Перейти на мобільну версію сайту


05.02.2016

ЧОМУ ТАК?

У номінації «Проза» на конкурс «Літературна кав’ярня» надійшла робота 10-класниці Юлії Слободян. 16-річна Юлія родом із с.Думанів, навчається в Кам’янець-Подільській спеціалізованій школі-інтернат І-ІІІ ступенів «Славутинка». До конкурсу дівчинку підготувала вчителька Тетяна Олександрівна Гораш.
Отож, насолоджуйтеся казкою юної письменниці «Чому так?».

* * *
Жили були дві сестри - Оленка та Галинка. Коли їм було всього по вісім років, їхні батьки померли. Дівчатка дуже довго сумували. Але одного разу їм пощастило, до них завітали люди з подарунками. Оленці подарували їжачка, а Юлія СлободянГалинці - коника. Усім іншим дітям теж подарували подарунки. Галинка була смілива, підійшла до однієї жінки і сказала:
- Ви так схожі на мою маму... От якби ми могли жити з вами...
Гостя довго мовчала, тільки з сумом дивилася на дівчат. І врешті-решт відповіла:
- Із радістю, моя люба!
Галинка дуже зраділа й побігла порадувати свою сестричку. Коли вона прийшла, Оленка стояла біля вікна і дивилася на небо. Мабуть, згадувала своїх батьків.
- Оленко, не сумуй. Сьогодні ввечері ми будемо вдома.
Сестричка лише посміхнулася у відповідь. Увечері їх забрали. Дорогою до нового дому дівчатка співали веселих пісень.
Наступного дня, вранці, Оленка захотіла піти до лісу. Під час прогулянки вона побачила їжачка, який спав біля ялинки.
Дівчинка підійшла ближче, і він прокинувся. Їжачок побіг стежиною, яка вела вперед. Дівчинці стало цікаво, тому вона пішла за ним. Йшла Оленка три дні і три ночі. А на четвертий день побачила маленьку хатинку, в якій жили їжачки. Цілий день вони говорили людською мовою. Дівчинка розуміла все. Тільки одне слово було незрозуміле. Вона вирішила перша почати розмову з їжачками і, на велике диво, їй це вдалося.
Кожного дня Оленка разом із новими друзями збирала ягоди, грала в різні ігри. Але, все ж таки, вона дуже сумувала за сестричкою і своєю сім'єю.
Настав вечір. Усі полягали спати, і дівчинці приснилася її сім'я. На ранок дівчинка рішуче сказала їжакам:
- Сьогодні я вирушаю додому.
А вони їй у відповідь:
- Якщо ти до зими не повернешся, тоді ти станеш їжаком, як і ми.
- Добре, - радісно відповіла Оленка, передчуваючи зустріч із рідними.
Три дні і три ночі тривала дорога додому. Коли вона прибігла, то побачила Галинку. І одразу розповіла про цікаву пригоду. Але сестричка не повірила і попросила показати те місце.
Із настанням зими дівчата вирушили в гості до їжачків. Увійшовши в хатинку, сестрички озирнулися навколо, але нікого не було.
- І де ж твої друзі їжачки? - запитала Галинка.
- Скоро будуть, - відповіла дівчинка. - Давай приготуємо сюрприз, поки вони повернуться.
Оленка поралася по господарству, а її допитлива сестричка побачила в кутку багато скринь. З-поміж усіх Галинці сподобалася найбільша, схожа на ту, яку вона колись бачила у своєї мами. Із цікавістю дівчинка кинулась до неї, але сестра її зупинила:
- Не відкривай!
- Чому? Адже вона така, як у мами.
- Не можна. Коли я сюди вперше потрапила, мене теж зацікавила ця скриня, але їжачки суворо заборонили її відкривати. Це була єдина умова, тож давай її не порушувати. Домовились?
Галинка лише мовчки кивнула у відповідь. Але цікавість перемогла. Відкривши скриньку, дівчинка побачила багато чудових прикрас і покликала сестру.
- Дивись! - вигукнула Галинка, примірявши одну з прикрас.
- Ні! - з жахом крикнула Оленка і кинулась до сестри.
Але було пізно: тієї ж миті сестрички перетворилися в їжачків. «Чому так?» - запитували вони себе. Але вже не могли нічого змінити, і назавжди залишилися жити з їжачками.

Теги: Юлія Слободян, літературна кав’ярня, ГО "Територія розвитку"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.