Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Культура

КОЛИ ФІЗИК У ДУШІ ЛІРИК
На гостину до нашої «Літературної кав’ярні» завітала надзвичайна дівчина. Тільки-но уявіть, Іванна Ткачук навчається на фізико-математичному факультеті К-ПНУ ім.І.Огієнка, захоплюється фізикою та спелеологією, футболом, волейболом, туризмом та обожнює активний відпочинок. А у вільний від навчання час пише власні вірші та зачитується чужими.
Автор:  Віоліна СИТНІК

У КОЛЕДЖІ ПДАТУ ШАНУЮТЬ МАТЕРІВ
14 травня мені пощастило потрапити до коледжу ПДАТУ на захід «Хай святиться ім’я Твоє», приуроченого до Дня матері. Актовий зал був прикрашений популярною останнім часом «фотосушкою» - світлинами викладачів зі своїми дітьми та студентів з матерями, величезною картиною із матір’ю та малюком із написом: «Мамо, я тебе люблю». Як завжди, була вражена чудовою організацією свята, залученням студентської молоді у виступах, цікавими номерами. Спочатку заступник директора з виховної роботи Наталія Хмелянчишина нагородила грамотами та медалями студентів, які досягли значних висот у навчанні, спорті та інших галузях. Після того почався справжній концерт. Абсолютно всі учасники його були одягнуті в національний одяг.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ДОСЛІДЖУЮЧИ ПОСТАТЬ СІЦІНСЬКОГО
15 травня в приміщенні Ратуші відбулася науково-практична конференція «Юхим Сіцінський - визначний дослідник Подільської землі», в ході якої було презентовано дві книги про цю непересічну особистість.
Цікавою та інформативною була презентація книги «Постаті в листах», упорядниками якої виступили Олексій Кошель та кореспондент нашої газети Ігор Старенький. Видання примітне тим, що вперше у вітчизняній археографії та епістолографії було упорядковано й оприлюднено великий обсяг листів відомого українського вченого, батька історії Поділля, археолога, етнографа, мистецтвознавця, археографа, музеєзнавця, діяча краєзнавчого руху, протоієрея Юхима (Євфимія) Йосиповича Сіцінського до видатних українських діячів кінця ХІХ - початку ХХ ст. - Михайла Грушевського, Володимира Антоновича, Миколи Петрова, Ореста Левицького, Сергія Єфремова, Павла Житецького, Олександра Лотоцького, Костя Солухи та багатьох інших.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ДОРОГА В РОК-Н-РОЛ
Надзвичайно захоплююся людьми-ентузіастами, які не сидять склавши руки, нарікаючи на жорстоку долю, а пробують щось змінити в житті, досягти того, чого прагнуть. Саме до категорії таких осіб належить і Борис Шликов, відомий у місті музикант, викладач, засновник власної гітарної рок-школи. Вже здавна митець намагається відродити рок-н-рол у нашому місті, навчаючи молоде покоління гри на гітарі, прививаючи йому любов до цього стилю музики та способу життя та влаштовуючи звітні концерти.
Зовсім нещодавно у ЗОШ №7 відбулася музично-пізнавальна програма «Дорога в рок-н-рол».
Автор:  Віоліна СИТНІК

«МИКОЛІВ БАТАЛЬЙОН»: ПЕРЕЖИТИ ДРУГУ МОЛОДІСТЬ
Мабуть, не буде таємницею, якщо я зазначу, що Кам’янець давно вважають культурною столицею Поділля. Це почесне звання цілком виправдане, адже в нас відбувається безліч цікавих мистецьких подій, а талановитих людей стільки, що й не злічити! Проте, погодьтеся, було б помилкою вважати, що культурне життя вирує тільки в місті. У мальовничих селах на Кам’янеччині інколи відбуваються такі святкові заходи, що й містяни б позаздрили. Особисто я не відмовилася б побачити виступ вербецького колективу «Миколів батальйон». Слухаючи розповіді учасників про їхнє недавнє святкування приходу весни, яке супроводжувалося хороводами та гаївками, та ще тими, давніми, які співали наші бабусі, відчувала якусь легку ностальгію. А ще мене просто захопили своєю життєрадісністю та позитивом жіночки й чоловіки з колективу, яких у нашому суспільстві прийнято називати «у поважному віці». Вірите, молодецького запалу в них більше, ніж у нас із вами!
Автор:  Віоліна СИТНІК

