Перейти на мобільну версію сайту


25.01.2013

ЖИЛИ Б ВОНИ ТИХО ТА МИРНО

... Якби одного дня у домі не зупинились ліфти
Нігинське шосе, 30. Минулого року цю 9-поверхівку, як і чимало інших багатоповерхівок міста, спіткала тяжка доля – відключення ліфтів через закінчення 25-річного терміну експлуатації. ЖЕО ТСЖББ, на балансі якого знаходився будинок, не знайшло коштів на проведення капітального ремонту ліфтів, а отже перед його мешканцями постало питання: або доскону ходити пішки, або шукати шляхи надходження грошей для відновлення роботи ліфтів. Жителі пригадали про існування Державної програми підтримки ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків), яка обіцяє відновити роботу ліфтів у таких будинках першочергово. На тому й порішили: «Створюємо ОСББ!» Пафосна назва об’єднання - «Прогрес-30» - обіцяла його засновникам квітуче майбутнє. Та квіти зів’яли ще на стадії пуп’янків...
ОСББ «Прогрес-30» було зареєстровано 22 лютого 2012 року. На Загальних зборах мешканців 2-під’їзного будинку головою правління обрали Михайла Шульжика. На відміну від комунальних підприємств, які не поспішають звітувати перед кам’янчанами про те, куди й скільки витрачається їхніх грошей, правління ОСББ разом з його головою були зобов’язані звітувати перед громадою, яка їх обрала. дом (1).jpg
- Ми не бачили, на що витрачаються наші гроші, - говорить мешканка будинку Зіна Кіцанюк. - За 8 місяців так званої роботи голови правління не було зроблено практично нічого, навіть до зимового періоду будинок не був як належне підготовлений.
Відновлення роботи ліфтів люди також не дочекалися. Коли їм нарешті увірвався терпець, вони скликали позачергові збори, які відбулися 20 жовтня. Мешканці вимагали від голови правління звіту про його діяльність. З поведінки голови стало зрозуміло, що він не збирається ні перед ким відчитуватися. Обізвавши співвласників будинку «зборищем», голова пішов геть. Того ж таки дня жителі вирішили визнати роботу правління ОСББ незадовільною, а також звільнити від виконання обов’язків голови Михайла Шульжика. Разом з обранням нового правління було обрано й нового голову. Ним стала Зіна Кіцанюк. Логічно, що колишній голова мав би передати кермо правління своєму наступнику. Мав би, але не передав, адже так важко відмовитися від влади і того, що вона дає. Донині легітимний голова правління Зіна Кіцанюк не може приступити до виконання своїх обов’язків, оскільки її попередник не передав їй установчих та бухгалтерських документів, печатки та інших атрибутів влади.
- Відповідно до статуту ОСББ «Прогрес-30», вищим органом управління об’єднання є Загальні збори, до компетенції яких належить обрання членів правління, - наголошує завідувач відділу розвитку ОСББ Віктор Баланюк. – Рішення, прийняті Загальними зборами, є обов’язковими для всіх членів об’єднання. Хоча Михайло Шульжик, як член ОСББ, брав безпосередню участь у складанні цього статуту, нині він категорично відмовляється виконувати рішення зборів, через що ОСББ несе чималі збитки.
Вирішити це питання мирним шляхом досі не вдалося. Мешканці будинку розділилися на тих, хто за Шульжика, тих, хто проти нього, та тих, яким все одно. Перші справно платять гроші за квартплату на рахунок ОСББ, другі – не платять узагалі, а треті – місяць платять, а місяць – ні (залежно від того, куди дме вітер того місяця).
Фактично нині будинок висить у повітрі. Навіть страшно подумати, якщо раптом у ньому трапиться якась серйозна аварія, то хто його рятуватиме? Двоголове правління ОСББ, у якому одна голова має право та не має можливостей, а інша – має можливості, та не має права.
На сьогодні справа про відмову повернення атрибутів голови правління ОСББ Михайлом Жульжиком розглядається у суді.
- Колишній голова вважається недобросовісним володільцем і, у відповідності до ст.387 та ст.1212 ЦК України, він зобов’язаний повернути всі речі легітимному голові, - впевнений Віктор Баланюк.
- Вікторе Івановичу, як буде вирішене питання розрахунків за квартплату у цьому будинку, адже частина мешканців постійно платять, а частина – періодично?
- Після позитивного рішення суду, коли справжній голова правління нарешті приступить до виконання своїх обов’язків, мешканці, які не розраховувались за квартплату, швидше за все сплатять борги. Звичайно, це вирішують збори співвласників, але навряд чи люди погодяться списати борги одним, у той час, як інші справно платили.
- А чи зможе багатостраждальний будинок розраховувати на відновлення у ньому роботи ліфтів?
- Запевняю, що до кінця зими у будинку знову запрацюють ліфти. Цього року з міського бюджету на капітальний ремонт ліфтів виділено 1 мільйон 50 тисяч гривень. Окрім будинку, що на Нігинському шосе, 30, роботу ліфтів буде відновлено на Проектній, 8 та Грушевського, 42. Ці будинки також належать до ОСББ. Також влада виділила кошти й на капремонт 6 ліфтів, які знаходяться у «жеківських» будинках.
За словами Віктора Івановича, ситуація, яка трапилася з будинком №30, що на Нігинському шосе, це лише другий випадок у місті, коли в ОСББ не можуть вирішити питання мирно, а тому звертаються до суду. Звичайно, це не прикрашає новоспечені об’єднання, зате є корисним нагадуванням майбутнім ОСББ: перед тим, як обирати правління та голову, варто достеменно дізнатися про людей, яким віддаватимете свої гроші.   

Теги: Нігинське шосе, 30, ОСББ, Шульжик

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.