Перейти на мобільну версію сайту


10.02.2012

Йдеш на лід - бери із собою палицю

IMG_3697.JPGСправжня зима вкотре переконує, що боротися зі стихією марно. Набагато краще, коли ти знаєш елементарні правила поведінки. А чи знають люди, як вберегти себе на льоду, ми вирішили перевірити під час одного з рейдів, який провели спільно з рятувальниками.
Насамперед під приціл потрапили місця, які обмилували рибалки у селах Велика Слобідка, Устя та Гораївка (біля Бакоти). До речі, саме в цих селах, за словами рятувальників, трапляється найбільша кількість нещасних випадків на воді.
Що штовхає чоловіків у холод і мороз йти на річку, сидіти над лункою в надії спіймати хоч маленьку рибину, мені особисто не зрозуміло. Але вони й справді там сидять. Час від часу обмовляться словом чи жартом, решта - гра в мовчанку. Поплавок завмер у німій тузі, але для рибалки це не головне.
Весь кайф у - процесі. Це якась специфічна чоловіча медитація. Підходимо до одного з них, запитуємо традиційне: «Клює?». На підтвердження декілька окунців борсаються на льоду. Слово за слово, питаємо про елементарні правила безпеки. Виявляється, знають і як перевірити товщину льодового покриву, і міцність самого льоду.
- Рибалимо не один рік, - каже дядько Василь. - Тож уже знаємо куди краще ходити. Якщо на льоду багато снігу, краще по ньому не йти. В місцях, де швидка течія, також небезпечно. Ополонки одну від одної близько не б’ємо.
Взагалі рятувальники кажуть, що відстань між ополонками має бути 5-6 метрів. IMG_3691.JPG
Біля ще одного рибалки помітили палицю. Питаю, для чого, каже що перевіряє нею міцність льоду.
- Чоловік не полінувався, - говорить старший інженер міського відділу УМНСУ в Хмельницькій області Руслан Нездолій, - взяв із собою палицю. Якщо нею вдарити по льоду і з’явиться вода, місце, значить небезпечне. В жодному разі не потрібно перевіряти міцність льоду ударом ноги. А перші кроки на льоду варто робити не відриваючи від нього підошви взуття.
За правилами, кожен рибалка повинен мати із собою рятувальний жилет. Проте у жодного з тих, з ким ми бачилися під час рейду, його не було. Натомість у кожного були сподівання на взаємодопомогу та те, що все якось обійдеться.
Нагадування зайвими не бувають, тож рятувальники вкотре звертаються до жителів міста й району, щоб були обережними на льоду, не нехтували елементарними правилами безпеки. Зрештою, деколи краще відсидітися вдома, аніж поплатитися за необачність життям.

Теги: МНС, рейд

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.