Перейти на мобільну версію сайту


10.07.2015

«ОЙ НА ІВАНА, ОЙ НА КУПАЛА ТРЕТІЙ ВИПУСК «PHOENIX’А» ПРЕЗЕНТУВАЛИ»

Приємною новиною вчергове потішило творче об’єднання «PHOENIX», яке вже більше року опікується літературним життя міста. Так, на їхньому рахунку візити до Кам’янця-Подільського відомих сучасних українських письменників з презентаціями нових книг, організація експозицій картин, фотовиставок, сушок, світлин та видання літературно-мистецького альманаху, в якому мають можливість цілком безкоштовно надрукуватися як кам’янецькі майстри слова, так і зі всієї України.

Два дні поспіль, 7 і 8 липня, кам’янчани мали можливість відвідати презентацію літературно-творче об’єднання «PHOENIX»мистецького видання. У вівторок у Вірменському дворику присутніх ознайомили з новим, ІІІ-ім томом «Фенікса», а у середу в кафе «Сова» відбулася розважально-літературно-музична вечірка «Купальський «PHOENIX», яку підготували учасники однойменної спільноти та талановиті хлопці з дуету «КавалЄри» - Віктор Кернер та Василь Пиріг. Там глядачі мали можливість почути пісні кам’янецьких співаків, посміятися над жартами місцевої команди КВК «Блюз», послухати літературні читання авторів альманаху та просто весело провести час. Оскільки бажаний дрес-код передбачав річково-морську та купальську тематику, то можна було зустріти багатьох у вишиванках, віночках, довгих сукнях. Отож, чим відрізняється третій випуск «Фенікса» від попереднього?

1. Третій том літературно-мистецького часопису «PHOENIX» обсягом у 96 сторінок одразу привертає увагу новим чудовим логотипом, який створив дитячий письменник та художник-ілюстратор Сергій Боднар. Фенікс народжується з полум’я свічі, поруч неї - перо, що символізує письменницьку діяльність. На крилах птах тримає Стару фортецю, що уособлює наше місто. Фортеця поміщена в сонечко, адже Кам’янець часто називають містом Сонця через його герб.

2. Збільшився тираж зі 150 примірників до 200. Не забуваймо, що обкладинка і зворот у збірнику кольорові, а всередині - якісний цупкий білий папір. Новий дизайн, макет та верстка - справа рук Дарини Старенької. Видрукований часопис у Львові, в друкарні «Три-тон».

3. Цього разу в збірнику надрукувалося 46 авторів, серед яких можна побачити імена відомих українських письменників та поетів (Дара Корній, Любов Долик, Слава Світова, Лілія Черен, Юлія Шутенко, Володимир Вакуленко, Іван Гентош, Марія Пак), знаних кам’янецьких майстрів слова (Сергій Боднар, Василь Вітер (Анастасія Введенська), Ніна Латюк, Славко Полятинчук, Оксана Почапська, Наталія Яцемірська), так і перспективних молодих письменників, яких і початківцями язик не повернеться назвати.

4. Географічно автори представлені не тільки з Кам’янця-Подільського, а й зі Хмельницького (та області), Львова (та області), Вінниці (та області), Луцька, Києва (та області), Черкас, Харкова і навіть з Парижа (Франція). Нагадаємо, що творче об’єднання «PHOENIX» започатковувало альманах для того, щоб кам’янецькі письменники мали де друкуватися. Як бачимо, збірник вже давно став всеукраїнським.

5. До тих рубрик, що існували (а це «Проза», «Поезія», «Ексклюзивна перекладна література» та «Актуальне чтиво»), додалася рубрика «Пародії». Також у кінці збірника можна почитати хронічку - історію створення й переродження альманаху. Редакційна колегія «PHOENIX’а» заінтригувала тим, що вже готує нові й цікаві сюрпризи для 4-го випуску.

6. Варто згадати й про тих, хто візуалізовував твори письменників. Автором малюнка на звороті часопису став Сергій Боднар. Приємно, що збільшилася й кількість ілюстраторів. Цього разу їх вже сім - це незмінні Сергій Боднар та Анастасія Введенська, а ще Дарина Старенька, Тетяна творче об’єднання «PHOENIX»Павловська, Лілія Тернавська, Олександр Барабаш та одну ілюстрацію як сюрприз та подарунок своїй одногрупниці виконав Андрій Павловський, член редколегії «Фенікса».

Звісно, видання не побачило б світ, якби не благодійники та рекламодавці, а тому «феніксівці» щиро дякують за допомогу директору музею-заповідника Віктору Травінському, Володимиру Арнауту (кав’ярня «Coffete»), за інформаційну підтримку - Наталії Яцемірській та Тетяні Шухановій (газета «КлюЧ») та всім небайдужим.

Якщо бажаєте придбати альманах, це можна зробити, завітавши до нас у редакцію. Вартість примірника: 45 грн. У подарунок ви отримаєте ще й закладку для книги з ілюстрацією картин Сергія Боднара, наліпку з логотипом «Фенікса» та календарик від кав’ярні «Coffete».

Теги: творче об’єднання «PHOENIX», презентація

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.