Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Культура

КРАСУНЯ, ПОЕТКА, ІНТЕЛЕКТУАЛКА
Сьогодні на гостину до «Літературної кав’ярні» завітала надзвичайно мила дівчина - Лілія Надвідна. Її часто можна зустріти на різноманітних культурних заходах, що проходять у нашому місті, з фотоапаратом та диктофоном у руках, а потім прочитати натхненну розповідь про почуте та побачене крізь об’єктив в університетській газеті «Студентський меридіан». Не обділена Ліля й поетичним талантом. Зрештою, читайте самі!
Автор:  Віоліна СИТНІК

ЗАРЯД ПОЗИТИВНОГО НАСТРОЮ ВІД БОРИСА УРОДИ
Дорогі читачі! Зовсім скоро ми святкуватимемо День сміху. І хоч, зважаючи на ситуацію в країні, приводів для веселощів у нас не надто багато, проте якщо перебувати в постійному напруженні, то й захворіти можна. А Україні потрібні здорові і сильні тілом та духом люди. Тому наша «Літературна кав'ярня» пропонує вам почитати гумореску знаного в нашому місті та далеко за його межами журналіста й письменника Бориса Уроди. Творчий шлях Бориса Івановича нараховує більше ніж півстоліття. За його плечима публікації у відомих виданнях нашого краю та держави, зокрема в журналах «Перець», «Україна», альманасі «Вітрила», колективному збірнику творів гумористів Хмельниччини «Гоп, кума не журися». А чого варті його власні сім книг гумору і сатири: «Сезонна робота», «За гороскопом», «Викуп», «Гусак на троні», «Лев реформатор», «Неприступна фортеця», «Не женись з наскоком». Усміхаємось разом із Борисом Уродою!

Автор:  Віоліна СИТНІК

ВЕСНЯНИЙ КАЛЕЙДОСКОП РОЗВАГ ДЛЯ ДІТЕЙ
Як мамі невгамовного малюка, мені завжди важко знайти, чим би зацікавити своє чадо. Здається, вже всі книжки з досить великої домашньої бібліотеки перечитані, всі розмальовки тепер пістріють різноманітними барвами, під час розкриття художніх талантів дитини постраждав і килим, і шпалери. А малечі нових розваг подавай!
Відверто, у нашому місті не так багато місць, куди можна прийти з дитиною та ще й навчити її чогось корисного, такого, щоб позитивно вплинуло на її розвиток. Проте недавно в Інтернеті надибала на кілька оголошень про майстер-класи для дітей, які відбуватимуться в Кам’янці. Отож, хто ті невідомі особи, які дбають про розвиток наших малюків та що вони можуть запропонувати?
Автор:  Віоліна СИТНІК

МАРК ЛІВІН: ПРАГМАТИК ТА ІМПРЕСІОНІСТ
Минулої суботи до списку моїх улюблених авторів додався ще один - молодий худорлявий хлопчина Марк Лівін. Зізнаюсь, до того дня я ніколи про нього не чула і, звісно ж, не читала його творів. Проте через 15 хвилин після початку авторських читань, які відбулися в арт-пабі «Avenue Club», я повністю поринула в мелодику тексту (хоча варто додати, що захід відбувався під чудовий музичний супровід Дмитра Чаловського з «ForeverLive», який приїхав разом із київським письменником) та віддалася емоціям і образам, які виникали в голові при прослуховуванні.
Автор:  Віоліна СИТНІК

