Перейти на мобільну версію сайту


23.10.2015

КАГАРЛИК МАЙБУТНЬОГО ОЧИМА ОЛЕГА ШИНКАРЕНКА

15 жовтня творче об’єднання «PHOENIX» розпочало новий сезон літературних зустрічей з відомими українськими письменниками, який відкрив Олег Шинкаренко, презентувавши свій сатиричний роман-антиутопію «Кагарлик». До Кам’янця-Подільського письменник завітав із ювілейною презентацією свого роману – у місті над Смотричем пройшла 50-та зустріч із шанувальниками його творчості. Приймав письменника та гостей у своїх стінах краєзнавчий відділ Кам’янець-Подільської центральної міської Олег Шинкаренкобібліотеки.

Олег Шинкаренко – один із небагатьох, хто наважився заглянути у майбутнє України. Ми тільки можемо здогадуватись, якою Україна може бути у 2114 році, а от 39-річний журналіст «Громадського радіо» і письменник не тільки уявив Україну через сто років, а й висміяв події, що нібито відбулися після 2014 року. А найцікавіше те, що написав свій роман Олег Шинкаренко два роки тому. Тоді ні він, ні жоден українець не могли уявити, що деякі із подій, описаних у романі, стануть реальністю. Автор передбачив другий Майдан та російсько-українську війну.
«Кагарлик» – це концептуальний та мультимедійний проект, який розпочинався як Facebook-роман, що розповідає про постапокаліптичного Одісея, який втратив пам'ять, і намагається відновити себе за допомогою спогадів, які залишилось зібрати до купи, як друзки розбитого скла. Для цього він вирушає у загадкове місто Кагарлик, де в результаті випробування новітньої зброї назавжди зупинився час.

Щодня у соціальній мережі з’являлося по 100 слів, які Олег Шинкаренко поєднував із заміксованими звуками. «Я стукав по кастрюлях, по холодильнику, по батареї», – зазначає автор.  Невдовзі повідомлення у Facebook перестали з’являтись – Олег Шинкаренко усерйоз почав писати повноцінний роман, що має вийти друком, та й епізоди, як було заплановано із самого початку, виникали у голові автора не щодня. Не змінилася лише концепція – письменник дотримався поділу роману на частини обсягом у 100 слів.

Твір Олега Шинкаренка змушує читача замислитись не тільки про сьогодення людства, а й активізувати громадянську позицію усіх, хто дорожить цінностями демократичного суспільства. Автор сміється і над фобіями українців. Коли він працював над сюжетом, думав про те, що хвилює українців, про їхні фобії. І подумав, що людей може налякати напад якоїсь сусідньої держави. Наприклад, Росії. Чому саме цієї країни? Бо Олег Шинкаренко вважав, що це найбільш ймовірний варіант. Тоді письменник і вирішив, що це буде такий собі утопічний роман, але з гумором. Бо, автор хотів як посміятися над подібними фобіями, так і знешкодити їх, посміявшись над ними.

Традиційно, після жвавого обговорення твору відбулася автограф- та фотосесія із автором. А студентка педагогічного факультету Анастасія Гаджук отримала особливий подарунок – сертифікат на безкоштовну фотосесію від фотографа Олега Сінькова, який виграла за найцікавіше, на думку Олега Шинкаренка, запитання під час спілкування із автором.

Теги: Олег Шинкаренко

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.