Перейти на мобільну версію сайту


12.04.2013

ЇЗДИМО ПО-НОВОМУ

15 квітня набувають чинності зміни до Правил дорожнього руху.
У Державтоінспекції зазначають, що нововведення зумовлені необхідністю приведення чинного законодавства до міжнародних стандартів.

Нагадаємо, у змінах до Правил дорожнього руху передбачено, зокрема, введення нових термінів. Наприклад, острівець безпеки, денні ходові вогні, газон, удосконалене покриття, маневрування.
- Передбачено і такий термін, як маневрування (маневр), - повідомляє старший інспектор ВДАІ райвідділу міліції Вадим Гораш. - Це початок руху, перестроювання транспортного засобу в русі з однієї смуги на іншу, поворот направо або наліво, розворот, з'їзд з проїжджої частини, рух заднім ходом. Зміни торкнулися і окремих термінів. Наприклад, темна пора доби тепер правила.jpegвизначається як «частина доби від заходу до сходу сонця».
Відтепер дорожні знаки мають перевагу перед дорожньою розміткою і можуть бути постійними, тимчасовими та із змінною інформацією. Тимчасові дорожні знаки розміщуються на переносних пристроях, дорожньому обладнанні або закріплюються на щиті з фоном жовтого кольору і мають перевагу перед постійними дорожніми знаками. Щодо останніх, то їх планують з часом замінити та наблизити до вимог європейських стандартів.
Дорожня розмітка, відповідно до пункту 8.51, також повинна відповідати вимогам національного стандарту. Передбачено, що «дорожня розмітка повинна бути видимою учасникам дорожнього руху як у світлу, так і в темну пору доби на відстані, що забезпечує безпеку руху. На ділянках доріг, на яких є труднощі для видимості учасниками дорожнього руху дорожньої розмітки (сніг, бруд тощо) або дорожня розмітка не може бути відновленою, установлюються відповідні за змістом дорожні знаки».
Також передбачено норму, відповідно до якої, на транспортному засобі з розпізнавальним знаком «Діти» під час посадки або висадки з нього пасажирів повинні бути ввімкнені проблискові маячки оранжевого кольору та (або) аварійна світлова сигналізація.
Пункт 31.4.5 Правил дорожнього руху доповнено приміткою про те, що, «у разі постійної експлуатації транспортного засобу на дорогах, на яких проїзна частина слизька, рекомендується використовувати шини, що відповідають стану проїзної частини». Сподіваємося, що з таким нововведеням водії вчасно перезуватимуть своїх залізних коней. Найголовніше - тепер за містом потрібно буде їздити з увімкнутими фарами.

Теги: Правила дорожнього руху

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.