Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Культура

ВЕЛИКОДНІЙ КОШИК ВРАЖЕНЬ ВІД «АРТ-ПРОСТОРУ»
Привітати кам’янчан із великодніми святами та продемонструвати свої художні доробки вирішили художники нашого міста, які вже давно входять до творчого об’єднання «Арт-простір». Традиційно щороку до Пасхи митці готують виставку. Не стала винятком і весна-2014 - стіни Виставкової зали, що на Соборній, за короткий час перетворилися на чудову картинну галерею, в якій найвередливіший поціновував прекрасного знайде витвір собі до смаку. Експозиція «Великодні мотиви» вражала різноманіттям: тут тобі й картини, написані олією, гуашшю, пастеллю, розпис на шовку та батик, авторські техніки, дерев’яні, гіпсові скульптури, гравюри, мецо-тинто, лінорит, витинанки, чудові згарди з латуні, скляні вироби.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ВЕЛИКОДНЯ ФЕЄРІЯ ВІД «КУЛЬКА»
Уже третій рік поспіль студенти коледжу культури і мистецтв на чолі з головою циклової комісії декоративно-прикладного мистецтва Тетяною Майгур роблять чудовий подарунок кам’янчанам - можливість побувати на унікальному майстер-класі з писанкарства. За народними віруваннями, фарбувати яйця та пекти паски потрібно у Чистий четвер. Ось так, щоб не ламати традиції, у Виставковій залі, що на Соборній, 17 квітня охочі могли поспостерігати за цим прадавнім сакральним процесом - розписом пасхального яйця.
Автор:  Віоліна СИТНІК

НЕ ДИТЯЧІ ТА НЕ НАЇВНІ ВІРШІ
Сьогодні до нашої «Літературної кав’ярні» завітала молода, проте надзвичайно талановита поетка Світлана Юхнович. Дівчина навчається на соціального працівника, захоплюється сучасною українською літературою та мріє спробувати себе в прозі. Світлана намагається писати вірші просто і зрозуміло. Вважає, що рядки не мають бути ідеальними механічно, а головне в них - відкрити справжні емоції, які можуть доторкнутись до тонких струн душі людей.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ПОЛЮБИ УКРАЇНУ... В КАРТИННІЙ ГАЛЕРЕЇ!
Прояви патріотизму в нинішній час як ніколи доречні. Саме любов до рідної країни підживлює нас вірою у світле майбутнє й те, що в нашій державі все буде гаразд. Дуже тішить, що митці не залишаються осторонь такого явища, а голосно заявляють: «Ми любимо Україну». Саме на експозицію з такою патріотичною назвою мені пощастило потрапити 16 квітня. Того дня в Картинній галереї, що у Старому місті, на загал була представлена виставка клаптикового шиття, яку до Кам’янця привіз Центр Української Культури та Мистецтва (м.Київ).
Автор:  Віоліна СИТНІК

БАРВИСТІ ПОБАЖАННЯ-ПИСАНКИ
Любі читачі, через кілька днів Великдень. Хтось візьметься фарбувати крашанки, а дехто і з писачком над яйцем почаклує. А чи знаєте ви, що означає той чи інший узор? А от сьогоднішня гостя нашої «Літературної кав’ярні» Анастасія Надвідна підійшла до цієї справи всерйоз. Дівчина заходилася шукати орнаменти, а в результаті народилась чудова поезія! Настя навчається на історика, захоплюється журналістикою та дослідженням слов’янської міфології. Вона вважає, що кожен свідомий громадянин своєї держави повинен знати свої витоки, минуле наших предків, адже воно варте того.

Автор:  Віоліна СИТНІК

У КАМ’ЯНЦІ - ЛІТЕРАТУРНИЙ ДЕСАНТ
Саме так жартома можна сказати про події, які відбулися в нашому місті 10 та 11 квітня. У ці дні Кам’янць-Подільський відвідали письменники Марія Дзюба з Івано-Франківщини, та Дара Корній (Мирослава Замойська) і Любов Долик зі Львова. Вони провели дві зустрічі з читачами в конференц-залі центрального корпусу та актовій залі історичного факультету К-ПНУ ім. І.Огієнка. Заходи проходили за ініціативи творчого об’єднання «Phoenix» (Вікторія Дубчак, Ольга Зьомко, Ольга Комарова, Інна Мисюра, Лілія Надвідна, Віоліна Ситнік та Ігор Старенький) та за інформаційної підтримки газети «КлюЧ».
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

