Перейти на мобільну версію сайту


12.12.2014

У СУДДІ ТЕМПЕРАТУРА. ЧЕКАЙТЕ

Справа щодо жорстоко вбивства 9 липня 2012 р. юнака Павла Теплюка знову повернулася в Кам’янець. Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ скасував вирок Кам’янець-Подільського міськрайонного суду від 16 жовтня 2013 р. та ухвалу Апеляційного суду Хмельницької області від 8 квітня 2014 р. щодо засудженого Макоцея й направив справу на новий судовий розгляд.

Вищий суд не погодився з багатьма пред’явленими звинуваченями і неправильними їх 1456653_1533239070250063_5560855826250702101_n.jpgтрактуваннями судами першої і другої інстанції та вважає, що стосовно Теплюка з боку засудженого було вчинено самосуд.

Колегія суддів також вважає передчасним висновок про особисті неприязні стосунки та відсутність у діях засудженого ознак злочину, прередбаченого п.7 ч.2 ст.115 КК України, оскільки умисне вбивство потерпілого ним було вчинене з малозначного приводу, а його самосудні дії свідчать про явну зневагу до вбитого, громадскості та нехтування загальнолюдськими правилами співжиття.

На ці та багато інших обставин Апеляційний суд належної уваги не звернув та залишив вирок макоцей.jpgобвинуваченому у вбивсті Павла Теплюка без змін, незважаючи на апеляції прокурора та потерпілої - матері вбитого юнака, які оскаржували правильність встановлених судом фактичних обставин та законність перекваліфікації дій вбивці на більш мякий злочин, не навівши у своїх ухвалах належних мотивів. Тому рішення цих судових інстанцій підлягли під скасування.
Вищий суд вважає, що під час нового судового розгляду всі докази засудженого мають підлягатися ретельній перевірці та отримати належну оцінку судом.

Отже, більше місяця тому справу повернули на новий судовий розгляд, та за цей час не могли зібрати колегію суддів. 10 грудня мало відбутися перше судове засідання, а 4 грудня обвинуваченого у вбивстві було доставлено до міста. Проте засідання не відбулося, бо виявилося, що одна із колегії суддів захворіла і судове засідання перенесли на 10:00, 26 грудня.
Усіх, хто зібрався в судовому залі, обурило таке ставлення до вбитої горем мами та дідуся та до міської громади загалом. Люди запідозрили суддю, що захворіла, у симуляції, тому вимагали від медиків та міської влади, аби негайно з’ясувати, чи дійсно служителька Феміди хвора, і якщо вона оформила лікарняний лист, перевірити, створивши незалежну медичну комісію, чи мав сімейний лікар підстави для його видачі. Голова суду мав би теж створити комісію, яка би перевірила дотримання суддею амбулаторного режиму.

Обурення людей зрозуміти можна, бо вже є багато прецедентів, коли медики допомагають заховатися у їхніх стінах хабарникам, корупціонерам, або тим, хто не хоче виконувати свої професійні обов’язки. Медики ховаються за фразами, що діагноз - це конфединційна інформація, проте ніхто й не вимагає оприлюднення діагнозу. Вимагають лише з’ясування правомірності видачі лікарняного листка й дотримання амбулаторного режиму.

Що ж до нездужання потерпілої сторони, то суд не питає, в якому стані мама вбитого вже третій рік ходить по судових інстанціях. І ще, не дай Боже, щоб хтось пчихнув під час судового розгляду, його відразу виставлять за двері за неповагу до суду, а сьогоднішня ситуація є повагою до громади, яка утримує судів зі своїх податків?! Чому судді не хочуть зважити на те, у скільки обходиться працьовитому суспільству «катання» злочинців туди-сюди, бо ж і на них витрачаються гроші з податків тієї ж громади.

Теги: вбивство, суд над Макоцеєм

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.