Перейти на мобільну версію сайту


16.02.2018

ЗАЛИШИЛИСЯ БЕЗ «ОПЕРИ» І «РЕСПУБЛІКИ»

опера (2)Одразу два масштабні фестивалі зникли в 2018 році з туристичної мапи Кам’янця-Подільського. У вересні минулого року засновник та ідейний натхненник фестивалю «Республіка» Андрій Зоїн оголосив про останнє проведення цього заходу в нашому місті. Триденне музичне дійство, що збирало в перші дні вересня силу-силенну народу в Кам’янці, не закривається взагалі, а лишень переносить місце дислокації. Безумовно, така новина не могла не засмутити, адже попри певні мінуси «Республіки», вона приносила Квітці на камені беззаперечні плюси – потік туристів збільшувався в рази й завдяки фестивалю про наше місто знали далеко за ме­жами України.

А днями стало відомо про цьогорічне закриття ще одного популярного фестивалю – «Опера в мініатюрі», який з’явився в Кам’янці-По­дільсь­ко­му два роки тому завдяки оперній співачці Олені Лютаревич. Ось як пані Ольга прокоментувала непроведення запланованого в 2018 році свята оперного мистецтва: «Коли в 2011 р. я починала говорити про оперу і співати її, це було абсолютно новітньо для Кам'янця і в дивину. Ніхто не вірив, що цей вид мистецтва приживеться. Лише одиниці підтримували...

Наполеглива праця клубу «Секвенція» довела, що за великого бажання можна зробити неможливе... За декілька років ми представили нашому глядачеві 4 опери (остання – це була світова прем'єра); низку концертів симфонічної оперної музики, та до сотні різноманітних концетрів класичної музики. Конкурс оперного співу в рамках нашого фестивалю «Імпреза. Опера в мініатюрі» набув неабиякого успіху для оперної справи всього за три роки фестивалю.

Ми мали поважних гостей з-за кордону. Це музиканти високого світового рівня, які відвідали наше місто під час наших музичних імпрез та понесли його добру славу до Італії, Бразилії, Грузії, Польщі, Вірменії, Німеччини...

Ми відкрили в Кам'ян­ці-Подільському найщиріших та найпалкіших шанувальників опери. Це наші друзі! Друзі «Опери в мініатюрі», які нас чекають, підтримують, всіляко стимулюють своїми коментарями після різноманітних музичних вечорів, тримають нас в тонусі і в творчому польоті...

І саме тому ми маємо нести мистецтво на високопрофесійному рівні... А опера, як усім відомо, один із найбільш коштовних видів мистецтва. І потребує неабиякої фінансової підтримки. Цей вид мистецтва завжди жив за підтримки меценатів (проекти втілювались при умові 80-90% фінансування донорів).

Фестиваль «Опера в мініатюрі» мав фінасову підтримку 10-15% від міста, та решта витрат – то були організаторські дива оргкомітету фестивалю та підтримка небайдужих кам'янчан, за що ми їм щиро вдячні. Та щоб бути постійними в професійному підході до організації фестивалю, ми не можемо опиратись на щасливий випадок чи схильність зірок... Потрібне постійне фінансування для пульсації творчих проектів. Ентузіазму команди недостатньо.

Зараз ми вивчаємо механізми фандрайзингу (пошук коштів), які практикують у сучасному світі театрів. Ми думаємо і вчимося, щоб бути ще професійнішими. Бо наш прихильник того заслуговує.

операМи зініціювали життя оперного співу в Кам'янці-Подільському, Воно завирувало. А зараз беремо паузу, бо вважаємо недоцільним проводити фестиваль, коли умови є такими, що не можуть забезпечити добре професійний його перебіг».

Розчарованих у зникненні двох потужних фестивалів заспокоїла директор департаменту гуманітарної політики міської ради Альона Кузема.

– Усіх шанувальників оперного мистецтва можемо втішити новиною про те, що так саме, як в минулі роки, в липні 2018 року в Кам'янці-Подільському готується велика оперна подія: «Опера, оперет­та, мюзикл та Вірменські пісні на найвищому міжнародному рівні. Сусанна Чахоян і Друзі» («Open air-concert. Susanna Chakhoian & Friends»), – прокоментувала Альона Леонідівна. – Мусимо визнати, що історія фестивалів, як і життя людини, проходить свої віхи: вони народжуються, розвиваються, квітнуть, доживають і йдуть у пам'ять. Хтось швидше, а хтось пізніше. 7 років тому Андрій Захарко і Оля Чайковська принесли до нас кілька ескізів муралів та ідею вуличного анти-мані-фесту (ідея була така: ніяких грошей («мані») на фестиваль, а лише можливість провести музичну частину, щоб за виручені кошти закупити фарбу, запросити художників і створити мурали). З кожним роком фестиваль видозмінювався, міняв свою «матрицю» в межах нашого міста, і маємо бажати успіхів його новому перевтіленю! Натомість, цього року будемо свідками зародження нових івентів!

Що й казати, популярні фестивалі добряче сприяли розвитку туристичної галузі міста. Зокрема впродовж 2017 року суб’єкти господарювання Хмельницької області сплатили до бюджетів територіальних громад 509 тисяч гривень туристичного збору, що на 53 тис. грн більше попереднього року. Лідером туристичної галузі традиційно залишається Кам’янець-Подільський. Помітно розвивається туристична галузь у Хмельницькому, Летичівському, Славутському, Шепетівському, Старокостянтинівському та Ізяславському районах.

Систематичне збільшення надходжень туристичного збору за незмінної ставки свідчить про позитивну динаміку туристичної привабливості нашого краю, адже туристичний збір – своєрідний індикатор розвитку туризму. Сьогодні на Хмельниччині обліковується 121 платник туристичного збору (із них 41 – юридичних осіб та 80 приватних підприємців), які справляють туристичний збір.

Нагадаємо, що відповідно до Податкового кодексу України, платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної та міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк. Ставка збору складає 1% від вартості проживання (за вирахуванням податку на додану вартість) і до вартості не включаються харчування та інші послуги.


Теги: мінус два фестивалі

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.