КОЛЕДЖ ПДАТУ ВШАНОВУЄ ШЕВЧЕНКА
12 березня в коледжі ПДАТУ з нагоди відзначення 200-річчя від Дня народження Кобзаря відбулася виставка творчих робіт студентів під назвою «Шевченко очима сучасної молоді». В холі закладу охочі могли переглянути стенд із малюнками та поезіями студентів закладу за мотивами творів Пророка української нації. Своїм письменницьким та художнім хистом поділилися Христина Ольховецька, Віталій Мусій, Петро Пастух, Роман Галас, Віталій Альчинський, Дмитро Гаєвський, Василь Скіцько, Михайло Паталашко, Віталій Мельник, Галина Мороз. Ще хотілося б відзначити те, що стенд був оздоблений вишитими рушниками та неймовірної краси портретом Тараса Шевченка, вишитим бісером.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ТАРАСОВЕ СЛОВО
Відомо, що 2014 рік оголошено роком Шевченка в Україні, тому «Літературна кав’ярня» продовжує знайомити вас із творчістю кам’янчан на шевченківську тематику. Цього разу до нас завітав Аркадій Браеску. Пан Аркадій - поет, гуморист та сатирик із багаторічним стажем, а ще чоловік встиг потрудитися на освітянській ниві, прищеплюючи любов до рідної мови та літератури студентам одного із закладів нашого міста. Наразі пан Аркадій на пенсії, проте не поспішає закидати свого пера до шухляди. Він щиро переймається літературним життям Кам’янця-Подільського і йому дуже болить, що місцеві письменники не мають змоги реалізуватися в нашому місті.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ТІК СПІВАТИМЕ ПРО ЛЮБОВ ДО УКРАЇНИ
1 квітня популярний український гурт ТІК завітає до Кам’янця-Подільського у рамках «Великого туру маленькими містами».
У великій залі коледжу ПДАТУ Віктор Бронюк разом зі своєю командою співатиме як старі, так і нові хіти, які відрізняються своїм патріотизмом та українським колоритом.
Гурт «Тверезість і культура» або просто «ТІК» завжди вирізнявся оригінальністю. Він працює в жанрі стьобу та сатири і такими є більшість пісень та відеоробіт «ТІК», що робить його несхожим на інших. Почали хлопці свій музичний шлях дуже вдало, з пісні та кліпу «Олені», а зараз в їх арсеналі три повноцінних студійних альбоми, 18 кліпів, 5 всеукраїнських турів та сотні концертів по всій країні.

ПОЕТИЧНО ПРО ФІЛОСОФСЬКЕ
«Юна дівчинка зі стальним стержнем; мислить образами, яких раніше ще не використовували; можна вивчити ямби, хореї, літературну архітектоніку, але це все ніщо без відчуття поезії, а в неї воно є...», - саме такі слова лунають на адресу цієї молодої панянки. І, дійсно, глянувши на Марту Рикаловську, одразу виникає думка: «Яка ніжна і вразлива дитина!». А почитавши її вірші, не віриш власним очам: невже ті не по-дитячому мудрі слова, оті глибокі роздуми, ота філософія світу, що криється в широко відкритих очах, дійсно вийшли з-під її пера? Поспішаємо на зустріч із Мартою Рикаловською, щоб дізнатися більше про молоду кам’янецьку поетку.
Автор:  Віоліна СИТНІК

У ВИСТАВКОВІЙ – ПОТІК МИСТЕЦТВА
8 березня знову відчинила свої двері гостинна Виставкова зала. Цього разу кам’янчани мали нагоду насолодитися творчим доробком шести художників, студентів кафедри мистецьких дисциплін К-ПНУ ім.І.Огієнка, об’єднаним під промовистою назвою «Потік мистецтва». На виставці було представлено 40 робіт у техніках акрилового, олійного, гуашового, пастельного та змішаного живопису; копії полотен класичних художників ХІХ ст. (Шишкіна, Ладела, Перро), пейзажі Кам’янеччини, графічні роботи та творчі композиції. Кожна картина притягувала увагу, а чарівні звуки скрипки, які лунали під час експозиції, налаштовували на творчий лад. Безумовно, Олена Шкаврон, Ольга Якубовська, Віталій Рудь, Сергій Ільчишен, Богдан Стафанець та Ігор Карташов (саме останньому прийшла ідея об’єднати цих художників заради спільної виставки) заслуговують на високі оцінки від поціновувачів художнього мистецтва.
Автор:  Віоліна СИТНІК

МОЯ ДОРОГА ДО ШЕВЧЕНКА
Цьогоріч наша країна відзначає 200-ліття з Дня народження геніального українського поета, полум’яного патріота, талановитого художника, пророка своєї нації Тараса Шевченка. Сьогодні «Літературна кав’ярня» представляє вам відгук Олександри Дуди на творчість Тараса Григоровича. Юнка вільно володіє англійською мовою, дивиться фільми та читає книги тільки в оригіналі, паралельно вивчає ще й німецьку мову, адже по життю керується принципом: «Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина». Олександра займається плаванням та мріє стати успішною людиною.
Автор:  Віоліна СИТНІК

