Перейти на мобільну версію сайту


18.03.2016

У ГАЛЕРЕЇ МИСТЕЦТВ – ВЕСНА

16 березня у Галереї мистецтв кам’янчани мали нагоду вкотре заглибитися в народну обрядовість предків – театралізоване дійство «Весно красна, весно прекрасна» для університету третього покоління при ТЦО «Довголіття» подарували студенти ІІ, ІІІ та IV курсів коледжу культури і мистецтв, що навчаються за спеціальностями «Народне пісенне мистецтво», «Видовищно-театралізовані заходи», «Народне інструментальне мистецтво» (духові інструменти), «Хореографія».

Присвятили захід приходу весни, початок якої за народним календарем припадав на 14 березня – День преподобної мучениці Євдокії або Явдохи. Під час заходу кам’янчани перегорнули сторінки звичаїв, обрядів та традицій на Поділлі весняного циклу. На глядачів чекав справжній калейдоскоп народних забав. Танок «Весно красна», хороводи «Кривий танець», «Вербова дощечка», «Ой, вийтеся, огірочки», «Подоляночка», «Веснянки» та «Ой, у полі нивка». Гармонійним доповненням дійства стала книжкова виставка «Звичаї. Традиції. Обряди», організована працівниками Центральної міської бібліотеки.

На згадку про прихід весни організатори свята подарували присутнім гілочки лози та «жайворонків» із тіста, яких традиційно випікали на 40 святих.

Теги: Галерея мистецтв

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.