Перейти на мобільну версію сайту


09.12.2016

І ВИСТАВКИ ВІДКРИЛИ, І ВЕЛИКУ ЗАЛУ ОНОВИЛИ

виставка1Напередодні новорічно-різдвяних свят Галерея мистецтв К-ПДІМЗ подарувала кам’янчанам та гостям міста одразу три нові виставки. Кожна з них самобутня та неповторна. Тут і велич постатей, і глибина сюжету, філософія і бурлеск, радість і біль, одвічні істини і мораль, абстракція і реалії. А разом з тим і неповторні емоції від перегляду, які не тільки не передати нікому, а й навіть важко пояснити самому собі. Та про все по-порядку...

Наприкінці листопада у Виставковій залі, що на Соборній, добігали останні дні експонування виставки сучасного українського художника, вихідця з Кам’янця-Подільського, Володимира Матвєйцева, але буквально всі вимагали її продовження, бо настільки талановитого та неповторного художника в місті над Смотричем не було давно. Тому виставка переїхала до трьох залів Галереї мистецтв і діятиме до середини січня 2017 року.

Пан Володимир надзвичайно глибоко осмислює життя, образи, події та вчергове доводить, що світ, насправді, незбагненний і пізнати його надзвичайно складно. Хоча автор працює у напрямі станкового фігуративного живопису, він не цурається й інших стилів, добре розуміється у мистецьких течіях. Палітра його душі та особливий творчий всесвіт настільки широкі, що, здається, не мають меж.

Коли роздивляєшся його роботи, важко сказати, що автором усіх полотен є одна людина – настільки він по-різному передає усе те, що хоче донести нам: і наболіле, і з ноткою гумору, і вічне, і філософське. Його картини засіяні абсолютно різними зернами, утворюючи незрозумілу суміш, яка, здається, не має права на гарний урожай, але він настільки багатий, що пожинати його плоди буде ще не одне покоління. Мимоволі приходиш до висновку, що творчий доробок Володимира – це саме той випадок, коли краще один раз побачити, ніж сто разів почути.

Після відкриття виставки Матвєйцева Галерея мистецтв продовжила цикл виставок одного експонату. Цього разу Зала унікальних предметів із фондів музею презентувала новорічне фото дитячої вистави «Сніжинка» 1913 року, яке гармонійно доповнила експозиція ялинкових прикрас (іграшок) кінця ХІХ – середини ХХ століття з колекції Тетяни Карпової, створивши по-справжньому святкову атмосферу напередодні зустрічі Червоного Вогняного Півня.виставка

Виставка одного експонату діятиме впродовж місяця. А поки вона збирала біля себе перших відвідувачів, співробітники К-ПДІМЗ завершували роботу над відкриттям оновленої Великої зали, яке відбулося 7 грудня.

Цього дня Галерея мистецтв зібрала чимало поціновувачів прекрасного, адже про те, що тривають роботи над встановленням сучасної підвісної системи у Великій залі, культурний осередок у нашому місті знав ще декілька місяців тому і з нетерпіння чекав миті відкриття. Проте стіни винуватиці святкового дійства порадували відвідувачів не лише новою підсвіткою та підвіскою для експозиції, а й оновленим інтер’єром та, звісно ж, новою виставкою – «Світський портрет XVIII-XIX століття». Співробітники К-ПДІМЗ презентували на розсуд гостей Галереї мистецтв добірку як класичних світських портретів, так і трунних. Частина представленої колекції з фондів музею експонується вперше.

З урочистим відкриттям присутніх привітали директор музею Олександр Заремба, міський голова Михайло Сімашкевич, доктор мистецтвознавства, професор кафедри образотворчого мистецтва, ДПМ та реставрації творів мистецтва Наталія Урсу, викладач цієї ж кафедри Олександр Віштаченко, головний зберігач фондів К-ПДІМЗ Інна Швець.

Музичні привітання подарували присутнім учні міської музичної школи ім.Ганіцького Іванна Ковальчук, Кіріл Давиденко, Регіна Бабюк, Віра Вакуляк.

На згадку про відкриття оновленої Великої зали кожен з гостей отримав солодку квітку від чарівних мімів-помічників – студентів коледжу культури й мистецтв (режисерський відділ). У залах Галереї мистецтв ще довго тривали обговорення, працювали спалахи фотоапаратів, у повітрі витали вже нові ідеї та задуми.


Теги: Галерея мистецтв К-ПДІМЗ, виставки

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.