Перейти на мобільну версію сайту


26.04.2019

ТАЄМНИЦЯ ПОДОЛЯНКИ

ПодолянкаУкраїнська жінка... Хто вона? Яка вона? Господиня з важкими спрацьованими руками; турботлива Берегиня родинного вогнища; мати, котра виплекала, викохала і відпустила з хати-гніздечка своїх діточок-пташенят; трудівниця, що ні вдень, ні вночі не мала перепочинку, бо ж роботи – сила-силенна на її невтомні руки.

Утаємничено-чарівна українка завжди вражала своєю вродою та розумом усіх подорожуючих. З голови до ніг прикрашена знаками-оберегами, починаючи з вінка чи хустини на голові та закінчуючи вишитою сорочкою, плахтою, крайкою. Та й візерунки вишиванок – велика таємниця й досі не розгадана загадка Космосу – усі ті сварги, гесики, кривульки, усе те різноманіття швів та технік. І увесь той величезний скарб, як дорогоцінний спадок, завжди передавався з покоління в покоління. Тому не переривався ланцюжок народних традицій, а оберігався і примножувався новими поколіннями.

19 квітня в Галереї мистецтв було відкрито виставку робіт художника-педагога Олександра Грена з фондів Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника та Кам’янець-Подільської дитячої художньої школи, на якій можна побачити загадковий образ гренівської Подолянки. На тлі щедрих подільських краєвидів в суто подільській вишитій сорочці художник зображував оту чарівну та неповторну жінку з диво-квіткою з хусток на голові. Адже за народними традиціями та звичаями, заміжня жінка не мала права «світити волоссям», тож голова її мала бути завжди пов’язана хустиною. Та подолянки, щоб підкреслити свою вроду, використовували не одну, а декілька хустин, створюючи на голові чарівну квітку, якою милувалися, зачаровувалися, яку з такою любов’ю зображував на своїх полотнах Олександр Грен.

Тож запрошуємо усіх охочих оглянути виставку робіт відомого подолянина та долучитись до розгадки таємниць загадкової жінки з Поділля.


Наталія ХАРЧЕНКО, співробітник К-ПДІМЗ.
Фото Петра ІГНАТЬЄВА.


Теги: виставкп робіт художника-педагога Олександра Грена

Дивіться також:





Повернення до списку





Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:






ГРОМАДА ОБИРАЄ СВОГО МЕРА

Початок : 14.08.2020 08:15:00
Закінчення: 23.10.2020 08:15:00
Голосів: 5226
Опитування активне.


За кого з кандидатів на посаду Кам'янець-Подільського міського голови Ви проголосуєте 25 жовтня 2020 р.?










  




Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.