З ФЕСТИВАЛІВ - НЕ З ПОРОЖНІМИ РУКАМИ
Про запаморочливі успіхи маленького співочого кам’янецького соловейка - Ангелінки Савінської - ми писали неодноразово. На її рахунку величезна кількість перемог та участей у конкурсах та фестивалях. Проте дівчинка не перестає дивувати. Ось, наприклад, нещодавно арсенал її нагород поповнився ще двома кубками і медалями. 4 і 5 квітня вона брала участь у Всеукраїнському конкурсі-фестивалі мистецтв «Зірковий крок» та Регіональному дитячому фестивалі «Шоу талантів», що проходили в нашому обласному центрі. Так, у категорії 6-8 років талановита кам’янчанка в обидвох конкурсах стала лауреатом першої премії.
Автор:  Віоліна СИТНІК

КАТЕРИНА ТАІРОВА: «ТІЛЬКИ ВПЕРЕД!»
Нещодавно Слава Світова, перебуваючи в нас у гостях, слушно зазначила: «Кам’янець - це місто надзвичайно талановитих і скромних людей». Вірите, щодня твердо в цьому переконуюся. Зрештою, недарма ж Квітку на камені називають культурною столицею Поділля. Здається, кількість наділених незвичайним хистом осіб на один квадратний кілометр у нас більша, ніж деінде. Минулого тижня мені пощастило познайомитися з однією із творчих людей нашого міста, чудовою співачкою, володаркою надзвичайно сильного голосу, талант якої визнають не тільки в Кам’янці, а й за його межами. Далеко ходити не треба: зовсім нещодавно ми могли спостерігати за нею з екранів телевізорів, де вона вразила виконанням французької пісні Лари Фабіан «Malade» суворе журі проекту «Голос. Перезавантаження», що на «1+1», змусивши Тамару Гвердцителі взяти дівчину у свою команду, а потім весело танцювала разом із Олею Фреймут під запальну музику гурту «RemiX», солісткою якого вона є. Сьогодні розмовляємо з надзвичайно милою, щирою і талановитою співачкою Катериною Таіровою.
Автор:  Віоліна СИТНІК

«РАЙСЬКА» ФОТОВИСТАВКА
2 квітня своїми успіхами в навчанні мали можливість поділитися студенти коледжу культури і мистецтв спеціальності «Кіно-, фото- та відеосправа». Саме їхні роботи у вигляді експозиції «У нашім раю на землі...» були представлені на огляд громадськості у Виставковій залі, що на Соборній. Напевно, вже із самої назви стало зрозумілим, що виставка приурочувалася до 200-річчя з Дня народження Тараса Шевченка. Проте був й інший привід - 20-ліття з дня створення спеціальності «Кіно-, фото- та відеосправа».
Автор:  Віоліна СИТНІК

З ГУМОРОМ ПО ЖИТТЮ
Сьогоднішній гість нашої «Літературної кав’ярні» Анатолій Слободян змусив нас нареготатися аж до кольок у животі! Його гуморески сповнені веселощами та позитивом, дарують заряд гарного настрою на весь день. Пан Анатолій нині перебуває на заслуженому відпочинку, проте в минулому займався благородною справою - сіяв знання у голови юних студентів К-ПВВІКУ. Пропонуємо і вам усміхнутися, читаючи веселі рядки!

Автор:  Віоліна СИТНІК

У КАМ’ЯНЦІ МАЙЖЕ КНИЖКОВИЙ ФОРУМ
На столицю красного письменства має всі шанси перетворитися наше місто вже менше ніж через тиждень. Чому? Та тому що 10 та 11 квітня Кам’янець очікуватиме на приїзд справжнього письменницького десанту - львів’янок Дари Корній (Мирослава Замойська), Любові Долик, івано-франківчанки Марії Дзюби, представників видавництва «Апріорі» та Книжкової толоки. Цей захід відбуватиметься за інформаційної підтримки та безпосередньої участі газети «КлюЧ», адже саме наш кореспондент Ігор Старенький є організатором цього мистецького дійства. Також літературні зустрічі мають ще одну мету - познайомити вас, любі кам’янчани, з новим творчим об’єднанням «Phoenix», яке вирішило внести свій посильний вклад у розвиток культури Кам’янця-Подільського у вигляді пропагування сучасної української літератури, організації зустрічей з відомими письменниками, проведення літературних читань, створення літературно-мистецького альманаху «Phoenix» та інше.
Автор:  Віоліна СИТНІК