БАЛАДА ПРО УКРАЇНУ АБО РОДИНОНЬКА
Із сьогоднішньою героїнею нашою «Літературної кав’ярні» Василиною Савчук я знайома вже досить давно, ще з часів своєї студентської юності. За нашими плечима - спільні лекції і практичні, колективне прогулювання занять всією групою, багато кумедних і не дуже моментів. Тепер Василина Борисівна - викладач української мови та літератури в коледжі ПДАТУ. Її просто обожнюють студенти і діляться з нею найсокровеннішим. Жінка полюбляє музику, випікати різні смаколики та проводити час зі своєю донечкою.
Автор:  Віоліна СИТНІК

КАМ’ЯНЕЦЬ СЬОГОДНІ І КОЛИСЬ
Не раз мені натрапляли на очі захоплюючі світлини із серії «Минуле у сучасному». Це виглядає настільки оригінально й по-новаторськи. На них можна простежити досить цікаві часові фотопаралелі: на одному місці, в одному приміщенні, але в різні часові відрізки - різні за функціонуванням установи; на фоні сучасного урбанізованого міста можна побачити ефектну панянку в ретро сукні та капелюшку чи елегантного пана з моноклем. 
Автор:  Віоліна СИТНІК

ДОПОКИ  Б’ЄТЬСЯ СЕРЦЕ...
Сьогодні до нашої «Літературної кав’ярні» завітала життєрадісна і мила дівчина - Інна Мисюра. Юнка цьогоріч закінчує факультет української філології та журналістики К-ПНУ ім. І.Огієнка. Як і годиться справжньому філологу, вона обожнює читати, проте найбільший відгук у її серці знаходять твори філософсько-психологічного спрямування з нотками містицизму. У будь-якій ситуації Інна намагається завжди бути Людиною.
Автор:  Віоліна СИТНІК

КОЛИ МРІЇ ЗДІЙСНЮЮТЬСЯ
Надзвичайно талановитого кам’янецького художника, ілюстратора, дитячого письменника Сергія Боднара не варто зайвий раз представляти. Це його книжками («Таємниця зачарованої монети», «Янгол Вася у середній школі», «Лицар Сірожка ордену курдупликів») зачитуються наші школярики, розмальовки під його авторством із таким захопленням розфарбовують дошкільнята. Також завдяки Сергію та Георгію Телятицькому (стейк-хаус «London») на вул.Князів Коріатовичів з’явилися чудові писанкові дерева та дві плити, вмонтовані в бруківку, з неординарними написами, які неабияк прикрашають наше місто. Крім того, художник до Великодня намалював чудові патріотичні листівочки, на одній з яких зображене блакитно-жовте дерево з писанками та написом «Христос воскрес», а на інший - тріснута писанка, розмальована в російський триколор, з якої видніється український стяг.

Автор:  Віоліна СИТНІК

ЦІКАВЕ У ВІРМЕНСЬКОМУ ДВОРИКУ
Напевно, кожен любить подорожувати. Чудово, коли повертаєшся додому збагачений незабутніми враженнями, спогадами, які ще довго грітимуть душу; знаннями, які набув при спілкуванні з природою та іншими людьми. Проте мандрівки стають безцінними, коли з їхньою допомогою відкриваєш у собі щось нове, про існування чого навіть не здогадувався; коли вони змушують тебе рости духовно.
Саме це відбулося з кам’янчанкою Ніною Басистою, авторкою виставки «Трипільський візерунок», яка відбулась 3 травня у Вірменському дворику.
Автор:  Віоліна СИТНІК

