Перейти на мобільну версію сайту


22.08.2014

ЗБРОЮ - У «НАДІЙНІ РУКИ»?!

Правоохоронці Хмельниччини затримали зі зброєю бійців Правого сектору.
Раніше про війну ми дізнавалися хіба що з розповідей учасників бойових дій, книг або фільмів. Сьогодні ми проживаємо її в реальному житті - хтось на власному досвіді, хтось, знову ж таки, з чуток.

Грань між мирним і воєнним життям стає настільки хиткою, що переступити її не складає значних зусиль. Але не варто забувати, що є правила війни, за якими ходити зі зброєю - це шанс вижити, і є правила мирного життя, за якими поява зі зброєю - це потенційна небезпека для інших...
Уже не першою ластівкою стала звістка про те, що добровольці, які повертаються із зони АТО у короткотривалу відпустку, привозять із собою військові трофеї - зброю та боєприпаси.
17 серпня, близько 5-ої ранку, на посту ДАІ «Бохни» Летичівського району правоохоронці затримали автомобіль «Fiat Fiorino», в якому їхало п’ятеро чоловіків із арсеналом зброї. Під час перевірки з’ясувалося, що четверо з них були членами Правого сектору. Зважаючи на озвучений напередодні ультиматум лідера цієї організації до Президента піти зі зброєю на Київ, закрадається думка, а чи не з подібним арсеналом ітимуть у наступ? Хоч наступного дня Дмитро Ярош відмовився штурмувати столицю, проте його бійців, які скуштували смак війни, такі 640x480.jpgобмеження можуть і не зупинити.
Троє із затриманих зі зброєю були кам’янчанами, активними учасниками столичного та кам’янецького Майданів. Зокрема, це командр Правого сектору в Кам’янці-Подільському Олександр Кравченко та члени Правого сектору Руслан Черній та Іван Дробний. Як з’ясувалося, саме останній запевнив міліціянтів, що всю зброю, яку вони везли у «Fiat Fiorino», хлопець зібрав під час участі в бойових діях сил АТО у складі Добровольчого Українського Корпусу.
Вогнепальна зброя та вибухові пристрої залишались як трофеї від банд-формувань, що покидали вивільнену українськими військами територію. За словами затриманого, він перевозив усі ці знахідки разом зі своїми речами.
А коли випала нагода піти у короткотривалу відпустку, вирішив забрати знайдене з собою.
Водій автомобіля запевнив, що й гадки не мав про вантаж, який перевозили хлопці. Правоохоронці вилучили чотири автомата АКС-74; 24 магазини до АК-74, споряджені набоями; 918 набої калібру 5,45 мм; ручний протитанковий гранатомет РПГ; 19 електродетонаторів; підствольний гранатомет; травматичний пістолет «Маузер» без індентифікаційного номера; 2 саморобних вибухових пристрої; 4 граната РГО, 5 гранат РГД, 4 гранати Ф1, 8 гранат до підствольного гранатомета ВОГ-25, 15 набоїв до пістолета «Маузер».
Лідер Правого сектору у Хмельницькій області Анатолій Медведчук виступив на захист своїх бійців та пояснив, що зброю, яку вони перевозили, планували здати правоохоронцям Хмельниччини, бо зброя, яку здавали у відділки міліції безпосередньо у зоні АТО, поверталася терористам.
Наразі за цим фактом відкрито кримінальне провадження за ознаками ч.1 ст.263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України. Покарання за цією статтею - позбавлення волі на строк від двох до п'яти років. Зброя та боєприпаси вилучені та направлені на дослідження, проводяться слідчі дії.
Начальник УМВС України у Хмельницькій області Олександр Розізнаний прокоментував ситуацію на своїй сторінці у соцмережі: «Особисто ми, працівники міліції, не будемо кричати «Ганьба» та ставити Вам ультиматум про люстрацію ваших рядів. Як показує час, проблеми існують не тільки в міліції, тому - «спускаємо пар», відповідаємо по закону за скоєне і всі зусилля, разом, як патріоти, спрямовуємо туди (на Схід), а не звідти. І не будемо забувати, що в цей час ми всі разом пливемо в одному човні і цей човен - наша країна, держава Україна».

