Перейти на мобільну версію сайту


01.02.2019

РЕКОРД І ГРАН-ПРІ «ЖУРАВЛИКА»

журавликУ місті Острог у рамках Національного проекту «Книга рекордів України» встановлено новий рекорд під назвою «Найширше представлення християнських релігійних конфесій України та світських творчих колективів у прославленні Новонародженого Ісуса Христа» в категорії «Масові заходи».

Сталося це у студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького при Національному університеті «Острозька академія» в рамках XIV Всеукраїнського конкурсу-фестивалю різдвяних піснеспівів. Захід був приурочений до 100-річчя Дня Соборності України. Творче дійство об’єднало православних, римо- й греко-католиків, протестантів, баптистів-п’ятидесятників, адвентистів. 

Загалом у конкурсі-фестивалі взяли участь 70 колективів (10 духовних і 60 світських) або 840 осіб. Конкурс-фестиваль щорічно організовує науково-дослідницька лабораторія християнської етики, психології та педагогіки Національного університету «Острозька академія». Лабораторію очолює Василь Жуковський, доктор педагогічних наук, професор, настоятель ставропігійного студентсько-викладацького храму преп. Федора Острозького. Він же і очолив артистичну комісію конкурсу-фестивалю.

Народна дитячо-юнацька хорова капела «Журавлик» Кам’янець-Подільської дитячої хорової школи та міського Будинку культури під керівництвом заслуженого працівника культури України Івана Нетечі взяла участь у цьому творчому змаганні. Функції концертмейстера хору виконала Ольга Гренівецька.

«Журавлик» у конкурсній програмі виконав три колядки: «Спи, Ісусе», «На Боже народження», «Бог предвічний». Колектив на високому професійному рівні, впевнено і проникливо заспівав свої твори. Підтвердженням цього стала найвища нагорода конкурсу-фестивалю – Гран-прі та грошова премія. На закритті заходу організатори запросили «Журавлик» до виступу знову. Виконання капелою «Різдвяної привітальної», колядок «На небі зірка», «Нова радість», «Янголи в небі», славнозвісного «Щедрика» були сприйняті слухачами з піднесенням і вдячністю. Кожен учасник хору отримав ілюстровану «Біблію для тебе» та «Щоденну Біблію» в перекладі професора Рафаїла Турконяка. 

Наступного дня у студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького після літургії «Журавлик» дав великий різдвяний концерт, де також прозвучали патріотичні пісні «Їхав стрілець на війноньку», «Ой у лузі червона калина», приурочені 100-річчю Дня Соборності України.

Національний університет «Острозька академія» виявив нашому колективу високу повагу, організувавши екскурсію університетом, забезпечивши проживанням та харчуванням. Куратор хору на час гастролей Світлана Власова з любов’ю опікувалась хористками, миттєво повирішувала усі організаційні проблеми. Міська влада Кам’янця-Подільського оплатила транспортні витрати колективу.

2019 рік – це рік 40-річчя «Журавлика». У цей дуже поважний, як для творчого колективу вік, «Журавлик» сповнений юнацької енергії, творчої наснаги і з оптимізмом дивиться у майбутнє.

Володимир ПРОКОПОВ. 


Теги: "Журавлик", рекорди та гран-прі

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.