Перейти на мобільну версію сайту


13.10.2017

НАСИЧЕНИЙ ВІКЕНД ІЗ «КОМОРОЮ»

театрПродовжуємо знайомити вас, шановні читачі, з учасниками третього відкритого театрального фестивалю «Комора».

21 жовтня, в суботу, об 11:30, роз­почне фестивальний день театр «Золота молодь» – це студія при навчально-реабілітаційному центрі «Джерело» у Львові, що складається з молоді з особливими потребами. Не пропустіть їхню пластичну виставу «Віяло безсмертя» за мотивами китайської міфології.

Славний воїн імператорської армії Чжуань Лі Цюань здобув багато перемог і запишався, тож бог Лі Те Гуай в образі старця відбирає в нього все: воїн програє війну, дружина його зраджує, і він спалює її разом із будинком, сідає на березі ріки і сидить там 3 дні і 3 ночі, аж доки старець не запрошує його здійснити шлях до пошуку Дао. Вони пливуть до вершини десятьох гір і там Чжуань здобуває просвітлення, відкриває для себе Дао і отримує у подарунок віяло, яким може творити дива...

Того ж дня, о 13:30, кам’янчани матимуть змогу побачити спільну міжнародну виставу під назвою «MY/Ми», що є результатом І Міжнародної театральної майстерні «Antylaba». У виставі братимуть участь група «Bez didaskaliow» DDK «Bronowice» з Польщі, а також колектив «ЛАВР» Київського коледжу культури і мистецтв. 

Вистава «My/Ми» торкається важливого аспекту відносин між поколіннями (початкового невизнання коханої/коханого, які походять з відмінних культур). Символічним місцем зустрічі героїв є зала відльоту очікування на залізничному вокзалі. Серед мовного галасу, де поляки і українці чекають на потяг з Києва, і розпочинається ця історія, – розповідь про те, як, незважаючи на перепони, народжується прихильність між двома молодими людьми з різних куточків світу. Учасники разом із режисерами зробили вибір текстів з польської та української літератури, які на їхню думку відповідають тематично й відображають емоції підлітків (Віслава Шимборска, Ліна Костенко). Взаємодія героїв побудована за допомогою невербальних засобів виразності – театру руху, танцю і пантоміми.

Продовжить програму суботи, 21 жовтня, о 15:00, театральна майстерня «АРТМУР» м.Мелітополь філософською казкою для дорослих «Somewhere in the Universe». Дія відбувається в 30-40 рр. 20-го ст. в Америці. Компанія підібралася яскрава: вбивця, наркоторговець, повія і картковий шулер.

З перших хвилин вистави стає зрозуміло, що всі персонажі мертві... там на Землі, а ось де вони всі зустрілися, зовсім незрозуміло. Це місце незвичайне, воно переконує черствих, прагматичних і жорстоких, за своєю суттю, людей в тому, що вони речі, звичайні речі: олівці, ложечки, черевики, свічкові недогарки, крейда, циркулі, глечики, горіхи, ножики... І вони починають проживати безліч маленьких життів, любити й ображатися, танцювати і співати, сперечатися, грати в карти і... очищатися. Вони навіть не помічають, що сповідалися одне одному у всіх своїх гріхах, позбулися цього вантажу, стали чистішими. І тоді вони йдуть туди, де живуть всі чисті душі і людей, і речей...

Мистецьке об’єднання «FRANCO-TEATP» – це перший професійний недержавний театр у м.Коломия, і вони вперше візьмуть участь у фестивалі «Комора». У суботу, 21 жовтня, о 19:00, театр покаже виставу за повістю Леопольда фон Захер-Мазоха «Дон Жуан з Коломиї» – сороміцькі історії, розказані одним поважним коломийським паном. 

театр-2В історії театрального мистецтва це перша спроба сценічного втілення цього твору. Герої повісті надзвичайно сильні, розумні й освічені люди, які сповідують європейські базові цінності. А взагалі, повість «Дон Жуан з Коломиї» – це розповідь про кохання... Це ще один погляд на вічну і прекрасну тему – тему любові, від одного із найзагадковіших і найоригінальніших письменників Європи.

Розпочинає програму завершального четвертого фестивального дня 22 жовтня, у неділю, об 11:00, театр-студія «Птаха» Центру концертних та фестивальних програм (м.Вінниця). У їхньому виконанні зможете побачити буфонаду «Слоуни», вистава буде цікава як для дорослих, так і для дітей, тому приходьте з дітками.

Дія відбувається у вигаданому місті Верхньому Македонську, де живуть доброзичливі Слоуни. У виставі глядач спостерігає за кумедними іноді іронічними пригодами Слоунів, які ототожнюють у собі людські риси.

О 12:20 наші гості, польський театр «Syrena», представлять виставу «_Bien_1920_». 

Театральна група Стасовізького культурного центру підготувала виставу «_Bien_ 1920_» режисера Бартомії Мірнік. Вистава була заснована на справжніх та дуже старих, майже столітньої давності листах від двох молодих людей – мешканців Свентокшиського краю. Листування з фронту, більшовицької війни 1920 року, між 20-річним Адамом Бієном з Оссала та 18-річною Зосією з Сандомієра. Листи не були опубліковані ніде, дочка місіс Ханна Бінь-Бєльска надала доступ до переписки, на основі якої і була створена вистава.

Продовжить недільну програму, о 14:10, навчальний театр «Сходження» кафедри театральної режисури РДГУ (м.Рівне) трагіфарсом по п’сі Жана Ануя «Оркестр».

У кафе курортного містечка грає жіночий оркестр, у складі якого один чоловік – піаніст. Навколо нього розгортаються всі інтриги і події, оскільки всі знають про його позашлюбний зв'язок із віолончелісткою. Очільниця оркестру намагається стримати і приховати конфлікти, які виникають під час концерту, але це їй погано вдається. Одна з оркестранток влаштовує скандал і стріляється за лаштунками. Концерт продовжується, не дивлячись ні на що...

О 16:00 запрошуємо на виставу творчого об’єднання «DIY-театр» з м.Харків, які представлять вашій увазі неймовірну абсурдну комедію «Вдови» за п’єсою Славоміра Мрожека.

«Вдови» – це досить абстрактний, саркастичний твір. Сюжет, до неподобства, простий – всі помирають. Але події закручуються не на способах і причинах загибелі головних героїв, а на тому, як вони проживають свої останні хвилини і чим зайняті їхні голови. За зовнішньою абсурдністю прихована велика ідея – смерть рано чи пізно прийде за кожним.
Незважаючи на похмурість теми, публіку чекає багато гумору, причому досить чорного. При цьому ми разом зможемо посміятися над «високим» і «вічним».

Завершує програму ІІІ фестивалю «Комора» в неділю, 22 жовтня, о 18:30, уже дуже відомий нашим глядачам і улюблений колектив, переможці попередніх фестивалів – театр SPLASH. На цьогорічному фестивалі вони покажуть драму Йона Фоссе «Сон про осінь».

«Сон про осінь» – вистава-медитація, вистава-одкровення, про життя, як втечу від самотності, драма однієї родини, нагадування про невблаганність часу, потребу діалогу, про бажання бути щасливим. Сон про осінь, сон про щастя, сон про людське буття, невідворотне, нездійсненне, неминуче...


Теги: театральний фестиваль «Комора»

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.