Перейти на мобільну версію сайту


18.01.2019

РІЗДВЯНА КАЗКА ДЛЯ ВІКУСІ

мадич«Рятуюючи одну людину, рятуєш світ».
Народна мудрість.

10 січня у залі міського Будинку культури відбувся благодійний авторський вечір-концерт «Різдвяна казка для Вікусі». Глядачем і учасником цього унікального дійства була і автор статті. Враженнями і роздумами від побаченого поділюсь з вами, шановні читачі.

Беззаперечним почуттям, яке зігріло душу кожному в залі, було таке: не перевелися в Україні, зокрема в нашому місті милосердні люди, готові розділити з ближнім лихо-біду, що спіткала ту чи іншу сім’ю (у нашому випадку родину Олесі Флорчук, у якої важко хвора десятирічна донечка Вікторія). Ось як хвилююче сказано про це у вірші благодійниці – молодої жінки-матері, поета і композитора, педагога Жанни Мадич:

Вікторія Флорчук. Їй буде 10.
Вже кілька літ веде з недугом бій!
І хоч хвороба творить біль і безлад,
Вікуся знає все ж порядок свій.
Вона малює, ліпить з пластиліну
Фігурки, тістечка. Їх продає.
Сам Бог лікує творчістю дитину.
Віка живе і радість роздає.

Педагог з великої літери. Людина, що вражає своїм творчим потенціалом – знана у сфері культури як поет і композитор, співачка; в науковій – філолог, магістр з англійської мови та літератури. Жанна Володимирівна не зупиняється на своїх високих життєвих досягненнях, бо «живе і любить життя», як вона сама про себе говорить. І життя адекватно реагує на вчинки цієї дивовижної жінки. Їй вдається все, що замислює, бо керується благородним і багатообіцяючим кредо:

Стежками і стежинами прямую
Туди, де сонце світить повсякчас...
І не зійду з дороги я нізащо –
Зі мною Бог, і всі його дари!
А наша ціль – змінити світ на краще.
Світи зі мною, Боже, і твори!

Вечір-концерт «Різдвяна казка для Вікусі» є яскравим підтвердженням того, як Жанна Мадич змінює світ на краще своїм благотворним втручанням.

мадич-1Весь сценарій і кожен вір­шований рядок автора тонко відповідає змісту «Різдвяної казки для Вікусі». Казковість концертної програми створюється завдяки сучасним засобам, які сьогодні є у розпорядженні служб технічного забезпечення. Усі працівники працювали професійно і злагоджено. Глядач насолоджується неповторними багатими українськими пейзажами різної пори року на світлодіодному екрані. Наголос, звичайно, робиться на зиму, чари Різдвяної ночі.

Мороз грайливо в шибку зазирає,
Сміється візерунками на склі.
А в хаті гарно так – ялинка сяє,
Під нею – подарунки дітворі!
Бо це ж Різдво – велике славне свято,
Відколи янголи благовістили всіх!
Народження Спасителя-дитяти –
Найкращий подарунок в кожен дім!!!

І в цьому сяйві виходять на сцену один за одним талановиті виконавці творчості Жанни Мадич – Олександра Крилова («Бурштинове намисто», «Повертайся, мамо»), Микола та Ніна Винниченки («Зимовий романс»), Ілона Тихонюк («Музика»), Тетяна Фтемова («Мій славний Кам’янцю»), Ангеліна Кусік («Чудесна країна»), хор української народної пісні «Смотрич» («Уклоняюсь піснею»). Сама авторка презентувала залу «Руки-лебеді» – «пісню-вдячність, пісню про тепло, про благодійність, чуйність і єднання, про милосердя, ніжність і добро!», дякуючи водночас Благодійному фонду з однойменною назвою (керівник Іоланта Остапишина). Усім друзям, що зібралися у цей магічний вечір, Жання Мадич особисто дякувала піснями «Друзі мої», «Країна моя Україна», а також виконала на фортепіано вальс Хачатуряна до драми Лєрмонтова «Маскарад» у супроводі оркестру, здійснивши свою давню мрію.

Хореографічний колектив Кам’янець-Подільської школи мистецтв «Алтея» (керівник Любов Бойко) майстерно станцював «Запрошення у казку». Анастасія Белінська, спеціальний гість вечора, виконала пісню англійською мовою «A million dreams» із мюзиклу «The Greatest Showman». І неперевершена співведуча концерту Маргарита Гільовська вразила глядачів особливим виконанням пісні «Тиха ніч».

Яка ж ти молодець, Жанночко, як сценарист, ведуча, автор і виконавець! Я, твій викладач філології, захоплююсь тобою!

Уся програма пронизана ідеєю казки, але переконливо доводить, що Вікторія Флорчук відчує магію зцілення і матиме щасливе майбутнє.

Звучи ім’я Вікторія! Це ж перемога!
Ти нездоланна, сильна, запальна!
Сміливо йди до успіху ти свого
Щаслива і весела, як весна.
Ось тут у залі цій магічна скринька,
В ній кожна гривня шансів додає,
І ще добра від серця повну жменьку!
Господь сторицею нам возздає!

І потягнулись із залу дитячі рученята із благодійними внесками до «чарівної скриньки», люди допомагали, як могли. Якесь невидиме тепло об’єднало залу і сцену. У першому ряду не стримувала сліз вдячності бабуся Вікусі Любов Василівна Федорченко, як і мама Жанни Галина Григорівна Мадич, яка підтримувала свою талановиту доньку та її велику справу.

У результаті благодійного проекту Любі Василівні були передані кошти на лікування внучки у розмірі понад 23000 гривень. Цю сума склали благодійні внески, зібрані школярами – членами асоціації волонтеріву рамках благодійної акції «Крапля добра, що стала океаном милосердя» з ініціативи благодійного фонду «Руки Лебеді», під час якої були реалізовані значки на суму 10364 грн та гроші, отримані від продажу квитків, а також спонсорська допомога деяких підприємств міста 12102 грн. Учасники концерту також зробили свій вклад для допомоги Вікторії Флорчук.

Жанна Мадич щиро подякувала всім, хто підтримав і допоміг у реалізації цієї доброї ідеї – міському голові Михайлу Сімашкевичу, депутату Верховної Ради України Володимиру Мельниченку, департаменту гуманітарної політики (директор Альона Кузема), працівникам міського Будинку культури (директор Микола Нечай), міському управлінню освіти і науки (начальник Світлана Старченко), головному лікарю міської лікарні Олександру Чернецю, благодійним організаціям «Волонтери К-П» та «Руки Лебеді».

Катерина МАМЧУР-ЛЯПОТА, староста хору «Квітка на камені».


Теги: благодійний концерт, Жанна Мадич

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.