Перейти на мобільну версію сайту


15.09.2017

ІЗ «БАНОШЕМ» СМАЧНО НА СЦЕНІ Й У ЖИТТІ

Банош - це не тільки смачна гуцульська страва, а й назва кам’янецького гурту, який минулого тижня прокинувся знаменитим, завоювавши першу премію престижного фестивалю «Червона Рута», що з 6 до 10 вересня проходив у Маріуполі, на Донеччині.

Перше місце в жанрі популярної музики та слава, що звалилася на голови п’ятьом хлопцям, були не випадковими. За цими радісними подіями стояли довгі роки копіткої праці.
Про те, як створювався гурт «Банош», чи важко далася перемога й куди рухатимуться далі банош музиканти, розповіли «КлюЧу» його учасники, брати Віталій та Роман Кукурудзи.

- Це не перший наш виступ на «Червоній Руті», - каже Віталій. - У 2011 році із «Забавою BRASS» стали лауреатами фестивалю, привізши додому третє місце. З часом гурт міняв репертуар, хтось із учасників виходив, нові з’являлися. 

У січні минулого року натрапив на інформацію, що у Вінниці проходитиме відбірковий тур до «Червоної Рути»-2017. Вирішили, чому би не спробувати. Остаточне рішення визріло на вечорі-пам’яті Миколи Гордійчука. 26 січня ми зібралися на першу репетицію вже нового гурту «Банош», а через два місяці, 26 березня, пройшли відбірковий тур у Вінниці та потрапили до фіналу «Червоної Рути». Саме цей день і вважаємо днем народження гурту «Банош».

- Чому саме «Банош»?

- Основа в баноші - кукурудзяна мука, а ми ж Кукурудзи.

- У музиці є таке поняття, як смачний акорд, - додає Роман. - Терміну, пов’язаного з ним, немає. І назва дійсно смачна. Ми довго шукали, перерили увесь інтернет, чи немає колективу з такою назвою. На щастя, ім’я виявилося незарезервованим у музичних колах. Отож, «Банош»!

- А страву таку готувати вмієте?

Віталій: Не вміємо, але навчимося.

Роман: Ми на сцені своєю музикою готуємо смачні страви для глядачів.

- Хто ж «наготував» на перше місце на «Червоній Руті»?

- Склад колективу - п’ятеро чоловіків. Це Віталій Кукурудза (вокал, музика, тексти, сопілка, дримба, шейкер), Роман Кукурудза (оркестровий барабан, музика, тексти, аранжування), Микола Сугак (бас-гітара), Володимир Ганін (труба), Роман Чорпіта (гітара, бек-вокал). 

- Які пісні переважають у репертуарі «Баноша» і з якими перемогли на фестивалі «Червона Рута»?

- Ми співаємо винятково авторські пісні, - продовжує Віталій, - які самі й складаємо. Наша перша з Романом пісня з’явилася в 2000 році, називалася вона «Дівча з села». На фестивалі ми виконали чотири пісні: «Згуба», балада «Самота», «Хулігани» та «До клубу». Усі вони соціально-побутові. До речі, саме з ними ми вийшли до фіналу фестивалю, хоча й подали заявку на виступ в іншому жанрі -банош  альтернативної, а не популярної музики.

- До речі, нам випала честь і велика відповідальність виступати на Театральній площі на відкритті фестивалю, - додає Роман. - Таку нагоду мали через те, що четверо з п’яти учасників гурту вже були лауреатами фестивалю 2011 року. Узагалі «Червона Рута» - дуже престижний конкурс у музичному середовищі, це старожил фестивалів, який бере свій початок з 1989 року. Завдяки йому стали відомими 90% виконавців української естради. Щодо Хмельниччини, то вперше переможцем фестивалю став Олександр Пономарьов у 1993 році. Гурт «Банош» через 24 роки став другим, який привіз із «Червоної Рути» перше місце. Ми стали кращими серед 35 учасників у жанрі популярної музики.

- Що дала вам ця перемога - нові можливості, фінансовий результат чи задоволення від успіху?

- Відверто, ми в один момент стрибнули вище голови. Такі фестивалі дають дуже великий поштовх. Буває, виступаєш довгий час, граєш на святах чи весіллях (так, ми граємо на весіллях, але в складі двох інших гуртів), береш участь у концертах, але це все на місцевому рівні. І здається, що ніби так має бути завжди. Кожна нова перемога - це ніби чергова вершина, яку ти долаєш. На перемогу у фестивалі навіть не сподівалися. Складалося враження, ніби все йде не так - один учасник пішов, інший поїхав за кордон, а всі партії вже розписані. Тут дізнаємося, що дата фестивалю переноситься, ми поспіхом переписуємо партії, щось не виходить, нервуємося. Спонсорів у нас немає, все за власні кошти...

Та коли зі сцени оголошують переможців, не віримо своїм вухам! Усі витрачені зусилля виявилися не марними. Тож ніколи не потрібно опускати руки і здаватися. Така перемога варта тисячі витрачених до цього зусиль!

Нам всього один рік і ще все попереду. Тож, дякуємо всім, хто був з нами, підтримував і допомогав, критикував і сумнівався. 

P.S. Сьогодні в гурту «Банош» купа нових планів та вершин, які мріють підкорити. Уже кипить робота над випуском дебютного альбому. Впевнені, в ньому буде багато смачної музики, яку захочеться слухати і слухати. Нових перемог вам, хлопці!

Теги: гурт «Банош», Роман Кукурудза, Віталій Кукурудза, "Червона Рута"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.