Перейти на мобільну версію сайту


09.02.2018

СВЯТО РОЗКОЛЯДИ В ОСТРОЗІ

колядаСвято Розколяди у місті Острозі на Рівненщині відвідали творчі колективи Кам’янець-Подільської дитячої хорової школи та міського Будинку культури: знана на Кам’янеччині народна дитячо-юнацька хорова капела «Журавлик» (диригент – заслужений працівник культури України Іван Нетеча) та народний вокальний ансамбль викладачів «Пастораль» (керівник Ольга Пастух). Національний університет «Острозька академія» проводить уже ХІІІ фестиваль-конкурс. Метою мистецького заходу є популяризація і поширення колядок та щедрівок у регіоні.

Традиція через пісню сповіщати людям про прихід Спасителя на землю простягається ще до офіційного утвердження християнства в Україні. Здавна колядки та щедрівки виконували роль не лише привітальних пісень, а в основному пояснювали слухачам догматичну суть – втілення Бога. Тому святкове дійство, що відбувалося у ставропігійному студентсько-викладацькому храмі преп.Федора Острозького Національного університету «Острозька академія» мало на меті активізувати інтерес сучасників до різдвяних піснеспівів. Звучали колядки та щедрівки з різних регіонів України, і, з дозволу сказати, із різних часових просторів – від автентичних до творів наших сучасників. На фестиваль-конкурс прибули дорослі і діти (всього 48 колективів та індивідуальних виконавців) з 5 областей України – Рівненської, Хмельницької, Волинської, Тернопільської та Донецької (заочно).

коляда (2)Наш регіон достойно представили колективи хорової школи та міського Будинку культури, а виступ «Журавлика» публіка сприймала на біс. Журі визначило кращих у двох номінаціях: хорове та сольне виконання. У номінації «Хорові колективи» звання лауреата першого ступеня було присвоєно народній дитячо-юнацькій хоровій капелі «Журавлик». Фестиваль тривав понад 5 годин, протягом яких присутні могли насолоджуватися виконавською майстерністю численних колективів, окремих виконавців.

Ніхто з учасників фестивалю-конкурсу не залишався без нагород. Всі отримали дипломи та пам’ятні подарунки від організаторів. Не забули і про смачні пироги та гарячий чай співакам.

«Нехай різдвяна коляда у наших серцях ожива», – такими словами завершив фестиваль головний організатор прот. Василь Жуковський.

 Соломія ГЕРІЙ. 


Теги: «Острозька академія», ХІІІ фестиваль-конкурс, "Журавлик"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.