадку все залежить від людського бажання, то в другому, цей вибір складає 30%, адже саме попит та цінова пропозиція диктують аграріям, що сіяти в прийдешньому році.

НА ВЕЛИКДЕНЬ ІЗ ПАСКОЮ, ГРІШМИ ТА ВАЛЕР’ЯНОЮ
Незабаром християни відзначатимуть найвеличніше свято – Воскресіння Христове, більше знане як Великдень або Пасха. Цьогоріч це свято подвійне, адже православні та католики христосуватимуться в один день. І поки одні старанно готуються до святкування та продумують вміст великоднього кошика і меню святкового столу з розрахунку на зароблені кровні, інші, не менш старанно, готуються до наповнення кишень за рахунок свята, адже, судячи з традиційного стрімкого передсвяткового зростання цін на продукти, витрати на святкування також будуть подвійними.

ПОСАДА ОДНА, ДОХОДИ РІЗНІ
Цьогоріч до оприлюднення електронних декларацій долучилися ще 700 тисяч чиновників різних рівнів, у тому числі депутати місцевих рад, селищні та сільські голови. Спроби зареєструватися на сайті НАЗК, отримати ключі доступу та подати декларацію спричинили справжнісінький березневий ажіотаж. Доходило до того, що декларанти наводили будильник, аби спробувати зареєструватися в нічний час, сподіваючись, що сервери не будуть настільки перевантаженими, адже штрафи за невчасне чи неподання електронної декларації значні.

Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

АГРОСТРАХУВАНЯ – ВИГОДА ДЛЯ СІЛЬГОСПКУЛЬТУР ЧИ БІЗНЕСУ?
У всьому світі аграрне страхування є важливою ланкою в інфраструктурі фінансування виробників сільськогосподарської продукції. В Україні воно поки що залишається мало затребуваним. І це при тому, що вітчизняний АПК демонструє стійкі темпи зростання обсягів виробництва та збільшення експорту аграрної продукції. Між тим, на думку одного з експертів ринку, страхового брокера EUROP Insurance Brokers Седрика Германна, без агрострахування галузь, схильна до впливу зовнішніх факторів, не зможе розвиватися стабільно та гарантовано. 

СІМ РАЗІВ ПЕРЕВІР, ОДИН - ЗАДЕКЛАРУЙ
Найбільший успіх України в 2016 році - це, безперечно, електронне декларування, за яким свої доходи оприлюднили не лише народні депутати, а й чиновники різних рівнів.
До минулорічних 100 тисяч декларантів у 2017 році приєднається ще понад 700 тисяч нових. Перелік осіб, які зобов’язані на загал оприлюднити свої статки, значно розширився. Та чи всі справляються із цим нелегким завданням? Ми спробували дізнатися, наскільки емоційним стало цьогоріч е-декларування і хто потрапив у цей «зашморг».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПРАВИЛЬНЕ НАСІННЯ, ГАРНИЙ УРОЖАЙ
Навесні істотно пожвавлюється реалізація насіння овочевих культур на ринках та спеціалізованих магазинах області. Дачний сезон зазвичай починається із закупівлі насіння. А от як правильно його купувати, знають не всі. І часто невдачі від «малого врожаю» пов’язані з поганою якістю посівного матеріалу. Як визначити якість і зорієнтуватись у великій кількості барвистих пакетиків з насінням овочевих культур?
При підвищеному попиті в покупців зростає ризик купити некондиційне (таке, що за своїми якісними показниками не відповідає вимогам нормативних документів) насіння.

КП «МІСЬКТЕПЛОВОДЕНЕРГІЯ» ПРОДОВЖУЄ ДІЛИТИСЯ ДОСВІДОМ
Накопичуючи досвід втілення проектів із заміщення газу твердими видами палива, Кам’янець-Подільський не втрачає нагоди ним поділитися. Минулого тижня він став показовим для учасників одразу двох масштабних заходів у сфері альтернативної енергетики. 16 березня про шлях до енергетичної незалежності в місті генеральний директор КП «Міськтепловоденергія» Валерій Гордійчук розповідав під час практичної конференції в рамках «Тижня альтернативної енергетики» («Alternative Energy Week»), що проходила в Києві.

НА БОГА НАДІЙСЯ, А САМ РОЗУМ МАЙ
Кожен з нас думає, що там того сільського господарства, чому ті аграрії так скаржаться, причому постійно, що їм з кожним роком все важче працювати. Подумаєш, вирішив, що будеш сіяти, на якому полі та яку площу, загнав трактор, потім почекав пару місяців – загнав комбайн, зібрав урожай, продав, отримав гроші, і відпочиваєш, чекаючи наступного року. Але ніхто ж не задумується, що для отримання не лише кількісного, а й якісного врожаю, необхідно дотримуватися низки агротехнічних заходів.