МАЙСТЕР - ЗОЛОТІ РУКИ ІЗ КОЛЕДЖУ ПДАТУ
Дерев’яна кладочка, вітряк, віз, годівничка-шпаківня, колодязь із майстерно виготовленим кухликом, який, здається, так і припрошує напитись із нього крижаної джерельної води... Гадаєте, так виглядає дача або приватна садиба якогось відоого кам’янчана? Аж ніяк! Така краса тепер є візитівкою коледжу ПДАТУ. Саме ці дерев’яні вироби збирають біля себе вражених батьків, студентів та викладачів, а охочі сфотографуватися на фоні такої ідилічної сільської картинки змушені вистояти солідну чергу. Ми теж не змогли спокійно пройти повз таку українську оазу, одразу ж закортіло дізнатися, чиїм рукам належить авторство цього чудового куточка, який прикрашає навчальний заклад.
Автор:  Віоліна СИТНІК

КРАСУНЯ, ПОЕТКА, ІНТЕЛЕКТУАЛКА
Сьогодні на гостину до «Літературної кав’ярні» завітала надзвичайно мила дівчина - Лілія Надвідна. Її часто можна зустріти на різноманітних культурних заходах, що проходять у нашому місті, з фотоапаратом та диктофоном у руках, а потім прочитати натхненну розповідь про почуте та побачене крізь об’єктив в університетській газеті «Студентський меридіан». Не обділена Ліля й поетичним талантом. Зрештою, читайте самі!
Автор:  Віоліна СИТНІК

ЗАРЯД ПОЗИТИВНОГО НАСТРОЮ ВІД БОРИСА УРОДИ
Дорогі читачі! Зовсім скоро ми святкуватимемо День сміху. І хоч, зважаючи на ситуацію в країні, приводів для веселощів у нас не надто багато, проте якщо перебувати в постійному напруженні, то й захворіти можна. А Україні потрібні здорові і сильні тілом та духом люди. Тому наша «Літературна кав'ярня» пропонує вам почитати гумореску знаного в нашому місті та далеко за його межами журналіста й письменника Бориса Уроди. Творчий шлях Бориса Івановича нараховує більше ніж півстоліття. За його плечима публікації у відомих виданнях нашого краю та держави, зокрема в журналах «Перець», «Україна», альманасі «Вітрила», колективному збірнику творів гумористів Хмельниччини «Гоп, кума не журися». А чого варті його власні сім книг гумору і сатири: «Сезонна робота», «За гороскопом», «Викуп», «Гусак на троні», «Лев реформатор», «Неприступна фортеця», «Не женись з наскоком». Усміхаємось разом із Борисом Уродою!

Автор:  Віоліна СИТНІК

ВЕСНЯНИЙ КАЛЕЙДОСКОП РОЗВАГ ДЛЯ ДІТЕЙ
Як мамі невгамовного малюка, мені завжди важко знайти, чим би зацікавити своє чадо. Здається, вже всі книжки з досить великої домашньої бібліотеки перечитані, всі розмальовки тепер пістріють різноманітними барвами, під час розкриття художніх талантів дитини постраждав і килим, і шпалери. А малечі нових розваг подавай!
Відверто, у нашому місті не так багато місць, куди можна прийти з дитиною та ще й навчити її чогось корисного, такого, щоб позитивно вплинуло на її розвиток. Проте недавно в Інтернеті надибала на кілька оголошень про майстер-класи для дітей, які відбуватимуться в Кам’янці. Отож, хто ті невідомі особи, які дбають про розвиток наших малюків та що вони можуть запропонувати?
Автор:  Віоліна СИТНІК


Статті 511 — 525 з 564
Початок | Поперед. | 33 34 35 36 37 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:








 

ПОБОРАМ БІЙ
ПОБОРАМ БІЙ Не секрет, що кожна родина, яка має дитину дошкільного чи шкільного віку, добряче відчувала й відчуває на своєму гаманці побори, які проводяться в навчальних закладах. То треба здати на ремонт школи, класу, телевізора, то на подарунки вихователям і вчителям, на посуд, туалетний папір тощо. Що цікаво, навіть на вікна і фіранки в кожній класній кімнаті здають гроші. Таке враження, що їх міняють щороку. 
Та це все так набридло батькам, що вони вже вибухнули від обурення. Неодноразово активісти зверталися...



Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.