PIANO EXTREMIST у Кам’янці!
Замість ошатного залу - переповнені людьми вулиці, замість сценічного вбрання - бронежилет та балаклава. Так, акція «Інструмент свободи» набула шаленої популярності на території нашої країни. Синьо-жовті фортепіано то тут, то там виникають непомітно, як гриби після дощу, на різноманітних вулицях та площах міст. Й обов’язково там збирається багато людей, охочих послухати, а то й глянути, що ж то за музикант такий? Piano Extremist - саме так охрестили цього хлопця, коли він уперше зіграв у Києві. Сьогодні Богдан (так звуть музиканта) їздить з одного українського міста в інше й ділиться своїм талантом з людьми, надихає їх на боротьбу, додає сил і своєю творчістю хоч на деякий час заспокоює розхитані нерви населення, яке так втомилося гадати, що ж принесе йому день грядущий у нелегких відносинах із Росією.
Автор:  Віоліна СИТНІК

БІЛЕ ФОРТЕПІАНО В ДАРУНОК ВІД КУЧМИ
Кам’янець-Подільська міська дитяча школа мистецтв 11 березня отримала в подарунок біле фортепіано Essex всесвітньовідомої компанії «Steinway&Sons». Інструмент привезли і налаштували спеціалісти компанії виробника.
Ініціював таку благородну справу минулого року другий Президент України Леонід Кучма. Мистецькі школи у всіх регіонах України отримають безкоштовно 75 нових фортепіано від Благодійної організації Президентський фонд «Україна». Цифра 75 вибрана не випадково, адже в 2013 році колишній Президент України (1994—2005 рр.) відзначив 75-річний ювілей. Проект, ініційований Леонідом Кучмою, направлений на реалізацію підтримки творчого потенціалу обдарованої молоді.

БРИНИТЬ ПРАВДОЮ
Мені як затятому книголюбу завжди радісно, коли народжуються книги. І якщо такі події у великих містах трапляються часто, то презентації книг кам’янчан швидше підпадають під категорію виняток, аніж правило. Тому справжнім святом для поціновувачів літератури й поезії зокрема стала презентація збірки Марти Рикаловської «Бриніти правдою і мати трохи неба...», яка відбулася 4 березня в актовому залі НВК №9, рідному навчальному закладі, де здобуває освіту ця тендітна й мила дівчина.
Автор:  Віоліна СИТНІК

РОК-КВАРТИРНИК ВІД БОРИСА ШЛИКОВА
Уперше про квартирники я почула під час перегляду серіалу «Вісімдесяті». Чомусь мені здавалося, що це так романтично, коли збирається група молодих і творчих людей, та лунає музика попри всі заборони й несхвалення. А як мріялося туди потрапити, поринути в атмосферу нестримної рок-творчості, насолодитися геніальними вітчизняними та зарубіжними хітами років, коли мене ще й на світі не було або такими, які часто підспівуєш наодинці з собою!.. Напевно, бажання таки здійснюються, адже в останній день зими мені пощастило потрапити на найсправжнісінький квартирник, який організував відомий у нашому місті і не тільки рок-музикант, організатор фестивалів «Квітка on rock», «Пісні кам’янецьких вулиць» і «Про Rock», викладач класу естрадних інструментів районної музичної школи Борис Шликов.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ЗІ СВЯТОМ ВАС, ЛЮБІ ЖІНКИ!
Завтра буде свято, якого очікують мільйони жінок - 8 Березня. Звісно, вас, любі панянки, вітатимуть кохані чоловіки, сини, хлопці. Ми ж пропонуємо в подарунок поезію від студента податкового коледжу Віктора Кернера. Юнак обожнює спорт, пише вірші та займається вокалом на професійному рівні.
Автор:  Віоліна СИТНІК


Статті 526 — 540 з 567
Початок | Поперед. | 34 35 36 37 38 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

ЧУЖИМИ РУКАМИ
ЧУЖИМИ РУКАМИ Український народ дуже політизована нація. Про це свідчать різні дебати в маршрутках, на ринках, кухнях, супермаркетах, під час святкових подій, фуршетів. Усі знають, як керувати державою, як наповнити бюджет, як повернути Крим, як закінчити війну і знають чому ми так погано живемо. 
Знають це не лише чиновники при владі, але й простий люд, та ніхто не хоче докласти жодних зусиль, аби хоч щось зрушити з мертвої точки. Простий люд не піде поскаржитися на медика, бо ще доведеться з дітьми звертатися,...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.