Перейти на мобільну версію сайту


17.02.2012

Запитай у юриста

«Я - власник автомобіля «Renault Master». У свідоцтві про реєстрацію вказано, що він - «фургон малотоннажний-В». Чи потрібно мені проходити технічний огляд цього транспортного засобу?»
Віктор Мельник, кам’янчанин.

sychkov.jpgВідповідає юрист Ігор СУЧКОВ:

- Відповідно до вимог ст. 35 Закону України «Про дорожній рух», легкові автомобілі всіх типів, марок і моделей, причепи (напівпричепи) до них, що належать юридичним особам чи фізичним особам-підприємцям і використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, підлягають обов’язковому технічному контролю.
При цьому легкові автомобілі усіх типів, марок  і моделей, причепи (напівпричепи) до них, незалежно від форм власності й належності, які використовуються без мети отримання прибутку, обов’язковому контролю не підлягають.
Пікапи, фургони на базі легкових автомобілів належать до категорії вантажних автомобілів вантажопідйомністю до 3,5 т і в разі експлуатації їх понад два роки підлягають обов’язковому технічному контролю кожні два роки.

Згідно зі ст.1 Закону України «Про автомобільний транспорт», роз’яснень Державної митної служби України (зокрема, листа від 09.03.2010 р. №14/535-ЕП «Щодо класифікації згідно з УКТЗЕД автомобіля») Ваш транспортний засіб підлягає обов’язковому технічному контролю.

Хочу наголосити, що, відповідно до підпункту «б» п.31.3. Правил дорожнього руху України, «забороняється експлуатація транспортних засобів згідно із законодавством: ... якщо вони не пройшли обов’язкового технічного контролю (для транспортних засобів, що підлягають такому контролю)». А відповідальність за порушення цього пункту Правил дорожнього руху передбачена ч.3 ст.121 КУпАП (штраф 340-425 грн.)

Теги: юрконсультація

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.