Перейти на мобільну версію сайту


18.04.2014

ЗАКОН ПРО ЛЮСТРАЦІЮ ЗАЧЕПИВ І КАМ’ЯНЕЦЬ

Напевне не раз доводилося на власній шкірі багатьом з нас пересвідчитися в корумпованості судової системи нашої держави. Неодноразово бачили з екранів телевізорів, як викривають суддів-хабарників, що народ скаржиться на злочини з боку суддів. Також, після подій на майдані, чи не найпершими вимагали люстрації для суддів, оскільки, судова система України перебуває у важкому стан і вражена корупцією.
Отже на початку квітня світ побачив закон «Про відновлення довіри до судової влади в Україні», також визначено правові та організаційні засади проведення спеціальної перевірки суддів судів загальної юрисдикції. Наразі це тимчасовий захід з використанням існуючих процедур розгляду 045.jpgпитань про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності і звільнення з посади у разі порушення присяги. Метою цього є підвищення авторитету судової влади України та довіри громадян до судової гілки влади, відновлення законності і справедливості.
14 квітня в Кам’янець-Подільському міськраонному суді відбулися вибори голови суду. На це крісло було аж три кандидатури: власне голова суду Роман Савчук, та два судді Валентина Семенюк і Володимир Черепахін.
З результатом у 12 голосів перемогу здобув Роман Савчук, один голос було віддано за Валентину Семенюк, та два - за Володимира Черепахіна. Отже ще один рік головою нашого міськрайонного суду буде Роман Іванович.
- Дякую колегам за довіру та підтримку, - наголосив голова суду. - Впевений, що нашому колективу суддів під силу забезпечити справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд справ.
Також вибирали і заступників голови суду. Було запропоновано чотири кандидатури на дві посади заступників - Валентину Семенюк, Володимира Черепахіна, Ярослава Воєвідка та Людмилу Шевцову. Абсолютну перемогу в 15 голосів здобув Володимир Олексійович. Валентина Василівна отримала 3 голоси, а двоє кандидатів - Людмила Михайлівна і Ярослав Іванович набрали по 6 голосів, через що відбувся другий тур голосування. З рахунком 9:6 перемогу здобула Людмила Шевцова. Із двох новопризначених заступників один очолить Цивільну палату, другий - Кримінальну.
Загальні збори суддів та вибори відбувалися в присутності громадскості міста та представників громадських організацій, а також Правого сектору.
Великий інтерес громада має до цієї судової гілки влади і це зрозуміло, бо куди ще йти за справедливістю і законністю? Але кожен ходить за своєю справедливістю, а дехто взагалі намагається встановити свою надуману і беззаперечну справедливість. Такі люди теж прибули на збори. Вони намагались пересварити суддівський корпус.
Сподіватимемося, що новоспечений закон зможе відновити довіру до судової влади в Україні, здійснити справжню, а не формальну люстрацію суддівського корпусу, запобігши проявам корупції в системі судової влади. Крім того, цей документ вносить зміни до законів «Про судоустрій і статус суддів», «Про Вищу раду юстиції» щодо порядку призначення суддів на адміністративні посади, розширення підстав припинення повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради юстиції тощо.

Теги: міськрайонний суд, Роман Савчук

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.