Перейти на мобільну версію сайту


02.11.2012

УСІ НЕРУХОМІ ПРАВА В ОДНІЙ СЛУЖБІ

З 1 січня 2013 року права на нерухомість фіксуватиме державна реєстраційна служба. Таке нововведення не лише продемонстроване реаліями часу, але й новим Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» та інших законодавчих актів України.
Сьогодні майнові права на землю та будівлі, що знаходяться на ній, мстяться у різних реєстрах, які, відповідно, ведуться різними реєстраторами. Що стосується землі — цим займається Держземагентство, а будівель — комунальні підприємства БТІ.
Але починаючи з 2013 року, реєструвати майнові права і на землю, і на споруди буде новостворена Державна реєстраційна служба, яка має вести єдиний державний реєстр майнових прав та обтяжень на нерухоме майно.
Що ж очікувати українцям від нового Закону? Про це розповідає начальник новоспеченої реєстраційної служби Віктор Манчук.
- З початку року в країні буде створено Державний реєстр речових прав на нерухоме майно. У цьому реєстрі буде зосереджена вся інформація про права власності на земельні ділянки, нерухомість, яка розташована на земельних ділянках. Реєстри ж іпотеки, заборон, правочинів та податкових застав припинять своє існування.
Державна реєстрація буде проводитися за єдиною системою записів щодо кожного об'єкта нерухомості. Відомості, що зберігатимуться в Державному реєстрі, матимуть необмежений термін дії. Отож, це, в свою чергу, виключить можливість афер з об'єктами нерухомості.
Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно – це, насамперед, офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обмежень.
Разом з цим, набуде актуальності технічна інвентаризація, тобто опис нерухомого майна. Проводитимуться обстеження, обмір, оцінка об'єкта нерухомого майна з визначенням його технічного стану, а також кадастрові роботи щодо земельних ділянок з оформленням в установленому порядку документів щодо нерухомого майна.
- Вікторе Степановичу, які речові права на нерухоме майно підлягатимуть обов’язковій державній реєстрації?
- Обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права на нерухоме майно, що знаходиться на території України, фізичних та юридичних осіб, держави, територіальних громад, іноземців та осіб без громадянства, іноземних юридичних осіб, міжнародних організацій, іноземних держав, а також обмеження на ці права. Зокрема, право власності на нерухоме майно, право володіння, користування (сервітут), право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських реєстр.jpgпотреб (емфітевзис), право забудови земельної ділянки (суперфіцій) тощо.
Чинним законодавством можуть бути установлені й інші речові права на нерухоме майно, які підлягають державній реєстрації.
- У першу чергу, настільки ми зрозуміли, під облік підпадають земельні ділянки.
Дійсно, це так. Земельні ділянки всіх форм власності мають бути обліковані у Державному реєстрі нерухомості. Процедура обліку земельних ділянок передбачає присвоєння кадастрового номера кожній земельній ділянці у зв'язку з проведенням кадастрових робіт. Дані обліку земельних ділянок та кадастровий номер земельної ділянки є основою для створення Державного реєстру прав на нерухоме майно та їх обмежень.
- Часто буває так, що власник земельної ділянки і власник будинку чи квартири, розташованих на ній не співпадають. Як вирішується право власності у таких випадках?
- Право власності на будівлю, споруду, їх частину (квартиру, офісне приміщення тощо) може бути зареєстровано незалежно від того, чи зареєстровано право власності на земельну ділянку, якщо власники земельної ділянки та будівель, споруд, розташованих на ній, не співпадають.
- Тобто, Ви можете зареєструвати право власності на будь яке нерухоме майно?
- Загалом, уведення процедури реєстрації прав на нерухомість дозволяє забезпечити створення єдиної державної інформаційної системи, яка містить відомості про речові права на нерухоме майно, їх обмеження, а також технічні дані про об'єкти нерухомого майна, суб'єктів речових прав, правочини, вчинені щодо таких об'єктів нерухомого майна.
У складі реєстраційної служби Кам’янець-Подільського міськрайонного управління юстиції створено відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.
Для зручності мешканців міста та району, для доступності надання населенню відповідних послуг відділ розташований в центрі міста. Наша адреса: просп.Грушевського, 42, на другому поверсі адміністративної будівлі реєстраційної служби поблизу «Ощадбанку».
Контактні телефони: 5-20-15 – начальник реєстраційної служби та начальник відділу державної реєстрації прав на нерухоме майно; 3-44-15 – головні спеціалісти відділу.
У разі, якщо громадяни матимуть якісь запитання з приводу роботи реєстраційної служби, ми завжди готові дати на них вичерпні відповіді.

Теги: державна реєстраційна служба, Віктор Манчук

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.