Перейти на мобільну версію сайту


24.01.2014

«ЩЕДРІВКА ДО НЕБА ЛУНАЄ, КАМ’ЯНЧАНАМ ЩАСТЯ-ДОЛЮ ЗАКЛИКАЄ!»

Ну, ось, здається і минули новорічні та різдвяні свята. Не знаю, як у вас, а в мене в душі зараз панує якийсь щем та печаль за чимось втраченим назавжди. Чи то роки даються взнаки, змушуючи з ностальгією згадувати: а в дитинстві було якось веселіше; чи то дійсно-таки помаленьку відходять у минуле захоплюючі традиції відзначення зимових свят.
Згадайте лишень безкінечні вервечки колядників та щедрівників, посівальників, маланкарів, які не переставали стукати у двері вашої оселі; їхні віншування - деякі знайомі з дитинства, а інші - почуті вперше; барвисті костюми та й, узагалі, відчуття свята.
17 січня на вул.Соборна біля Виставкової зали щось подібне намагалися відтворити навчальні заклади нашого міста. Тут було втретє проведено марафон вертепів і колядок, організований департаментом гуманітарної політики. Чому «намагалися»? Та тому, що тільки шість закладів згодилися взяти участь у заході, інші перебували на канікулах, підтримавши своїх побратимів тільки морально та світлинами - взявши участь у фотосушці «Різдвяні історії». Крім того, посеред робочого дня, на одній із головних вулиць міста було... малолюдно: студенти, що виступали, по кілька вертеп.JPGпредставників від дирекції та влади, журналісти, фотографи, ведучі та поодинокі перехожі.
Надзвичайно актуальними були слова священика, який виступив на початку марафону. Він зазначив, що багато людей зараз не святкують Різдва Христового, що традиції й обряди помаленьку зникають, саме тому й потрібні колядники та щедрувальники, щоб нести у народ світлу новину та ділитися запальним настроєм. «Щедрівка до неба лунає, кам’янчанам щастя-долю закликає!» - саме такими словами ведучі розпочали дійство. Привітав жителів Квітки на камені заступник міського голови Василь Сукач.
Потішили невідомими та знайомими з дитинства колядками і щедрівками студенти Подільського центру професійно-технічної освіти, Хмельницького центру професійно-технічної освіти сфери послуг, Кам’янець-Подільського професійного художнього ліцею, Кам’янець-Подільського вищого професійного училища, коледжу ПДАТУ, коледжу культури і мистецтв. Звісно, деякі виступи були наче «заради галочки», окремо ж хотілося виділити, зокрема, рівень підготовки художнього ліцею, коледжу культури і мистецтв і коледжу ПДАТУ.
Усі колективи отримали солодкі подарунки від представників влади. Своєрідним експромтом стали віншування хлопчика, який спостерігав за марафоном колядок та щедрівок. Набравшись сміливості, він попросив у ведучих дозволу також заколядувати, за що й одержав ящичок смачного печива.
Як би там не було, а подібні заходи потрібні. Ми мусимо нести культуру в маси, зберігати прадавні українські традиції для нащадків, адже це ж наша історія! Тільки хотілося б, щоб рівень виступів та зацікавлення народу лише зростали.

Теги: вертеп, виставкова зала

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.