Перейти на мобільну версію сайту


13.11.2015

КАМ’ЯНЧАНИ ДІЗНАЛИСЬ ТАЄМНИЦЮ «ЛИСТІВ З ТОГО СВІТУ»

Популярний роман Серія Бута «Листи з того світу», який у 2014 році отримав відзнаку «Коронації слова», презентували в Кам’янці-Подільському.

10 листопада творче об’єднання «PHOENIX» вчергове цієї осені запросила всіх поціновувачів сучасної української літератури на зустріч із відомим автором сьогодення. Для читачів та автора українського бестселера гостинно відчинила свої двері Літературна зала Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника.
«Листи з того світу» – це дебютний роман Сергія Бута, який вийшов друком у «Клубі сімейного дозвілля» 2014 року й одразу ж здобув шалену популярність серед читачів. Наразі тираж видання становить 11 тисяч примірників. Роботу над романом Сергій розпочав ще в 2011 році. Написати твір його надихнула прогулянка Личаківським кладовищем, про яке повідав автор на початку презентації. А ще він повів слухачів у захоплюючу мандрівку найцікавішими та найоригінальнішими кладовищами світу, намагаючись довести присутнім, що вони можуть не презентаціятільки лякати людей, а й дивувати та надихати їх.

Презентацію свого роману Сергій Бут не просто так розпочав із розповіді про цвинтарі, адже дія роману розпочинається і закінчується на кладовищі. Твір розповідає про студента-археолога Андрія Багрія, який під час реставрації старовинного склепу знаходить дивну схованку. У ній – лист невідомої жінки, яка благає того, хто знайде послання, врятувати її дочку. Хлопець вирішує знайти цю жінку і потрапляє у вир несподіваних та небезпечних пригод протягом усього роману, який складається із трьох частин: «Квартирант», «Спадкоємець» та «Емігрант». Знайдений лист на кладовищі виявиться не єдиним, якого доведеться знайти головному герою. Але всі вони не віщуватимуть нічого хорошого...

«Листи з того світу» автор охарактеризував як історію з багатьма невідомими. А ще, як уже стає зрозуміло зі слів про кладовище, його дітище буквально просякнуте таємницями та містикою: ворожіння на кавовій гущі, спіритичні сеанси, ворожки, привиди, секрети з минулого... Складається враження, наче роман двовимірний. І таке враження виникає не тільки в пересічного читача. Про двовимірність говорять і видатні автори сучасності.

«Або світ справді двовимірний, думаємо ми разом із героєм, або нас усіх хтось намагається майстерно заплутати. Хто цей підступний та хитрий зловмисник? Яка його мета? Невже звичайні листи, знайдені у старому некрополі, здатні розбурхати Зло, котре до пори дрімало, чекаючи на свій тріумфальний вихід?», – зазначає Андрій Кокотюха.
Сучасний детектив із присмаком львівської кави «Листи з того світу» міг потрапити на «Коронацію слова» роком раніше, але щось ніби підказувало автору не надсилати роман одразу, а вичекати ще якийсь час. І внутрішнє чуття не підвело Сергія, адже за наступний рік народилася друга сюжетна лінія, яка зробила роман ще більш захопливим, гостросюжетним та динамічним. Можливо, саме такий вдалий тандем двох сюжетний ліній і став запорукою успіху на «Коронації слова», а потім і в читачів.

Про сюжет, що ліг в основу «Листів того світу», Сергій Бут повідав глядачам, а от іншу сюжетну лінію залишив у секреті, адже першою заінтригував усіх доволі. Не будемо про неї розповідати й ми, бо цікавіше буде дізнатися про все самому, як це зробили тисячі читачів в Україні. І така їх кількість свідчить тільки про те, що твір гідний звання «бестселер», а Сергій Бут – автора найуспішнішого роману 2015 року.

Погодьтеся, такі звання будуть справедливими, адже для молодого письменника, який тільки з’явився на творчій арені, це значний успіх. Та й тиражі не у всіх такі є. От вам і ще один доказ шаленої популярності роману та його автора.

Свій же творчий шлях письменник розпочинав із написання кіносценаріїв, свого часу покинувши державну службу в податковій інспекції. Автор займається ще й професійною фотографією.

Також Сергій Бут розповів присутнім багато про свої подорожі та пригоди за кордоном, уподобання та хобі, плани на майбутнє. Зазначимо, відкриваючи завісу таємниці, окрім того, що наразі автор планує наступні презентації «Листів з того світу», він завершує роботу над своїм новим романом. Із натяків, зроблених Сергієм Бутом, усі переконалися і тому, що роман буде надзвичайно цікавим, і вже з нетерпінням чекають моменту, коли він вийде друком.

Подарувавши щирі оплески Сергію Буту наприкінці презентації, охочі мали змогу взяти автограф у автора, придбати примірник роману «Листи з того світу» та сфотографуватися на згадку. У свою ж чергу, письменник подякував присутнім за прихильність до своєї творчості і зазначив, що в нього ще ніколи не було презентації в такій гарній залі, та висловив надію, що вже зовсім скоро знову завітає до міста над Смотричем, щоб подарувати прихильникам його творчості наступну приємну зустріч.

Творче об’єднання «PHOENIX» та Літературна зала, полички якої поповнилися ще одним романом сучасного українського автора, закликають, як і Сергій Бут, не сприймати стереотипно сучукрліт. У ній вистачає «села та сліз», але це зовсім не означає, що вона вся така. Сучасна українська література потребує героїв, яким і є головний персонаж «Листів з того світу» Андрій Багрій. Вітчизняним письменникам потрібно більше писати саме про них. А ми, у свою чергу, будемо читати про їхні пригоди та з нетерпінням чекати на нові видання від «акул пера» та нових авторів.

Теги: творче об’єднання «Phoenix», презентація

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.