СКУЛЬПТУРИ ВІД КЛЯПЕТУРИ
Славну династію митців - родину Кляпетурів - добре знають не тільки в нашому місті, а й далеко за його межами. Періодично ми чуємо про незвичайні успіхи та досягнення когось із цієї творчої сім’ї. Цього ж разу мова йтиме про Івана Кляпетуру, талановитого живописця, графіка та скульптора.
У перший день травня кам’янчани мали можливість завітати на презентацію його персональної експозиції, яка відбулася у Виставковій залі, що на Соборній. Митець представив близько 70 робіт, виконаних у різноманітних техніках. Зокрема, дерев’яні та кам’яні скульптури, різьбу та розпис по дереву, поєднання дерева з металом, склом і, взагалі, колажі на дерев’яній основі; картини, намальовані олівцем та олією, авторську техніку.
Автор:  Віоліна СИТНІК

У КАМ’ЯНЦІ - ВІДОМІ Й ЗНАМЕНИТІ
Зустріти зірок українського шоу-бізнесу в Кам’янці-Подільському не так вже й складно. Вони частенько заїжджають до нас, коли беруть участь у зйомках якихось фільмів чи передач. Благо, Господь наділив наше місто захоплюючими краєвидами та щирими людьми, яких не гріх і на екрані телевізорів показати. Але чи часто ви бачили селебрітіс у Квітці на камені у звичайний день за буденних обставин? Скажете, просто так вони до нас не заїжджають? Аж ніяк! Деколи вони просто хочуть відпочити від щоденної столичної метушні, насолодитися неквапливим життям у затишному провінційному містечку, побути непримітним звичайним туристом або гостем когось із кам’янчан.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ЯК ЛЕГКИЙ СЛІД КОКО ШАНЕЛІ...
Сьогоднішньою гостею нашої «Літературної кав’ярні» стала Олеся Буланова. Дівчина - випускниця факультету іноземної філології К-ПНУ ім. І.Огієнка. Вона захоплюється сучасною українською літературою (зокрема творчістю Люко Дашвар, Дари Корній та Оксани Забужко) та любить подорожувати. Олеся сподівається, що вам, любі читачі, буде до смаку її поезія.

Автор:  Віоліна СИТНІК

МАЄМО ПИСАНКОВЕ ДЕРЕВО
17 квітня діти Об’єднаних підліткових клубів за місцем проживання створили справжній передвеликодній шедевр - Писанкове дерево. Деревце, що знаходиться на Соборній, поблизу Виставкової зали, прикрасили крашанками, писанками із справжніх яєць та сувенірними писанками. Загалом деревце прикращене 150 писанками, виготовлених власноруч дітьми та дорослими, які навчались майстерності писанкарства у своїх підліткових клубах «Сатурн», «Шукач», «Водограй», «Золоті колеса», під керівництвом педагогів-організаторів.

ВЕЛИКОДНІЙ КОШИК ВРАЖЕНЬ ВІД «АРТ-ПРОСТОРУ»
Привітати кам’янчан із великодніми святами та продемонструвати свої художні доробки вирішили художники нашого міста, які вже давно входять до творчого об’єднання «Арт-простір». Традиційно щороку до Пасхи митці готують виставку. Не стала винятком і весна-2014 - стіни Виставкової зали, що на Соборній, за короткий час перетворилися на чудову картинну галерею, в якій найвередливіший поціновував прекрасного знайде витвір собі до смаку. Експозиція «Великодні мотиви» вражала різноманіттям: тут тобі й картини, написані олією, гуашшю, пастеллю, розпис на шовку та батик, авторські техніки, дерев’яні, гіпсові скульптури, гравюри, мецо-тинто, лінорит, витинанки, чудові згарди з латуні, скляні вироби.
Автор:  Віоліна СИТНІК


Статті 496 — 510 з 563
Початок | Поперед. | 32 33 34 35 36 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu


 

ПОДАРУЙТЕ ДІТЯМ СВЯТО
ПОДАРУЙТЕ ДІТЯМ СВЯТО Від початку грудня ми підсвідомо починаємо жити в передчутті свят. Інколи здається, що весь цей місяць – це суцільне велике свято з невеликими інтервалами, як то кажуть з перервами на рекламу. Але нам в ці дні хочеться чогось світлого, доброго та чистого. Щоб була присутня легкість на душі і думки не були запорошені буденними дрібницями, які інколи заганяють нас в куток. Та найбільше цих свят, напевно, чекають наші діти. Наше майбутнє, наша радість та той міцний фундамент, заради якого нам хочеться...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.