Перейти на мобільну версію сайту


06.10.2017

ПРЕЗЕНТУВАЛИ «МАЛЕНЬКІ ІСТОРІЇ»

презент-2Літературна зала Галереї мистецтв та творче об’єднання «PHOENIX» продовжують знайомити кам'янчан з новинками сучасної української літератури. Третього жовтня в художньому відділі Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника відбулася чергова зустріч містян із авторами сучасності, котрі презентували збірку «Маленькі історії на кожен день».

Цього разу зі своєю творчістю знайомили подільські автори – Артур Закордонець (Віньківці), Людмила Весела (Дунаївці) та Андрій Павловський, Міла Родич, Віоліна Ситнік, Віра Шпильова (Кам’янець-Подільський). Усі вони – фіналісти конкурсу короткої прози від проекту «Zaaavtra» (zaaavtra.com.ua), який впродовж декількох місяців тривав у соціальній мережі Facebook. Кожен охочий мав можливість подати свою невеличку історію (не більшу, ніж 1000 знаків) і позмагатися за звання автора найкращої. Усі надіслані історії публікувалися в спеціальній групі, де долю кожної вирішували читачі – коментували, репостили, ставили вподобайки. Таким чином, із 887 текстів до фіналу потрапило 104. Потім журі конкурсу, до складу якого увійшли відомі письменники сучасності (Вік­торія Гранецька, Наталія Гурницька, Тетяна Белімова, Ніка Нікалео, Дара Корній, Павліна Пулу), обрали ТОП-10 творів (щоправда їх 11, бо деякі історії набрали однакову кількість балів), до якого потрапили оповідки Артура Закордонця, Віоліни Ситнік. Визначили і найкращу мініатюру, якою стала історія Віри Шпильової «Мамина сорочка в рай».

презент-1Опісля завершення конкурсу твори авторів-фіналістів вийшли друком у збірці під назвою «Маленькі історії на кожен день», яка побачила світ у вересні цього року та була презентована на 24-му Форумі видавців у Львові.

У Кам’янці-Подільському відбулася друга презентація книги, під час якої кожен із авторів поділився своєю історією про те, як конкурс від проекту «Zaaavtra» з’явився в його житті, як виникла ідея мініатюри та як вона була написана, повідав про враження від проекту. У кожного своя історія, бо як і конкурс, так і сюжети оповідок з’явилися в житті авторів по-різному.

Прозвучала на презентації і історія-переможець, яка не залишила байдужим нікого, бо є саме однією з тих, про які кажуть: «Коротко, сильно і страшно».

презентЗазначимо також, що збірка «Маленькі історії на кожен день» має цікаву «родзинку» – в ній відсутній зміст, що дає змогу читачеві відкрити книгу на будь-якій сторінці і читати мініатюри в довільному порядку. Тоді зникає будь-яка прив’язки до авторів, назв тощо. Читач, розгорнувши книгу, спочатку дізнається назву твору, потім – його зміст, а на завершення – автора.

Не обійшлося на літературній зустрічі і без подарунків. Письменниця, журналістка, громадська діячка Лора Підгірна подарувала Літературній залі краєзнавчий промо-альбом «Тарноруда. Під знаком Білої Троянди», автором ідеї та редактором якого вона є. Про це видання «КЛЮЧ» уже повідомляло в попередніх випусках.

Презентація збірки «Маленькі історії на кожен день» завершилася в традиційному форматі – автограф- та фотосесією. А майже одразу, як тільки літзустріч добігла кінця, Facebook замайорів світлинами, коментарями-привітаннями та першими відгуками. Наведемо один із них, автором якого є Наталія Секридова: «Немає слів... Одні емоції... Так хочеться обсипати щедро теплими словами кожного за щирість та відвертість своїх історій!.. І відчуваєш свою бідність слова, не вистачає його, щоб описати своє захоплення, свою вдячність... «Мамина вишиванка в рай» Віри Шпильової... В цій історії весь біль та крик душі українця... Болить!.. Під враженням! Тому коротко: Ви надихаєте!»


Теги: презентація збірки «Маленькі історії на кожен день»

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.