«КУСАНОНЕ» ПІДНІМАТИМЕ КАМ’ЯНЕЦЬКУ МЕДИЦИНУ
13 березня в Києві відбулася урочисте підписання угоди в рамках проекту, започаткованого урядом Японії «Кусаноне» з благодійним фондом «Ми – кам’янчани». Почесну місію від нашого міста здійснив виконавчий директор фонду Віталій Белінський. Нагадаємо, що Кам’янець-Подільський цього року здобув перемогу у сфері освіти – і як результат місто отримає фінансування для капітального ремонту фасаду з утепленням в ДНЗ №2 та капітального ремонту даху, фасаду та системи водовідведення і каналізації в ДНЗ №15. Уперше Кам’янець отримав перемогу в медичній галузі, а це вже друге досягнення.

ЦІЛЬ – ЕФЕКТИВНЕ АГРОВИРОБНИЦТВО – 2017
Цьогоріч весняна посівна кампанія в більшості сільгосппідприємствах країни, особливо дрібних фермерів, відзначатиметься особливою економією матеріально-технічних ресурсів. Це вимушений крок, до якого спонукала аграріїв низка причин, головна з яких – чергове зростання цін на пальне, насіння, добрива та засоби захисту рослин (ЗЗР), а також нестабільна законодавча база країни, яка як і погодно-кліматичні умови в останні роки, є мінливою. Тож черговим випробуванням для аграріїв буде своєчасне та якісне проведення весняної сівби в умовах значного подорожчання необхідних для цього ресурсів.

ПОДВІЙНИЙ ЗАХИСТ: АГРАРНІ РОЗПИСКИ
Важка економічна ситуація в Україні в останні декілька років не змогла обійти жодну галузь економіки країни. Не винятком став і аграрний сектор. Сьогодні дефіцит фінансових ресурсів відчувають усі без винятку сільськогосподарські підприємства, і не важливо, чи ти агрохолдинг, чи дрібний фермер. Крім власних зароблених коштів за результатами минулих років сільгоспдіяльності чи домашніх заощаджень, фермери змушені шукати додаткові гроші, перестраховуючи себе фінансово.
 

БУЛО БИ ЩО ОБРОБЛЯТИ, А ТЕХНІКА ЗНАЙДЕТЬСЯ
Початок весни сприяє аграріям Кам’янеччини. Вони активно розпочали проведення весняно-польової кампанії.
Першими у календарі робіт йде підживлення озимих культур та озимого ріпаку.

СІМ РАЗІВ ВІДМІРЯЙ - ОДИН РАЗ ЗМІШАЙ
Ведення сучасного тваринницького господарства вимагає нових підходів і принципів облаштування системи годування тварин і птахів. Істотною перевагою для фермерів, які займаються вирощуванням та розведенням тварин, стане використання механічних машин для змішування корму. 

ГАЗОВІ СЮРПРИЗИ УКРАЇНЦЯМ, І НЕ ЛИШЕ
Щороку ми з жахом очікуємо, що нам скаже ціна на ГАЗ, і як ми з цим фінансовим тягарем зможемо впоратися. Дедалі частіше ситуація погіршується. Газові коливання змушують нас все більше й більше затягувати паски. Але цієї весни, напевне, «небожителі» готуються до чогось серйозного і потрібен електорат.  Національний нафтогазовий холдинг «Нафтогаз України» з 1 березня знижує мінімальні ціни на природний газ для промислових споживачів на 7,2%, як порівнювати з лютим 2017 року – до 8553,6 грн за тис. м куб. із 9214,8 грн за тис. м куб. 
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

РИНОК ЗЕМЛІ: МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД
Не покидає наших урядовців бажання продати останню цінність українського народу, його надбання, державний скарб – землю, наші українські, на весь світ знані чорноземи. Не встигли експерти та політологи оговтатися від запропонованого законопроекту «Про обіг сільськогосподарських земель», як усюди почали кричати про нові, не менш приголомшливі закони, якими народні обранці таки бажають запустити ринок землі в Україні, прикриваючись вимогами МВФ. 


Статті 61 — 75 з 710
Початок | Поперед. | 3 4 5 6 7 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

КОЛИ КІНЕЦЬ ЗОВСІМ ПОРУЧ
КОЛИ КІНЕЦЬ ЗОВСІМ ПОРУЧ Як би не ганили соцмережі, але не такі вони вже й погані. Бо, як і все на світі, здатні сіяти в душах своїх користувачів не лише зерна зла, а й зерна добра та знань. Усе залежить від тих, що активовують маячок «У мережі». Але сьогодні не про них, не про соціалки. А про «повне дно», «останню краплю» або «скільки можна це терпіти»...
Із такою назвою нещодавно у Facebook з’явився пост психолога, тренера-мотиватора Дмитра Сабадаша. Допис-мотивація! Погодьтесь, наступні слова важко заперечити: «Мабуть...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.