Перейти на мобільну версію сайту


29.06.2012

«ВАШ СИН У МІЛІЦІЇ. ПЕВНА СУМА МОЖЕ ЙОГО ВРЯТУВАТИ...»

Ця історія трапилася минулого тижня у нашому місті. Чесно кажучи, почувши її, була шокована. Хоча таких випадків у житті – більше ніж достатньо. Імена героїв з етичних міркувань змінено.
... Серед ночі несподівано задзеленчав мобільник. Тетяна спершу подумала, що їй наснилося. А, ні, дзвінок повторився. Неохоче жінка натиснула на кнопку «відповісти».
- Алло, мамо, - почулось стурбоване на тому кінці дроту. – Це я, Сергій. Я в міліції...
«Як в міліції? Сину, що трапилось», - майнуло в голові, але вголос промовити не встигла. У трубці почувся інший, серйозний та рішучий тон. Невідомий, звертаючись до Тетяни по імені, повідомив, що її син Сергій знаходиться у міліції, що зараз з ним проводять слідчі дії, але, мовляв, не хвилюйтесь, питання можна владнати.
- Що трапилося? – сон як рукою зняло, жінка прикипіла до слухавки.
- Побив людину. Його забрали у відділок, поки що відбирають пояснення. Вашому синові світить нормальний термін, може 2070002.jpgзагриміти за грати.
- Але ж цього не може бути! – запанікувала Тетяна.
- Заспокойтесь, - з натиском у голосі, незнайомець зашипів у трубку. А потім вже привітніше: «Ми з міліції. Маємо зв’язки, самі розумієте. Певна сума може врятувати вашого сина. Думаю, ви гроші знайдете».
- Так, звичайно, - Тетяна знову розгубилася, - але в мене немає. Усі гроші знаходяться у мого старшого сина Романа.
- А де він? – поцікавився «міліціонер».
- Проживає недалеко від мене, за два квартали. Я продиктую вам його мобільний, - жінка заметушилася, рознервувалася.
Кілька хвилин вона ніяк не могла знайти окуляри. Потім і записна книжка ніби крізь землю провалилася. На тому кінці дроту терпляче чекали. Час від часу бубоніли про те, який термін ув’язнення чекає на Сергія, якщо зараз не відреагувати і не «помастити» там, де треба.
... Двері в сусідній кімнаті рипнули. Тетяна відволіклася від власної метушні й на мить зупинилася. Прислухалася. У коридорі хтось прочапав.
- Ви нас чуєте? - пролунало у слухавці.
- Так-так, - схаменулася жінка, - зачекайте хвильку.
Озброївшись телефоном і окулярами, - не надто сильна зброя проти нападників, - жінка навшпиньки підійшла до дверей власної кімнати і злегка їх штовхнула. Через коридор пробивалось світло з відчиненої кімнати сина. Стримуючи шалений гупіт у грудях, Тетяна попрямувала туди. Заглянула – на ліжку, тихенько посапуючи, спала дружина Сергія Світлана.
«Сергій, напевне, точно в міліції», - материнське серце завмерло, і вона поволі потягла слухавку до вуха.
- Алло, - тільки й встигла промовити, як одразу ж заніміла... із туалету виходив заспаний Сергій.
«Хто ж тоді у міліції?» – пролетіло в голові.
- Сергію, тут кажуть, що ти в міліції, - ледве стримуючи сльози, прошепотіла Тетяна.
- Хто каже? – хлопець витріщився на матір, ніби побачив привида.
- Тут, - розгублено простягнула йому слухавку.
Син швидко відреагував. Лайливі слова полетіли на адресу невідомих «міліціянтів». З вулиці долетів шалений свист, - автівка зірвалася з місця й помчала на великій швидкості.
Сергій вискочив з будинку, але встиг лишень побачити відблиск фар, що за мить розчинився у ранковому тумані.
Тетяна, сама того не усвідомлюючи, дала «нічним гостям» номер телефону старшого брата. Та той, на щастя, на ніч ставив мобільний на режим «без звуку», тож пропустив декілька дзвінків від невідомих «правоохоронців», які нібито затримали Сергія.
Нічні гості зникли, так нічого й не отримавши. Значна частина їхньої роботи з тріском провалилася. Такі телефонні дзвінки не надходять аби кому ще й серед ночі. Ті, що телефонували, добре знали Сергія, його сім’ю. Знали й те, що родина не з бідних, гроші має, тож якщо хтось вскочить у халепу, його обов’язково звідти витягнуть.
Якби Тетяна була сама вдома, вона би точно віддала всі, які мала заощадження. Бо ж материнське серце, коли відчуває біду, стає некерованим.
На щастя, для цієї родини все обійшлося. Та чи не потраплять на таку вудку інші сім’ї? Чи не станеться так, що незнайомці, що представлятимуться серед ночі стражами порядку, таки знайдуть свою жертву? Як вберегтися? Як відрізнити міліціонера від «псевдо-міліціянта»?
У першу чергу, зателефонуйте до тієї людини, яка нібито знаходиться у міліції. Дзвоніть 102, з’ясовуйте ситуацію. Не панікуйте, не виносьте з дому грошей незнайомим людям. Не будьте надто довірливими - шахраї не сплять!

Теги: кримінал, шахрайство

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.