Та відкриттям кримінального провадження справа не завершилась.
Свої позиції щодо ситуації, що склалася, виклали у соцмережах Анатолій Медведчук, керівник Хмельницького обласного осередку Правого сектору та Олександр Розізнаний, начальник УМВСУ в Хмельницькій області.
Анатолій Медведчук: «Євдокімов на каналі ICTV з абсолютно серйозним виразом обличчя і, не червоніючи брехав про те, що автомобіль ПС спинили «випадково» працівники ДАІ на пості. А де взявся бус з УБОПом та «спецпідрозділом» міліції? Навіщо кидали світло-шумову гранату та стріляли в повітря, навіть не давши хлопцям зупинити автомобіль? Навіщо вибили вікно та пошкодили двері авто? Чому злі міліціянти сичали на хлопців за те, що вони їх всю ніч чекали? Випадковості кажете?
Підвищіть своїм колегам зарплатню, бо ще й займаються мародерством. Під час затримання у побратимів пропали: тактичні окуляри – 2 шт., тактичний ремінь, бойова аптечка (з дорогими ліками та засобами), ніж туристичний, ліхтар тактичний, планшет Samsung, тактичний годинник, особисті кошти та інші речі. Заява у відповідні органи скоро буде написана, одразу після уточнення всього списку.
Під час затримання вони не чинили опору, але чомусь їх з великою радістю доблесна міліція поклала на асфальт так, що у всіх розбиті лоби. Їх протягли по землі, від чого їх одяг став схожий на лахміття... Одному хлопцю «випадково» кілька разів притисли до ребер розпечений після стрільби компенсатор автомату, від чого він отримав опіки. Їх тримали на асфальті більше години... Звичайно, серед людей, які проводили затримання були і такі, яких дійсно можна назвати Міліціонером. Але їх можна перерахувати на пальцях однієї руки.
Після затримання міліціянти активно грали в гру «хороший-поганий поліцейський», та всіляко принижували затриманих: затискали кайданки, розказували «що з ними далі буде», розпитували, чи були вони на Майдані, погрожували, що це тільки початок, довгий час не давали їсти та пити, спеціально тягнули час, допитували без адвоката, хлопцям не надали законного права повідомити родичів про затримання...
Тепер щодо морально-етичної сторони перевезення зброї. Як Ви знаєте, ми не допускаємо мародерства, рекету, розбоїв, бандитизму чи інших видів грубого порушення закону членами нашої організації. Ми навіть не чіпаємо відвертих ворогів, злочинців та українофобів. Все чекаємо, що наша «правоохоронна система» почне працювати. І навіть іноді замінюємо міліцію, бо вона просто не виконує свою функцію. Будь-хто із Хмельницького обласного осередку, хто порушить це правило, буде покараний. Якщо потрібно - підданий правосуддю. Вам відомі факти, коли Хмельницький ПС щось вирішував із зброєю? Мені - ні. Якщо Ви мені таке повідомите, я готовий йти назустріч, аби присікти та покарати винуватців. За інші осередки я не відповідаю, хоча визнаю що такі випадки є, і це проблема повинна бути вирішена найближчим часом.
Наша держава досі не пішла нам на зустріч і не узаконила наше добровольче формування. Звичайно, нам пропонують іноді варіанти. Але вони мало чим відрізняються від васальскої системи підданства. Дякуємо, таке нам не підходить. Ми ніколи не будемо частиною карально-репресивної системи.
У нас немає можливості здавати зброю в КЗЗ. Вона тяжко здобувається кров’ю в бою, її нам не дає держава. Жодного автомату, жодного набою. Бійцям її просто викидати на виїзді з так званої «зони АТО»? Чи передавати місцевій міліції, яка одразу віддає її назад сепаратистам або не повертає?
Як бійцям ПС виїхати із зони бойових дій без зброї, знаючи що за кожного призначена винагорода російськими найманцями? Рогатками відстрілюватись, чи купити гуртову партію газових балонів?
У нас йде повномасштабна війна, а не якесь там АТО. Щодня гинуть люди. Статистика спеціально занижується, і навіщо робиться вигляд, що в нас все гаразд. У нас гангрена, а ногу і далі протирають «зеленкою», і пацієнту кажуть, що скоро все пройде. Добре, робіть і далі вигляд, що там - це там. А тут –-це тут. Але знайте, це не різні країни, вона ОДНА!
Тому ми вимагаємо негайного закриття кримінальної справи і повернення всієї незаконно вилученої зброї бійцям добровольчого українського корпусу «Правий сектор» одразу після закінчення їхньої відпустки, перед виїздом на фронт...»
Олександр Розізнаний: «Дякую, що у нас виходить вже майже діалог, який нам усім повинен піти на користь. Перевірка транспортних засобів в умовах проведення антитерористичних заходів по запобіганню надходженню вогнепальної зброї та інших заборонених предметів передбачає задіювання і працівників ДАІ, і працівників УБОЗ та інших спецпідрозділів міліції. Щодо питання про те, чи володіли ми інформацією заздалегідь, то тут можна сказати, що 50 на 50. А спроба проїхати, не зупинившись (зупинка відбулась лише після безпосереднього блокування автомобілем ДАІ), наявність у салоні авто заборонених предметів (граната без запалу, який лежав поруч) лише підтвердили нашу інформацію. Зважаючи на такі обставини, затримання було можливим лише завдяки раптовості й жорсткості дій. Пробачте, але цього вимагають заходи особистої безпеки під час затримання озброєних осіб. Я думаю, що випадковостей немає, все логічно. Щодо мародерства - багато коментувати не буду. Пропоную спільне службове розслідування із залученням журналістів. У разі, якщо інформація підтвердиться, Закон один для всіх. Якщо ні - прошу публічного вибачення. Щодо повернення бійців із зони АТО, то я схиляю голову за героїзм, але це у жодному випадку не дає підстав скоювати злочин. Нагадаю, що ще ніхто не відміняв ч.1 ст.263 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за носіння, зберігання, придбання, передачу чи збут вогнепальної, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу.
Щодо морально етичної сторони перевезення зброя, дякую, що ви особисто виступаєте проти мародерства і вчинення інших злочинів. Отримання зброї в бою - це дійсно героїзм, але в якому бою і в кого саме? Давайте поспілкуємось з цього приводу. А щодо порядку зберігання і здачі зброї, то мій телефон знаєте напевне не тільки Ви й половина мешканців області, та й за її межами. Якби було бажання дотримуватися законності, то можна було б запитати, як це зробити, чи до моєї відповідальності за свої слова є недовіра? Якби зброя була легальна і було повідомлено про час та місце виїзду, я би зміг забезпечити всі необхідні законом аспекти, аж до офіційного супроводу.
Не зважаючи на те, що у нас іде війна, нікому не дозволено мати прерогативу над іншими в частині, що стосується незаконного володіння зброєю, в тому числі гранатометами і саморобними підривними пристроями. Тому ще раз пропозиція «спустити пар». Дякую за довіру в частині здачі зброї хмельницькій міліції».

Теги: Правий сектор, зброя, Анатолій Медведчук, Олександр Розізнаний

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.