Перейти на мобільну версію сайту


17.01.2014

ПОДРУЖЖЯ ЖАРКОВСЬКИХ: «ЦІЛКОМ НЕЗАСЛУЖЕНО ЗАБУЛИ ПРО МЕТРІВ КАМ'ЯНЕЦЬКОЇ ЕСТРАДИ...»

Чи помічали ви, що останнім часом на наших міських концертах основну увагу приділяють хореографічній діяльності, а от музиканти залишаються осторонь, адже на їхню частку припадає 2-3 номери?.. Ба більше, ті виступи дістаються молоді. Так, «молодым везде у нас дорога»... І це непогано, проте не забуваймо й про другу частину крилатого вислову: «...Старикам везде у нас почёт».
Кожен розуміє, що під означенням «старий» ми маємо на увазі не вік, а безцінний досвід, шліфований не один роком на сцені. Не раз мені доводилося чути нарікання старшого покоління кам'янецьких музикантів, що про них просто забули. А дарма, бо за їхніми плечима - досвід і роки репетицій. Зрештою, вони починали в нелегкі для України часи, формували музичну пропозицію нашого міста, готуючи ґрунт для молодшого покоління виконавців. Сьогодні ми спілкуємося із «старожилами» кам'янецької сцени подружжям Жарковських - Олександром і Олександрою.
Олександра Жарковського, певне, знають всі в місті. І це не дивно, адже з музикою і сценою він жарик (1).jpgзріднився вже більше як 25 років. Олександр - самоучка, всього що знає і вміє, досяг сам.
- Вчився на творчості Елтона Джона, Джо Кокера, Фредді Меркюрі, Юрія Антонова, Ігоря Саруханова, Ігоря Кипелова. Перейнявши в них все хороше, додавав часточку себе, щось своє, - ділиться з «КлюЧем» вокаліст.
Саша не має за плечима якихось музичних університетів чи училищ, та й, зрештою, він досить скептично до них ставиться.
- Музичні навчальні заклади можуть закласти основу знань, далі ж потрібно самостійно працювати, постійно перебувати в творчому пошуку, розвиватися... А в нас що виходить? Усі випускники «музикалок» схожі один на одного, в них тотожна манера виконання. А де своє? - цілком доречно зауважує чоловік.
У дружини Олександра Жарковського - Олександри - теж цікава історія про те, як вона потрапила до середовища кам'янецьких музикантів. І в ній не обійшлося без втручання Амура.
- У бар, де я працював, частенько приходила розважитися Саша із подругами. Їй - 21 рік, а мені - ну, я «мужчина в расцвете сил», - усміхається Олександр. - Так-от, Саша постійно йшла додому на одній і тій же пісні. Щойно починали звучати її акорди, як дівчина розраховувалася й виходила із закладу. В мене вже якісь комплекси починали розвиватися! Одного разу наважився запитати красуню: «Вам що, зовсім не подобається, як ми граємо, чи саме ця пісня?». Вона, сміючись, відповіла, що просто поспішала додому. Згодом Саша жартома запитала, чи зможу я навчити її співати. Вирішили спробувати. З того часу все закрутилося, вже 8 років разом!
- Тепер я просто не уявляю власного життя без своєї роботи! - каже Олександра. - Отримую від неї справжнісіньке задоволення. Це ніби наркотик, адже коли є віддача від людей, відчуття неперевершені! Набагато легше захопити увагу цілого стадіону, бо відвідувачі прийшли вже жарик (2).jpgготовими, вони очікують на концерт, а от коли в закладі кілька людей, і дехто п’є каву, інший щось святкує, а в когось - побачення, і раптом вони спрямовують свої погляди на сцену, починають слухати, і музика припадає їм до смаку, то розумієш, що займаєшся своєю справою!  
У своїй творчості подружжя Жарковських робить акцент на естраду вісімдесятих років, а також романси, рок, блюз, ритм-н-блюз, джаз. Вони стверджують, що саме тоді був розквіт музики, величезне поле для творчості і, як результат, сенс і звучання; в той час писали вірші, а зараз - просто тексти.
- На жаль, нині ми спостерігаємо якийсь дефіцит пісень, а в Кам'янці - поготів! - із сумом говорить Олександр. - З екранів телевізорів та динаміків радіо нам постійно нав'язують щось страшне, там немає нічого толкового. Хіба не дивно, що легендарний гурт «Ария» нещодавно не зібрав у нашому місті навіть півзалу, а Олег Вінник дав аж 2 концерти поспіль?!
Через погану музику в людей формуються погані смаки. Цілком незаслужено забули про таких відомих у Кам'янці музикантів, як Григорій Коваль, Жанна Блінда, Микола Свідерський, Євген Чорногуб, Олександр Застелюк, Сергій Небесний, Славік Карташов та інших. Нині ці люди переступають через себе, щоб заробити гроші, не можуть знайти достойної роботи. А чому? Є низка причин. Насамперед, з'явилося багато молодих виконавців, які купили собі ноутбуки і, не маючи навіть жодного уявлення про ноти, записали себе в музиканти. Вони співають щось примітивне, бо дається взнаки відсутність будь-якої освіти. Ми не кажемо, що ми дуже класні, але й не найгірші. Звичайно, є серед молоді таланти. Візьмімо, до прикладу, хоча б Івана Натальського, Вадима Козловського, Сергія Желавського.
Як же позбутися від поганої музики, принаймні на місцевому рівні? На думку подружжя Жарковських, виходом із ситуації може стати організація концертів метрів кам'янецької естради та концертів ретро-пісень.
- Забули не тільки про старших виконавців, забули навіть про людей, котрим за 40! Їм не хочеться слухати примітив, яким нині годують юне покоління. Влаштуйте хороший концерт, і прийде зовсім інша публіка, - стверджує Олександр. - Проте складається враження, що міській владі це все непотрібно. Нині покійний Сергій Весельський намагався щось змінити, купував за власні кошти апаратуру, гуртував молодь, проте не було жодної підтримки від адміністрації, від нього просто відмахнулися. Хай би хоч запрошували метрів взяти участь у міських концертах, якось мінімально зацікавлювали... Надайте приміщення для репетицій, а музиканти зберуться! Ось згорів Будинок культури, ніхто не поспішає його відбудовувати, нікому немає діла до того, що знищили пам'ятку архітектури! Може, він недарма згорів?

Теги: Олександр Жарковський, Олександра Жарковська, творчість

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.