Перейти на мобільну версію сайту


18.12.2015

І СВІТЛИЦЮ ВІДКРИЛИ, І ВЕЧОРНИЦІ ВІДГУЛЯЛИ

11 грудня в Галереї мистецтв державного історичного музею-заповідника відбулося відкриття «Подільської світлиці».

Розділити радісні моменти презентації нової етнографічної експозиції завітали представники міської ради, митці, Подільська світлицягості міста, кам’янчани, преса.

Із знаменною подією у житті Квітки на камені присутніх привітав директор музею-заповідника Віктор Травінський: «Люди звикли, що музей – це святе місце. Але в концепції розвитку історичного музею-заповідника ми передбачаємо перетворення музею-храму в музей-форум. Туристи, які до нас приходять, хочуть бачити подільські традиції. Саме це і спонукало нас до розробки проекту».

До привітального слова приєднався і Сергій Нижник, директор коледжу культури і мистецтв, викладачі (Тетяна Ляшук, Наталія Яворницька) та студенти, які влаштували справжні Андріївські вечорниці, відтворивши давні подільські обряди.

«Працівники Кам'янець-Подільського державного історичного музею завжди демонструють сучасні креативні підходи до організації музейної діяльності. Сьогодні їм вдалось втілити в життя нову ідею – презентацію «Подільської світлиці» в експозиції Галереї мистецтв», – зазначив Сергій Володимирович.

Дівчата ворожили, пригощали всіх варениками та пиріжками, а хлопці перетанцьовували рогача та коцюбу, кусали обрядовий корж – калиту, бешкетували.

До проекту «Подільська світлиця», ідея якого полягає у відродженні подільських традицій, приєдналися і студенти кафедри мистецьких дисциплін К-ПНУ, які під керівництвом наукових співробітників художнього відділу музею та доцента кафедри мистецьких дисциплін Інни Березіної працювали над монтуванням експозиції.

Усі експонати, використані для створення інтер’єру світлиці, – з фондів музею. З кожним релігійним святом предмети побуту та інтер’єру у світлиці частково змінюватимуться та доповнюватимуться. Завдяки цьому відвідувачі Галереї мистецтв матимуть змогу дізнатись більше про обряди та традиції на Поділлі.
Також зазначимо, що відкриття «Подільскої світлиці» розпочало цикл міських новорічно-різдвяних заходів.

Теги: Подільська світлиця, музей-заповідник

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.